Yamaha XT 1200 Z Super Tenere

Par od prošlog ljeta... planira se pomalo kamo ove godine. :mrgreen:
ZJ1V5j3.jpg


JYoNRTU.jpg


eoJPEGt.jpg


d5n879d.jpg


cmvwq5p.jpg


21.000 km na satu, malo sam posustao sa km od kako je i R1 u garaži...
 
  • Like
Reactions: DuroDu and pikacu79
Baš lijep bike.
Kakva su iskustva u vožnji?
Dolazim iz sport touring svijeta i sve više me zanimaju ti soft adv motori.
Kod tenerke dali se osjeti ta težina jako u vožnji?
 
Baš lijep bike.
Kakva su iskustva u vožnji?
Dolazim iz sport touring svijeta i sve više me zanimaju ti soft adv motori.
Kod tenerke dali se osjeti ta težina jako u vožnji?

U vožnji se ne osjeti. Osjeti se u mjestu, pogotovo ako nisi na asfaltu.

Evo prednja guma nakon jedne Plominke ove zime:
UAkeiazl.jpg


Ciklistika je pogođena, pegla se fino po zavojima. Na autocesti kao da voziš tenk jer je sa svojih 270 kg prilično stabilna.
Pročitaj si zadnjih 5-6 stranica teme, pisalo se pomalo o svemu...

wxr8df0.jpg


U današnjim okvirima najveća zamjerka je 112 ks, što je ispod današnjih standarda klase, mada ima momenta i u globalu performanse su zadovoljavajuće za njenu namjenu. Usporedo s njom u garaži je R1 RN22, ne mogu reći da je SuperTenere slaba ako uzmem u obzir da kad sam na njoj imam neke druge prioritete u odnosu na R-motor (komociju, zaštitu od vjetra, prtljagu, veliki doseg, itd.).

MLQOSQE.jpg


XUMjYx9.jpg


VBBkg44.jpg


Mb24Tm7.jpg


q7FNulL.jpg


Ova plava mi je prva koju sam imao, model prije korone :mrgreen: pa je malo više svijeta vidjela.

Sve u svemu motor mi je OK. EURO4 agregat, tako da se više ne proizvodi...
 
Ma čitao sam dosta o njoj. Jako dobar stroj. A snaga....čisto dovoljno za način uporabe.
Dosta putujem i zapravo me ne zanima prava off road vožnja. Ali skužiš nakon nekog vremena da ima jako puno vidikovaca, prirodnih ljepota ili objekata koje je jedino moguće doći makadamskom cestom.
Probao svojim malo ali široka guma koja je cestovna nije se pokazalo prikladnim pogotovo di je debeo šljunak ili oštrije kamenje. Sviđa mi se tvoj stroj jako. Prava putna krstarica. Razmišljao sam dosta o v stromu 1050 xt. Dobra opcija.
 
  • Like
Reactions: biker4life
Jedino sta mi amo rec,malo smeta,je kad se vozi u s modu,onda je dosta nervozna...Po otvorenoj cesti,vozim je u t modu.
Na moju visinu od 2m...taman mi je legla.
 
  • Like
Reactions: e39
A ovisi kako je voziš. Ako je crusing speed 80-100 onda da, ali za sve brže treba S mode.
Ja je u T modu vozim samo po gradu. U S modu mi je na otvorenoj cesti OK, iako i onda fali snage. Na T modu na otvorenoj cesti je pre troma.
Njenih 110 konja na 270 kila je najmanje u klasi i to se itekako osjeti na otvorenoj cesti kad se voziš u grupi s njima.
 
Zadnjih par dana dva puta naletio na taj motor, zna se da su japanci dosadni, al sta su toliko ne mastoviti da na motor u 2022 stave zadnje svjetlo sa R6 od prije 20 godina 🙄
 
Zadnjih par dana dva puta naletio na taj motor, zna se da su japanci dosadni, al sta su toliko ne mastoviti da na motor u 2022 stave zadnje svjetlo sa R6 od prije 20 godina 🙄

kod japanaca u toj klasi to je maltene nebitno, bitna je funkcija i da radi i traje, motor su uz 1 manji redizajn nudili 11 sezona, gotovo neizmjenjen
druga stvar, ne proizvodi se od 2020., a od lani ih više ni nema u prodaji...
 
  • Like
Reactions: DuroDu
Kako nema, evo 2022 a svjetlo iz 2003
 

Attachments

  • Screenshot_20220605-235703.png
    Screenshot_20220605-235703.png
    588.3 KB · Views: 0
Jucer na povratku s puta primjetim masnu felgu (pokapana s nekakvim uljem). Pogledam malo bolje i primjetim da je to ulje iz kardana.
Vanjski semering (tamo gdje sjedne kotac) lagano slini. Kad sam dosao doma isputio sam ulje i falilo je svega 0,1dcl tak da mislim da po tom pitanju nebi trebalo biti problema.
Danas zovem sve yamaha servise i nitko nema semering na lageru, 7-10 dana da ga nabave.
Ja sam ga narucio svakako, ali me zanima dal mozda netko od vas ima rezervni semering od kojeg bi se odvojio na 10-ak dana? uz naknadu naravno :D
Kataloski broj: 93102-70004
Ne znam koliko je pametno voziti dok to slini, a vrijeme je savrseno za voznju...
Motor ima 59k km, 2013god.