Zagorje

Martina321 said:
Definitivno se slažem za ORO-GORO, jako su popustili. Od nekada najbolje pizzerije u tom kraju, često su prazni, ali i sa razlogom...
Zakaj se jos uvijek primate za taj oro, a vec duze vrijeme po meni je pal s kvalitetom.

Imamo "Grašo", Kozjak, Punkt i itd.

Ugl, ak trebate smjestaj za spavanje dok idete kroz Zagorje, frend je otvoril hostel u centru Začretja, odnosno Sv. KrižZačretje.

Bikers friendly naravno i daje popust za motoriste.

Smjestaj je i vise nego odlican tak da preporucam.

U dvoristu je "institut za termicku obradu mesa" kak bi on rekel  :mrgreen:


 

Attachments

  • cigli.jpg
    cigli.jpg
    145.5 KB · Views: 244
  • c1.jpg
    c1.jpg
    50.9 KB · Views: 224
  • c2.jpg
    c2.jpg
    102.1 KB · Views: 236
  • c3.jpg
    c3.jpg
    86.9 KB · Views: 225
  • c4.jpg
    c4.jpg
    113.2 KB · Views: 229
evo i web stranice  :wink: :)

http://brick-palace.com/
 

Attachments

  • c5.jpg
    c5.jpg
    147.7 KB · Views: 244
  • c6.jpg
    c6.jpg
    184.8 KB · Views: 247
Ekipa , sutra idemo obiteljski u Zagorje odnosno proputovanje prema Varaždinu a pošto idemo iz Pule i nisam često na zagorskoj strani što mi možete preporučiti za pogledati. Planiramo otići do Velikog Tabora a u blizini je Grešna gorica gdje smo mislili navratiti na klopu ali nije obavezno pa ako imate za preporučiti nešto drugo. Toplice me ne zanimaju ali sam mislio navratiti do Presečkog i vidjeti muzej old timera.
 
  • Like
Reactions: enduro
Kod Gupčeve lipe popit kavu, ipak je dio povijesti i dvorac Opeka. Dolazi jesen, a ima prekrasan arboretum i šetnice, a uređuju ga klinci iz poljoprivredne škole u blizini, sami dvorac je zanimljiv ali jako zapušten.

Lolo
 
  • Like
Reactions: zvjerko rider
Kod Gupčeve lipe popit kavu, ipak je dio povijesti i dvorac Opeka. Dolazi jesen, a ima prekrasan arboretum i šetnice, a uređuju ga klinci iz poljoprivredne škole u blizini, sami dvorac je zanimljiv ali jako zapušten.

Lolo
Dvorac je zatvoren radi rekonstrukcije.
 
Ekipa , sutra idemo obiteljski u Zagorje odnosno proputovanje prema Varaždinu a pošto idemo iz Pule i nisam često na zagorskoj strani što mi možete preporučiti za pogledati. Planiramo otići do Velikog Tabora a u blizini je Grešna gorica gdje smo mislili navratiti na klopu ali nije obavezno pa ako imate za preporučiti nešto drugo. Toplice me ne zanimaju ali sam mislio navratiti do Presečkog i vidjeti muzej old timera.

Gresna Gorica..... nisam dugo bio (par godina), ali do tada je uvijek bilo odlicno. Preporucam divljac tamo za glavno jelo (srneci gulas mi je tamo uvijek bio odlican i to sam tamo jeo vise puta jer me na prvu "osvojio").
Okolica Varazdina.... pazi na kamere, tamo je vjerojatno najveca koncentracija u cijeloj HR, ali ako imas obavijest iz neke app ili vozis po propisima, zanemari tu opasku
 
  • Like
Reactions: zvjerko rider
Ekipa , sutra idemo obiteljski u Zagorje odnosno proputovanje prema Varaždinu a pošto idemo iz Pule i nisam često na zagorskoj strani što mi možete preporučiti za pogledati. Planiramo otići do Velikog Tabora a u blizini je Grešna gorica gdje smo mislili navratiti na klopu ali nije obavezno pa ako imate za preporučiti nešto drugo. Toplice me ne zanimaju ali sam mislio navratiti do Presečkog i vidjeti muzej old timera.
Ako ciljaš na Tabor i muzej u Krapini onda bi ti predlozio slijedecu rutu:
Stara zagorska-Tuhelj-Klanjec-Kumrovec (đir po Kumrovcu, kava, piva, sok)-Zagorska sela-Miljana-Tabor-Grešna gorica (prilika za pojesti nekaj iz zagorske kuhinje, čevape i roštilj mozes bilo di..)-Pregrada-Muzej u Krapini-po brzoj do Trakoscana(đir do dvorca)-Bednja(neka lokalna birtija da malo cujete bednjanski govor)-Lepoglava-Ivanec-Vž

Po ovoj ruti kaj sam opisao, imaš kamere tek pred Vž
 
Ako ciljaš na Tabor i muzej u Krapini onda bi ti predlozio slijedecu rutu:
Stara zagorska-Tuhelj-Klanjec-Kumrovec (đir po Kumrovcu, kava, piva, sok)-Zagorska sela-Miljana-Tabor-Grešna gorica (prilika za pojesti nekaj iz zagorske kuhinje, čevape i roštilj mozes bilo di..)-Pregrada-Muzej u Krapini-po brzoj do Trakoscana(đir do dvorca)-Bednja(neka lokalna birtija da malo cujete bednjanski govor)-Lepoglava-Ivanec-Vž

Po ovoj ruti kaj sam opisao, imaš kamere tek pred Vž
Upravo tako neku turu smo planirali , htio sam provjerit za Grešnu da li je još uvijek ok. Muzej u Krapini ću preskočiti jer bi me dvoje srednjoškolaca koji su nedavno bili lagano mrzilo a i meni je muzej old timera zanimljiviji. 😁
 
Klenovnik, Grešna pilnica.
Top top prije 4-5 godina.
Trebalo se naručiti. Onda su radili samo za jednu grupu.
Ne znam kako je danas.
Za svaku pohvalu.