Zabrana Euro 0 od 2023

Mislim da je realnost da nam kroz par godina(desetak) uvelike ograniče i vožnju po alpama. Ako ne i u potpunosti zabrane.Moći ćeš samo na struju gore se vozit
Srećom sam ih prokrstario uzduž i poprijeko.
 
Svi ovi veliki ekolozi su debelo ograničeni likovi. Misle da struja dolazi iz utičnice a proizvodi se od prdaca nakon graha i to je to. Te euro norme i ostalo je zamisao fašistoidne tvorevina evropske unije i onih debila u odijelima koji pričaju o ekologiji i štednji a onda sjedaju u v8 audi i merc ili u private jet sa dva mlazna motora i kao paze na naše zdravlje. Ma marš u materinu stoko birokratska
 
Nesto se napraviti mora. Cinjenica je da to sve sa ekologijom ne ide u dobrom smijeru. Jebe se nama za nas ali za nasu djecu i dalje ekipu koja dolazi treba napravit sve sto jebu moci. Jeli bas sve dobro sto se radi…vjerojatno nije. Ali sta god se radi uvijek ce biti onih koji misle drugacije. Mi trenutno drugu energiji ne poznamo a sto nosi buducnost ti nitko ne zna.
 
nek si ti nama (a bogami i njima) rekao u kojem smijeru da idemo ili ne idemo, nitko ne zna..
 
Ne brinite, sve što se pojavilo u StarTreku 60-tih, došlo je danas i do nas, tako da netko sigurno eksperimentira s plazma pogonom, biće !
 
Da se razumijemo. Ja jesam za očuvanje prirode i ekologiju, samo što mislim da se puno više može učiniti u očuvanju prirode sa dosta drugih stvari, a ne sa pizdarijama tipa nemreš više voziti 15, 20, 25 ili više godina stari motor ili auto. Trenutna nas šopaju sa električnim vozilima jer tako nekome odgovara, a ne zato što je to rješenje za problem. O tome bi se moglo puno govoriti i pisati, ali ovdje to nema smisla i ne uklapa se u temu.
U međuvremenu dok se ne izmisli nešto stvarno pametno mislim da je Fart Car idealno rješenje(y)(y)
 
Valjda ovi veliki znaju di kupovati
FB_IMG_1636722680387.jpg
 
  • Like
Reactions: pikacu79
Vrijedi pogledat jest da je dugo

početak je zanimljiv, poanta je ok, ali kasnije se razvodni s nepotrebnim vrćenjem u krug, a pogotovo me raspizdio kraj gdje on kao gretu nešto pita, ovoj se u očima vidi da kurca ne kuži kao ni bilo koje drugo dijete i laprda neke napamet izučene fraze kojima su je našopali pr stručnjaci i ovome je to kao super
svakom tko ima 3 zrnca soli u glavi i barem malo kritičkog razmišljanja je jasno da se cijela priča oko zelene tranzicije vrti oko love i da tu nikoga izravno uključenog ne jebe ekologija i zaštita okoliša osim zapadne stoke sitnog zuba koja drka na to
 
