zadnji amortizer...

alenko_636

New member
:misli: ovako nemojte odmah em napast ako sam nes krivo reko.... :LOL:

skuzio sam da se zadnji amortizer moze podizati i spustati... kako je bolje kad je dignut ili spusten...

u cemu ej razlika
???


 
dizat spuštat?
imaš povrat, kompresiju i oprugu. štelaš kako ce ti regirat na cesti...
kako ce se vracat, koliko ce utonit itd.
o tome se knjige pišu, nitko ti ne može u recenici odgovorit...
 
^^ ima i amortizera koji se nedaju podesavati po nikakvim parametrima do li po visini na matici samog amortizera

kako ga najbolje podesiti ? zavisi o tezini , visini vozaca ,,,,
 
pise da vozi 636, i rs250, oni su po svim parametrima podesivi...  :misli:
 
Ne vjerujem da su po dužini podesivi. vjerojatno čovjek misli na preload
 
aurellie said:
Ne vjerujem da su po dužini podesivi. vjerojatno čovjek misli na preload

kako ne volim ispadat glupa, ali ajde... :LOL: :LOL:

sta je to preload??? imo moj frend neki kroser aprilia... i on je preko tog zadnjeg amortizera... digo i spusto zadnji kraj koliko je i kad je stio...

e visok sam 191, tezak 85 kg... imama 17 god... treba jos kakav podatak da bi te mi znali rec kako da podesim??? :LOL:
 
ima amortizera na kojima mozes regulirat duljinu amortizera. a sad, ako te zanima kako je bolje, nacrtaj si motor na listu papira kad mu je spusten zadnji kraj, i jednu na kojoj mu je zadnji kraj dignut. i sve ce ti bit jasno.
tocan odgovor je: onako kako ti vise pase, sto vise odgovara tvom stilu voznje, konfiguraciji staze itd.
 
alenko_636 said:
kako ne volim ispadat glupa, ali ajde... :LOL: :LOL:

sta je to preload??? imo moj frend neki kroser aprilia... i on je preko tog zadnjeg amortizera... digo i spusto zadnji kraj koliko je i kad je stio...

e visok sam 191, tezak 85 kg... imama 17 god... treba jos kakav podatak da bi te mi znali rec kako da podesim??? :LOL:
koji motor tocno?