Yamaha XT 125 problem sa baterijom

Cakic

Member
Pozdrav, novi sam u svijetu motora ovo mi je prvi i do sad sam sve radio sam na njemu. Danas mi je došlo novo zadnje svjetlo i išao sam ga isprobat prvih par puta uopće nije radilo, pa sam išao spojit nazad staro da provjerim jeli sve ok ali kad sam spojio svijetlo je na sekund proradilo i onda cijeli motor u shut down. Sve se izgasilo kljuc je još davao kontakt ali na instumentalnoj tabli ništa nije radilo. Promislio sam da je možda kratki spoj ali onda sam opet dao kontakt i opet ništa pa sam na kurblu upalio motor i sve je radilo. Na tabli mi je znak da je baterija nisko ali pustio sam 10min motor da radi u nadi da će se napuniti pa ga izgasio i opet ista stvar ništa ne radi. Ne razumijem se baš u struju ali sad sam stavio akumulator na punjač pa ću provjerit poslije. Jel zna neko možda u ćemu je problem?
 
Odspoji te žice što si spajao pa nađi kutiju s osiguračima i provjeri koji je otišao, zamijeni osigurač i probaj ponovno bez spajanja svjetla. Moguće da ti je lampa u kratkom spoju ili si sam napravio kratki spoj krivim spajanjem lampe.
 
E pa ja mislim da je kratki spoj ali zar nebi onda žice trebale pregorit, jer ništa neradi kad je kontakt a kad upalim motor na kurblu sve opet radi. Mislim da sam ja krivo spojio pa je rezultiralo kratkim spojem ali valjda onda kad pregoru nebi smjele ni radit kad mi je upaljen motor?
 
Trebao bi pregorjeti osigurač a ne žice. Možda je akumulator skroz prazan ili si ga "ubio", teško ovak napamet teći.
 
E pa ja mislim da je kratki spoj ali zar nebi onda žice trebale pregorit, jer ništa neradi kad je kontakt a kad upalim motor na kurblu sve opet radi. Mislim da sam ja krivo spojio pa je rezultiralo kratkim spojem ali valjda onda kad pregoru nebi smjele ni radit kad mi je upaljen motor?
Radi to svijetlo koje si spajao, kad motor upalis na kurblu?
 
Nisam probao, malo sam čaćkao po motoru i našao osigurač navodno je za zadnje svjetlo i pregoren je pa sutra idem pitat u tokića jel imaju novi pa vam javim situaciju samo me još muči to ako je pregorio taj za zadnje svjetlo zašto mi ne gori instrumentalna tabla kad mu dam kontakt?
 
@ Cakic: Pozdrav, a sto je bilo sa starim svjetlom?
Ovo novo svjetlo je original?
Btw. cool motor, imao sam slican. ;)
 
Daj slike kutije osigurača, možda je aku dobar, samo si uništio osigurač, a ako imaš sreče, samo to !
 
Evo isprike što kasno javljam, bio je problem osigurač na svu sreću sve radi sad i staro i novo svjetlo probao sam prvo sve na aku. i onda sam spajao. Imam samo jedno pitanje još u vezi prednjeg svjetla, meni je žuto svjetlo 35W i želim jače stavljao sam od 55W ali nije bilo baš napredka u noćnoj vožnji jel mi se led svjetlo više isplati? I još jedna stvar to svjetlo se spaja na 3 konektora nisam siguran jel se tako kaže a većina svjetala imaju druge vrste konektora, predpostavljam da se konektor može promijeniti.
 
Ta 55W žarulja koju si stavio je 12V ili 24V za kamione? Samo pretpostavka jer bi inače trebala svijetliti osjetno jače od postojeće ako je 12V. I kako ti je gore čovjek napisao, riskiraš uništenje reflektora i topljenje konektora s većom snagom žarulje. Potraži na Ebayu LED žarulju za isto grlo ali nemoj gledati one jeftikanere od par dolara, tu obično nema sreće.
 
Nova žarulja, original, i provjeri sve ostale, ako ti je neka druga žarulja u banani, (provjeri ih, da nije neka promijenila boju) onda će utjecat na tu glavnu .
 
Gledao sam malo po ebayu i sve su preko 35W, a original lampa je 35W/12V. Ako stavim npr. Led lampu 80W ne bi trebalo rastopiti jer se manje griju ali onda je problem oče li aku. moći izdržati. Uglavnom ako neko ima neku preporuku za malo jaču lampu po mogućnosti da je bijele boje neka pošalje link. Hvala.