Ying - Yang u 2020, godini ili Subotica - Varna u doba Covid-19

8. DAN

Druženje sa kolegama u Gradištu, Kovinu, Pančevu...

9. DAN

Nije mi bilo suđeno da ovo putovanje završim po lepom vremenu.
Jeste bilo malo oblačno i najavljivali su kišu, ali sam bio uveren, na osnovu vremenske prognoze , da će mi pokisnuti “samo rep”.
E, tu sam se debelo preračunao!
U Kovačici sam doživeo čuvenu vodenu scenu iz Flashdance-a. Odjednom.
Pod moćnim nebeskim tušem, u zadnjih 200 mokrih kilometara, bez zaustvaljanja, doplovih u svoju Suboticu.

IMG_20200717_155234a.jpg


“Maniac” i “ What a feeling” sam obrisao sa mojih muzičkih lista.


Isplanirano ti daje sigurnost, a neplanirano donosi avanturu!

Imao sam i jedno i drugo.
Baš kako to uvek i biva.


A Ying i Yang?
On mi se i na kraju ovog putovanja, iz nekog ugla, šeretski i celovito smeška….



NAPOMENA:

- neki izneseni podaci su dobijeni tokom razgovora i njihovo prezentovanje u ovom tekstu nemojte uzeti zdravo za gotovo,
- slike su različitog kvaliteta, slikao sam ih sa dva mobilna telefona i jednim foto aparatom.

Zahvaljujem se mome Házisárkány-u koja je pokušala svojim savetima ali i lektorisanjem ovaj tekst dovesti na nivo čitljivosti i razumljivosti.

To je bio vraški težak posao…, a vi ćete proceniti koliko je ona u tome uspela.

Neka su vam putevi čisti.
 
Uuuuuuuu lajkam!
Veliko Tarnovo me oborilo s nogu, predivan gradić, bio sam tamo 2018. u povratku s Crnog Mora.
Čekam nastavak, baš me zanima jesi li uspio obići Shumen Monument i Buzludžu!

Šumen je bio planiran za obilazak. Smrzao sam se do Varne. I bilo mi je na pameti da se što pre vratim u sobu...:mad:
Ne odustajem, jedan od ovogodišnjih planova mi je opet Bugarska. Jedan...:)
 
Eto, nek ti ostane za drugi posjet, obavezno i Buzludža i Shipka pass a ima toga još puno. Meni je Bugarska također ostala dužna jer nam je 4 dana bila kiša, ali sam svejedno uživao svaki moment na tom putu. A poslije nikada nisam smogao snage napisati taj putopis jer je moj dragi drug i brat Vlado iz Beograda s kojim sam tamo bio par mjeseci kasnije poginuo na motoru.
Hvala na putopisu i slikama!
 
Eto, nek ti ostane za drugi posjet, obavezno i Buzludža i Shipka pass a ima toga još puno. Meni je Bugarska također ostala dužna jer nam je 4 dana bila kiša, ali sam svejedno uživao svaki moment na tom putu. A poslije nikada nisam smogao snage napisati taj putopis jer je moj dragi drug i brat Vlado iz Beograda s kojim sam tamo bio par mjeseci kasnije poginuo na motoru.
Hvala na putopisu i slikama!

Neka su Vladi široki putevi nebeski...
A u Bugarskoj se stvarno ima što šta za obići.
Pozdrav
 
  • Like
Reactions: DiAbLeRo