Kaj se tiče ovih ekologa i slično... tamo negdi 2014., u prostoru HEP-a u Vukovarskoj održala se (jedna od) rasprava/savjetovanja oko proizvodnje energije, smanjenja zagađenja, modela kojima bi se to moglo napraviti, distribucijske SN mreže itd itd itd... Da ne duljim, od prisutnih, nepristranih osoba bili su gosp. Radović iz komore inženjera i prof. Šterc (redovni predavač na jednom od učilišta, višestruko je održavao gostujuća predavanja na MIT-u i ETF Zurich), među ostalim i nas par studenata...Bilo je tu naravno i ljudi iz HEP-a, Končara, Vladinog savjeta za energetsku strategiju, HERAe i sl... među ostalim, bili su i ovi "zeleni" (bilo ih je i iz HERAe) da ih tako nazovem pomalo ignorantnim tonom...
Problem je bio u tome što, ti "zeleni" za svaku stvar imaju kritiku a kao rješenje podastru brojke, bez konkretnog načina ili savjeta za izvršenje...a problem u tome je što jedini njihovi pravi stručnjaci su ekološkog usmjerenja, bez ili sa jako malo tehničkog znanja, koji ni ne mogu napraviti konkretan izračun zagađenja po recimo proizvedenom kvadratu solarnih ploča... to im rade elektroinženjeri i inženjeri strojarstva...
Kada im je gosp. Radović ukazao na to, da je dio njihovih podataka u dugoročnom smislu selektivan i kao takav nerelevantan, prof. Šterc se nadovezao s manjkom energije i infrastrukturnim problemima koje ćemo doživjeti kroz 10 godina (dio toga sada već osjećamo), gospoda se našla uvrijeđena i zaključila da se s njima ne može razgovarati, da su na platnom spisku i slično... bilo je tu govora o otpadu solarnih i vjetroelektrana, ne slaganja s nuklearnom energijom (što sad, svega par godina poslije je sasvim u redu) i tak...
Šta sam ja zaključio, ako si glasan i dovoljno dobar govornik te dovoljno žustar u optužbama, ispast ćeš relevantniji od profesora elektrotehnike koji je predavao na MIT-u, iako to nisi... na žalost, na teret svih ostalih...
 
zeleni, kao i svi ostali aktivisti, jako puno zuje, ali zato daju jako malo meda, odnosno realnih ostvarivih rješenja

a priča je ionako napuhana zbog kojekakvih interesa i twitter lobija
 
  • Like
Reactions: Dene and Shepa
Pa placeni su da laprdaju i jase posten svijet :poop:
 
  • Like
Reactions: prpa
Simpatično je to sve ta želja i trud, sama pomisao kako će oni primjeniti svijet a ni sami nisu svjesni kakvu štetu rade i kakvima pune depove.
Je, slažem se, iako ne bih sad išao dalje od ovoga šteta...

Mislim, ne sumnjam da žele dobro, ali dva su problema... Šta ti radiš po tom pitanju, i šta si ponudio po tom pitanju... I to nije samo stvar u kontekstu ove rasprave nego mnogočemu, a daju si za pravo biti nadmoćni entitet, i nažalost većina ljudi zbog nerazumijevanja im je to omogućila... Svi ti "zeleni" imaju laptop po grlu, klime na zgradama i slično... Solarni paneli, da super,ali kaj je sa tim zagađenjem pri proizvodnji, već 20 godina im se postavlja to pitanje, odgovora nema, a za recimo FER, FSB i FKIT nisu kune skupili, ili napravili studijsku grupu... da ne govorim o potporama razvoja nezavisnih rješenja, gdje EU zbilja puno pomaže...
 
  • Like
Reactions: Dene
Nitko ne vidi sličnost ove teme s Korona temom ?!
Antivakseri su ista ekipa koja misli da problem ekologije ne postoji i uvijek im iza svega stoji netko ko sebi puni djep i baca drkicu na ekipu koja je popusila foru.
Glupi ljudi uvijek traze nesto misticno umjesto da shvate da se sranja dogadjaju random.
 
Mislim da nitko normalan ne negira problem ekologije. Problem su populistička i brza rješenja od ove pandemiji ili ova zelena propagandna kako će se to kada 2050 sve prebaciti na struju. Tolika struka da su se usudili reći da do 2030 neće biti prodaje ICE vozila u EU. Brzo su se osvjestili pa pomakli do 2035 a budu i još koji put. Oni koji i mogu riješiti problem njih boli neka stvar. A to što će potražnja za materijalima rudama i svi potrebnim sirovinama napraviti po siromašnim zemljama to je po onoj staroj daleko od očiju daleko od srca.
Lijep primjer zelene demagogije je UK koliko su im isplative i održive te zelene vizije da su uveli ne znam točno koliko tona ugljena ove godine od Putina da zadovolje energetske potrebe. Opet im je klima kriva slabo ima vjetra za propelere. Stalno neke kataklizme
 
Last edited: