yamaha xt 500

at-at

New member
vec duze vremena trazim taj motor (ovaj na avataru ;)) jedan mi je "skliznuo kroz prste" , covjek ga je prodao pol h prije mog poziva...
ne vidam ih cesto, niti na oglasnicima niti na cesti. trenutno ima jedan na njuskalu, ali je u groznom stanju, bez papira i apsolutno pre pre skup (za stanje u kojem je).
zna li netko kolike su uopce sanse da nadem taj motor? koliku cijenu mogu ocekivati (znam da nisu jeftini)?
ima li ga netko mozda da mi moze reci nesto o njemu iz prve ruke? (ili bi ga mozda prodao? ;))

pozdrav
 
at-at said:
vec duze vremena trazim taj motor (ovaj na avataru ;)) jedan mi je "skliznuo kroz prste" , covjek ga je prodao pol h prije mog poziva...
ne vidam ih cesto, niti na oglasnicima niti na cesti. trenutno ima jedan na njuskalu, ali je u groznom stanju, bez papira i apsolutno pre pre skup (za stanje u kojem je).
zna li netko kolike su uopce sanse da nadem taj motor? koliku cijenu mogu ocekivati (znam da nisu jeftini)?
ima li ga netko mozda da mi moze reci nesto o njemu iz prve ruke? (ili bi ga mozda prodao? ;))

pozdrav

Navodno ima jedan u OS koji je vrlo malo vožen, i stoji 20-ak godina, ima ovdje upućenijih za taj slučaj,
javit će se .......
 
vidio sam xt500 u osijeku prije 5-6 god u prolazu ,
regan i u prometu ,
koliko se sjecam motor je bio uredan i originalan
lijepo za vidit  (y)
 
at-at , a da si uzmes yamahu xt 350  ,
  ok nema onaj look 70-ih kao xt500
  ali je to sasvim ok motor za voznju

 
 
hvala svima na pomoci :)
ma stvar je u tome da ja bas taj motor trazim.  :wink:
dok ne nadem cu si vjerojatno uzet mz-a, oriona 250 supermoto ili nesto slicno... mozda nekog zongshena (dvoumim, neki kazu da im je ok a neki da su smece).
da, ovaj 550 je lijep al je stvarno malo skup, iako super izgleda :S
prije par godina je stajao jedan na mazurancu u zagrebu, ne znam sad sto je s njim, u dosta dobrom stanju je bio...
ako netko cuje da se ovaj u osjeku mozda prodaje....  :D  :wink:
a kakve ce bit sanse da ga uvezem kad udemo u eu? ima kakva tema o tome?
 
at-at said:
p.s. lemoo, 350 mi se svida, dostojna zamjena ;)

XT 350 nema veze sa motorom koji ti tražiš, to što ti tražiš ima priču iza sebe, XT 350 je
solidan motorich loše ciclistike, a i ovaj u oglasu je preskup...
 
ma znam da nema veze s njim, nista se ne moze usporedit sa xt500 :p ;)
ali znam da tesko da cu ga nac u skorije vrijeme, pa mi dobro dode prijedlog za motor "do tada" :p 
da, xl-ovi mi se svidaju, vozila sam 125, al isto ih nema bas u oglasniku (na 500 mislim, nema ni 250, samo nekoliko 125-ica)...
 
opcenito...malo je tih motora bilo kod nas.....nesto je uvezeno sredinom 90 tih kada se moglo uvazati bez problema....ali danas sve su to motori sa puno kilometara...neoriginalnog stanja...upitne trajnosti.... :(

sacekaj sedmi mjesec....siguran sam da ces nesto naci u njemackoj...italiji... :wink:
 
at-at said:
ma znam da nema veze s njim, nista se ne moze usporedit sa xt500 :p ;)
ali znam da tesko da cu ga nac u skorije vrijeme, pa mi dobro dode prijedlog za motor "do tada" :p 
da, xl-ovi mi se svidaju, vozila sam 125, al isto ih nema bas u oglasniku (na 500 mislim, nema ni 250, samo nekoliko 125-ica)...

XT 500 s poliranim alu rezervarom je kult, ovo drugo su prometala. Nego tek sam sad skužio da si žensko, osim ako nisi baš jako žensko taj motor nije za tebe, nema anlaser već samo kurblu koja je i jačim muškima znala "razvalit" nogu.
 
hehe, znam da je zeznuto s paljenjem, ali malo cu vjezbat dok ne ulovim grif, sve se da, znam nekoliko sitnijih bajkera sa zeznutim motorima ;)    da, xt500 ima svoj sarm... ja sam se "zalijepila" za njega dok sam ko klinka listala ujine moto casopise :p ;)  jedino mi nije jasno kako je tako rijedak... otrpilike se pojavi jedan godisnje u oglasniku i to uglavnom bez papira ili/i u groznom stanju (kao ovaj http://www.njuskalo.hr/enduro-cross-motori/yamaha-xt-500-499-cm3-oglas-6477407)
ovaj sto mi je "skliznuo kroz prste" je bio u super stanju i tip ga je prodavao za 400E. mislim da je neki klinac koji ni nezna sto je imao, jer mi je napisao da ne moze jos dobit vozacku za njega :S da je dodao jos jednu nulu na cijenu mislim da bi ga i dalje uspio prodat :p      oci cu si iskopat sto nisam nazvala pol h ranije :( :( 
 
jota said:
XT 500 s poliranim alu rezervarom je kult, ovo drugo su prometala. Nego tek sam sad skužio da si žensko, osim ako nisi baš jako žensko taj motor nije za tebe, nema anlaser već samo kurblu koja je i jačim muškima znala "razvalit" nogu.
Ima mi je prika XT600 iz 1986-e, stari zračnjak, legendaran motorić...
Samo je on zna mot kako ga upalit na kurblu, inače je izbijala iz patika, a i pokoji zub iz vilice.
Kad ga je doša kupac isprobat, nije ni on moga zakurblat, pa su nakon probne vožnje još otišli u Piccila na kontrolu, za amenovat kupo-prodaju...
Došli tamo, i prva stvar koju je Piccilo pita je bila: "A di ti je opruga dekompresora?"

:LOL:
 
Imas u afrika moto u makarskoj jednoga salonsko stanje, polirani rezervar.
U pravilu nije za prodaju, al ko zna za pravu cijenu...
 
vozio ovu od 500 i 400 ccm. ova od 400, '83, je išla za 10000kn, prilično očuvana...imala je 4 brzine
500, '79, je u totalnom rasulu ali svejedno je rođak pitao lika da je proda, a ovaj kaže: 'to ti je isto ko da si mi ženi pitao pizde'
 
yatasaki said:
vozio ovu od 500 i 400 ccm. ova od 400, '83, je išla za 10000kn, prilično očuvana...imala je 4 brzine
500, '79, je u totalnom rasulu ali svejedno je rođak pitao lika da je proda, a ovaj kaže: 'to ti je isto ko da si mi ženi pitao pizde'

Jel to znači može ili ne može?  :misli: :LOL:
 
yatasaki said:
vozio ovu od 500 i 400 ccm. ova od 400, '83, je išla za 10000kn, prilično očuvana...imala je 4 brzine
500, '79, je u totalnom rasulu ali svejedno je rođak pitao lika da je proda, a ovaj kaže: 'to ti je isto ko da si mi ženi pitao pizde'


:LOL: