Zagreb-Cantavir (Vojvodina)

Marcello

New member
Za nekoliko dana dolazim u Hrvatsku na godisnji.Zelio bih se malo provozati do Vojvodine.Obzirom da mi se ne zuri vozio bih slijedecu rutu- Zagreb-Bjelovar-Nasice-Osijek-Bezdan-Sombor-Cantavir.Za dio puta u Vojvodini dobio sam vec informacije preko PP (Rossi46) i ovim putem mu se jos jednom zahvaljujem.
Znaci interesiralo bi me Zagreb-Bezdan, u kakvom su stanju lokalne prometnice,dal su postavljeni putokazi (da ne moram u svakom gradu pitati-kojim smjerom sad?),ima li na tom putu nesto vrijednoga za vidjeti (tu mislim na prirodne ljepote)?
Unaprijed hvala za svaku informaciju.
 
Marcello said:
Za nekoliko dana dolazim u Hrvatsku na godisnji.Zelio bih se malo provozati do Vojvodine.Obzirom da mi se ne zuri vozio bih slijedecu rutu- Zagreb-Bjelovar-Nasice-Osijek-Bezdan-Sombor-Cantavir.Za dio puta u Vojvodini dobio sam vec informacije preko PP (Rossi46) i ovim putem mu se jos jednom zahvaljujem.
Znaci interesiralo bi me Zagreb-Bezdan, u kakvom su stanju lokalne prometnice,dal su postavljeni putokazi (da ne moram u svakom gradu pitati-kojim smjerom sad?),ima li na tom putu nesto vrijednoga za vidjeti (tu mislim na prirodne ljepote)?
Unaprijed hvala za svaku informaciju.

Ne ulazim kojim putem ćeš ići ZGB-OS, od OS ideš kroz Kopački Rit, pa na
Batinu, popiješ kavu na spomeniku-vidikovcu, pređeš most i vozi za Sombor  (y)
 
Imaš moj putopis od prošle godine,prošo sam pol Vojvodine...u Cantaviru nema niceg jedino ak ideš s nekim razlogom tam.
 
Bil said:
Imaš moj putopis od prošle godine,prošo sam pol Vojvodine...u Cantaviru nema niceg jedino ak ideš s nekim razlogom tam.
Da.imam razlog.Posjetio bih rodjake u Belom Manastiru,otisao bih na Zeleni otok (moto-susret),a kad sam vec tam otisao bih do prijatelja u Cantavir.Kak sam vec napisal,ne zuri mi se,a osim toga junior bu bil sa mnom,pa sam mislil da malo i on vidi nekaj lijepoga od Hrvatske.
 
Jucer stigao sa godisnjeg.Bilo je super,ali kratko.Kad sredim dojmove i CD sa slikama,pokusal bum ukratko opisati putovanje.
 
Evo konacno sam naso vremena da malo opisem putovanje.Nazalost nisam bas vjest u pisanju,tak da bu tu vise slika nego teksta.Nemojte zamjeriti.
Polazak nisam poslikal,ali na nardbu mog juniora,prva pauza poslije Djurdjevca na benziskoj je ovjekovjecena.
 
Dolazak u Beli Manastir kod rodbine,ciscenje riba i priprema paprikasa i naravno KLOPA.Ne bih htel posebno naglasavati koliko smo se bavili tekucim problemima,ali to jednostavno uz kuhanje paprikasa neizostavno.
 
Pogled na Batinu.AnteK mi je preporucil posjet spomeniku,kaj sam i napravil.Stvarno se pruza lijepi vidik na Dunav i okolicu.
 
Skupno slikanje kod spomenika.
 
Moji domacini koji su me lijepo ugostili.
 
Evo i tu smo bili.KOPACKI RIT.Junior je bio odusevljen prirodom.
Tu je na sli ci sa rodjacima koje je prvi put vidio u zivotu,ali naravno ne zadnji.
 
Posjet mom bivsem imanju.Nemam pojma kome sad pripada,ali nije ni vazno.Svidja mi se posebna tisina koja tam vlada.
 
Subotica.Na zapovijed juniora moram ga slikati kraj traktora.Na povratku u Hrvatsku stali u restoranu da nesto popijemo i pojedemo.Sve u svemu bilo je lijepo i uzivali smo.
 
strasilo said:
kojaje na kraju ruta pobijedila...  (y)
Da,nisam ni napisal kak sam vozil,pa evo sad.
Vozil sam Zagreb-Vrbovec-Djurdjevac-Virovitica-Donji Miholjac-Belisce-Beli Manastir-Batina-Sombor-Cantavir-Subotica.I obrnutim redoslijedom natrag.
Moram reci da su mi decki policajci pomogli,jer su mi rekli da ne moram za Osijek jer ima novi most prek Drave i pokazali na karti kud moram voziti.