Zabrana Euro 0 od 2023

criiistian

Member
U Italiji po direktive EU su napravili zakon da od 2023 svi motori sa EUR 0 emisijama će biti zabranjeni i neće se više moći vozit po cestama. Dali se zna nešto kod nas pošto uzimamo samo glupe zakone nebi se čudio da i naši počinju filozofirati s time :(
 
otprilike svi motori proizvedeni prije 2000. :mrgreen:
blokirao sam većinu portala zbog ovakvih senzacionalističkih članaka, a sada marušići napadaju i po forumu
 
  • Like
Reactions: pikacu79
To znači da bi Talijani zabranili i sve oldtimere? Svašta! Sve što je udovoljavalo propisima u trenutku kad je bilo novo se smatra ispravnim. Ali mogu te recimo na regi revnuti neku cifru za ekologiju pa da s vremenom ljudi počnu zaobilaziti takve motore.
 
Ja sad trazim i nigdje takve vijesti osim sto imaju koliko vidim non stop updejte u kojim gradovima ne smiju vozit u određeno vrijeme od euro 0 pa do euro3 itd
 
otprilike svi motori proizvedeni prije 2000. :mrgreen:
blokirao sam većinu portala zbog ovakvih senzacionalističkih članaka, a sada marušići napadaju i po forumu
Mislim da nije baš,hornet 600 koji se proizvodio od 2004 do 2007 isto je euro 0.
Bar mislim. Znam da je ovo tvoje do 2000g bila šala ali samo pitam?
 
okvirno sam napisao, ali u principu sve s frgama i bez katalizatora je euro 0
zabrane neće biti nikad, ali će biti ograničenja i dodatnih nameta, a na to smo ionako navikli :mrgreen:
 
  • Like
Reactions: Dene
To znači da bi Talijani zabranili i sve oldtimere? Svašta! Sve što je udovoljavalo propisima u trenutku kad je bilo novo se smatra ispravnim. Ali mogu te recimo na regi revnuti neku cifru za ekologiju pa da s vremenom ljudi počnu zaobilaziti takve motore.
ne , prijedlog je da limitiraju kilometre koje ćeš napraviti sa takvim vozilom na 1000 km godišnje.
 
okvirno sam napisao, ali u principu sve s frgama i bez katalizatora je euro 0
zabrane neće biti nikad, ali će biti ograničenja i dodatnih nameta, a na to smo ionako navikli :mrgreen:
biti će zabrana, od iduće godine novih 540 opčina su potpisale zabranu za euro 0 vozila a planiraju do 2026 tu zabranu proširiti do euro 3 . ( Ja se nadam bez ovaj zadnji )
 
aha, priča se po fejsu..vjerodostojno
zbog takvih naklapanja i dobijaju ideje raznorazni marušići, a kasnije i zakonodavci
 
  • Like
Reactions: Feis123