Z 1000 R

vlado2110

Member
Jel zna ko di ima polovnih dijelova za njega?85 godište. Treba mi španer i gume što spajaju airbox i karburatore.Malo su otvrdnile tokom svih tih godina :mrgreen:
I na koliko kila se steže glava ako ko zna točno? Zahhvaljujem (y)
 
limit said:
Nećemo ti ništa reć dok ne staviš slike motora   8) :mrgreen:
Evo jedne sličice za sve kawaljupce...
1810cw.jpg

(y)
 
limit said:
Je, kako da nije. Mad Max je snimljen 1979, a ovaj motor je napravljen 1985  :mrgreen:

LOL, mislio sam na model, a ne na baš ovaj motor. Anyway, nisam moto povjesničar pa malo slabije poznajem modele iz godišta u kojima sam tek bicikl učio voziti na zadnjem
 
limit said:
A jesi ti siguran da se radi o Z1000R  :misli:  Ja sam vidio
Z1000R1 (1982)
Z1000R2 (1983)
Z1100R   (1984-1985)
Za Z1000R iz 1985 nisam nigdje vidio ništa podataka. Evo pa i ti baci oko
http://www.kz1000r.com/index.php?option=com_content&view=article&id=11&Itemid=23 A ovdje imaš i service manual u pdf-u.
A jbg to su me već pitali. Po karoseriji ja bi rekao da je R2.Bio je zeleni,lawson replika boja. A u prometnoj kad sam ga kupio pisalo 85. Vjerojatno je neki zajeb i vjerojatno je 83 god. E sad jel znaš koga za dijelove. Jel u glupoj motormaniji i kms karlovac nemožeš ništa dobit kao i u ostalim trgovinama tog tipa.  :x I da jel se glava steže na 4 kile na tim kawama? Živili
 
limit said:
Je, kako da nije. Mad Max je snimljen 1979, a ovaj motor je napravljen 1985  :mrgreen:
Bilo je par z 1000 da al im je prednji kraj zaobljen. Uglavnom morat cu stavit natpis interceptor pa ganjat županjsku bandu :mrgreen:
 
limit said:
Baci oko i ovdje. Po broju šasije možeš odredit o kojem se modelu radi.
http://www.kz1000r.com/index.php?option=com_content&view=article&id=5&Itemid=7
Po broju je R2. Znaći 83 god. Hvala na prosvjetljenju... :D (y)
 
Motor ostaje u originalu,a trebao sam ga i u boju vratit istu. Al zajebancija je velika sa bijelim linijama na rezervaru i plastikama. Vid cemo. Hvala za service m. (y) Nema ih puno da..
 
Liepi zekonja  (y) (y)

a, što se tiče crta bijelih i toga, nije to prestrašan problem, mali savjet: nemoj se sekirat sa naljepnicama i sl. jer  svatko ko ima airbrush ti može lako napravit i to, pa kad se polakira, vječno je... i pošto je to jednostavan dizajn, a ne neko oslikavanje, ne smije biti preskupo..
 
ovu sezonu vozim ovako a onda vratit u original. Tako bi se moglo probat da. A sa naljepnicama bi se izje.. i nebi dobro ispalo vjerojatno. Jedino sta bi mijenjao je zadnja guma. Ova 120 je prekokrasna :palacdolje: Barem 140 ako može stat. A vilicu mijenjat zadnju nebi. Neznam,zasad ništa...
 
Samo ga vrati u original boju, molim te, već smo komentirali na Kawa forumu. Na ovim  slikama od Limita, se stvarno vidi sva raskoš :mrgreen:
 
limit said:
I ako je ovo stvarno ELR iz 1983, nemoj da ti padne na pamet da ga prekrajaš, režeš i radiš nekakav streetfighter od njega  :starac:
U 1982-83, napravljeno ih je svega oko 12000 komada a vjerujem da ih je u svijetu danas ostalo 10 puta manje  8)
U obzir dolazi samo ovakva obnova kao na slikama dolje.

         
jedan od tih 12000 je bio i moj bijeli primjerak...ali sam ga obojao u jap.crvenu  :oops: