Z 750 - Er 6f abs - (fz6)

Marin

New member
Znam da su ovakve teme već sto puta prožvakane ali što mislite koji je pametniji izbor? Uzimao sam u obzir i fz6 ali on je par tisuća skuplji a moram negdje podvuć crtu. Ali opet fz je skuplji od z ali registracija mu je jeftinija pa dođe na isto.
Z i fz su mi ljepši ali iskreno strah me je uzeti motor od 110 ks jer nemam baš previše iskustva zato bi najlogičnije bilo uzeti er 6f s abs-om.
Ali opet,tko motor uzima s logikom.
Slatke muke :) Ajde da vas čujem.
 
Pa nemas se cega bojat....pogotovo ako imas iskustva vec s motorima....jer ako si pametan i cijenis te konje nemas brige a ako nisi takav dosta je i 5 ks da se ubijes....


...jel si razmisljao o hornetu?? ja sam ga nedavno uzeo i prezadovoljan sam....a isto sam se dvoumio izmedu fz-a i njega....iako je hornet jos malo skuplji....
 
Zed! Zed! Zed! :roll:

Vozi se ko bicikl - lakse ide u zavoje od Fazera, a i manje treba shaltat po gradu.
 
Nekako mi Hornet ne budi ljubav na prvi pogled. A i tu je opet ona crta koju treba podvući na nekon iznosu. Ma Zed mi je najljepši,er najpametniji a fz je tu između. :neznam: :bonk: :)
 
Obidji trgovine, sjedi na svakoga od tih motora. Plati onoga na kojem se osjecas najbolje.

Svaki od ovih motora ce te zadovoljiti ako imas normalne prohtjeve.
 
Marin said:
...Uzimao sam u obzir i fz6 ali on je par tisuća skuplji a moram negdje podvuć crtu. Ali opet fz je skuplji od z ali registracija mu je jeftinija pa dođe na isto....

Registracija ti je ista za oba motora.
Tu si možeš izračunati (uzmi u obzir da Z750 nema 750ccm već 748ccm): http://www.ak-rijeka.hr/racunalica.php

Razlika je u iznosu godišnjeg poreza.



Moj savjet je ipak Z750 bez obzira na skuplji godišnji porez a i trenutno je na akciji u KMS-u te mu je cijena 54 000kn.
 
Doc Luka said:
Zbog 1 kw po 700 kn godišnje :?: :?:
Kawasaki prilagodi seee

Kao što vidite iz avatara - motor se kupuje ionak sa srcem - npr. nekom je "S" užasno ružan, a meni je OK i prvi izbor.

A kaj se tiče poreza, baš neki dan razgovarah sa Banditom oko eventualnog "(anti)tjuninga" i zaključak je da bi došlo ko Sv. Petra kajgana i dalje bolje niš ne dirati. A i 700 kuna i nije tak puno ako gledaš da je to 58,33 kn mjesečno
 
P.S. da li netko zna da li je i u ostalim zemljama na kugli isto 80 kW granica ili je više/manje :?:
 
sandi said:
Doc Luka said:
Zbog 1 kw po 700 kn godišnje :?: :?:
Kawasaki prilagodi seee

Kao što vidite iz avatara - motor se kupuje ionak sa srcem - npr. nekom je "S" užasno ružan, a meni je OK i prvi izbor.

A kaj se tiče poreza, baš neki dan razgovarah sa Banditom oko eventualnog "(anti)tjuninga" i zaključak je da bi došlo ko Sv. Petra kajgana i dalje bolje niš ne dirati. A i 700 kuna i nije tak puno ako gledaš da je to 58,33 kn mjesečno

Vec sam par puta pisao o tome.

Nazovi KMS i pitaj da li se moze dobiti zagusena verzija i na koji nacin je zagusen-odnosno koliko bi kostalo "odstopavanje".

Rijesiti ces problem poreza i usparati za mali servis.
 
Ne bum se selil jer sam poprilično Lokal patriota.

OK bumo probali zvati KMS, DKS i ostale skraćenice kad dođe vrijeme za narudžbu, pa bumo vidjeli pa APP :mrgreen:
 
Marin said:
jer nemam baš previše iskustva zato bi najlogičnije bilo uzeti er 6f s abs-om.
Ali opet,tko motor uzima s logikom.
Slatke muke :) Ajde da vas čujem.


S obzirom da nemaš previše iskustva - uzmi motor sa ABSom :!: :wink:
 
Da li postoji opcija i/ili kit za ugradnju ABS-a na Z750 :?:
 
sandi said:
Da li postoji opcija i/ili kit za ugradnju ABS-a na Z750 :?:

Ma jok, a i koliko bi to koštalo :?
Jel ti TDM ABS previše iskače iz financijskog okvira :?:
Dugo je vremena bio na popustu, neznam jel je prodan.
 
Super Jura said:
sandi said:
Da li postoji opcija i/ili kit za ugradnju ABS-a na Z750 :?:


Jel ti TDM ABS previše iskače iz financijskog okvira :?:

Pa malo iskače, jer sam prvotno mislio za cca 5-6 k€ uzeti ZR-7s, pa se razvukoh za novi, a i izbor je bio na Fazer, Hornet, Bandit i Z750 - više taj stil motorčeka
 
Ak ti se Z toliko sviđa - kupi njega. I za početak lakše sa gasom.
Najvažnija je ona kočnica u glavi :idea:
Ak tam nemaš ABS... :mrgreen:
 
Super Jura said:
Marin said:
jer nemam baš previše iskustva zato bi najlogičnije bilo uzeti er 6f s abs-om.
Ali opet,tko motor uzima s logikom.
Slatke muke :) Ajde da vas čujem.


S obzirom da nemaš previše iskustva - uzmi motor sa ABSom :!: :wink:
Pa najvjerovatnije ću uzeti er 6 baš zbog abs-a.
 
Super Jura said:
Ak ti se Z toliko sviđa - kupi njega. I za početak lakše sa gasom.
Najvažnija je ona kočnica u glavi :idea:
Ak tam nemaš ABS... :mrgreen:

Meni mozak i radi ko ABS.

Malo blokira, pa malo ne.
Malo radi, malo ne radi... :mrgreen: