YZF 750R

Markooo

New member
tražio sam na tržilici o yamahi yzf 750...
ali nisam ništa našao, zanima me opcenito o tome motoru, koliko ks, kakav mu je motor, itd. nasao sam jedan  za prodaju, pa bi ga uzeo.
zanima me teoretski dio o tom motoru, i iskustva o onima koji su vozili, iliti voze takav motor... :|
 
nisi naveo koje godište.
evo ovo ti je za 1997. godište :
http://www.bikez.com/motorcycles/yamaha_yzf_750_r_genesis_1997.php
 
po meni dobar motor,frend ga je imao....max brzina oko 250km/h i potrošnja je bila,kada se forsirao oko 13litara,koliko smo uspjeli izmjeriti.......i mislim da je pisalo da ima 130KS,al nisam siguran!
 
Markooo said:
tražio sam na tržilici o yamahi yzf 750...
ali nisam ništa našao, zanima me opcenito o tome motoru, koliko ks, kakav mu je motor, itd. nasao sam jedan  za prodaju, pa bi ga uzeo.
zanima me teoretski dio o tom motoru, i iskustva o onima koji su vozili, iliti voze takav motor... :|

ne znam kako smo nisi nasao nista na googleu. cim upises ime motora odma ti izbacuje 30-tak stranica o motoru...
 
pretpostavljam da čovjeka ne zanimaju tehnički podaci kojih na netu ima stvarno milion, nego iskustva vlasnika iz prve ruke...
 
kruns said:
pretpostavljam da čovjeka ne zanimaju tehnički podaci kojih na netu ima stvarno milion, nego iskustva vlasnika iz prve ruke...

frendov motor,tada je bio star oko 7 godina,i koliko ga je vozio nije imao nikakvih problema s njim.....a zavisi na čega naletiš.......to je sve lutrija kupiti!
 
svojevremeno sam se zanimao za taj motor, ali mi je na kraju uletio jedan fzr 1000, mada su to u biti vrlo slične mašine koje u ramu pašu na šaraf, samo što je 750 tromija od hiljadarke.
92 kw, max. brzina 230 km/h (po knjižici vozila) mada je kolega tvrdio da ide i 250 (po cajgeru). od bolnijih točaka zna biti potrošnja ulja koja zna preći i litru na 1000 km. provjeri ispuh nakon vožnje, ako je crn s debljim naslagama po rubovima znaš da je generalka blizu.
 
kruns said:
pretpostavljam da čovjeka ne zanimaju tehnički podaci kojih na netu ima stvarno milion, nego iskustva vlasnika iz prve ruke...

Markooo said:
tražio sam na tržilici o yamahi yzf 750...
ali nisam ništa našao....

mislim da ga zanima i šta piše na tražilici.. tako je barem napisao
 
Ja ga imao, YZF 750 R W93 g. 125 KS, kupio sam rabljeni star 7 god. imao je neki ručno rađeni ispuh, jebeni zvuk, išao je ko metak (možda je bio i friziran), tada se mogao parit s klasom 1100 ccm, krajnja brzina 270 km/h, sveusvemu motor odličan jedino kaj je moj trošio dosta ulja.