Z800e mapa?

LukaSokol

Active member
Pozdrav
Vozim Z800e 2016, (35kw verzija) maknuta blokada otvoren na 70kw
Prosle godine motor je kupljen, sa Sc project S1 slip on auspuhom...
Pošto taj slip on nema certifikat za cestu, danas sam stavljao serijala top zbog tehnickog pregleda..
Danas sam ga par puta pošteno razvinuo po ravnici i imam osjecaj da motor puno jace vuce, ima bolji odaziv na gas, na vilicama se osjeti da se vise "dize" i nekako je zivlji sa serijala topom.
Da li je do preotvorenog sc auspuha ili mi se cini?
Inace motor nije mapiran, samo stavljen slip on i to je to.. i da, nakon duze voznje kada je motor vruc sa SC topom, kada sa 8-9 tisuca okretaja pustim gas, puca 2-3 sekunde bez prestanka (znaci kalasnjikov je mala maca :D )
Da li se to da poštelat preko kompa? Da li mora na valjke?
I da, dna filter zraka je gore
 
Čudi me da samo sa slipom hoće "pucati" iz auspuha. Da ide lošije sigurno da ide, jer mu je siromašnija smjesa. Međutim ako bi radio remap radije idi na varijantu da uzmeš ispuh komplet sa granama i izvućeš maximalu. Remap ti je cca 2500kn na valjcima, frend je na R6 imao komplet ispuh i jednostavno motor nije zdravo radio, pucketa, zaguši se tu i tamo, trza, to je sve zbog nepravilne smjese. Kad se napravi remap, motor ide bolje, radi kako treba. Kaže da se motor preporodio nakon remapa, dobio je nekih 10-15ks ali vuče na nižim okretajima odmah i sve. Ako se želiš zaigrat probaj, ja nebi mapiro original grane jer nije toliko "strašno". Filter zraka, kompletan ispuh, remap u paketu i dobit ćeš konja (y)
 
Što se tice pucanja, kada se zagrije dobro puca non stop
A da je dosta razlika sa sc i serijala topom, je
Puno je zivlji sa orignalom
Izvlacenje konja i neka maksimala me uopce ne zanima, bitno je samo da motor ima smjesu 100 posto koja mu odgovara