Zagreb, obilaznica - na zalost, jos jedan

Status
Not open for further replies.

vlucic

Active member
Kod Zagreba poginuo motociklist

Motociklist je poginuo u naletu na kamion koji se nalazio u zaustavnoj traci na zagrebačkoj zaobilaznici. Nesreća se dogodila oko 14.30 sati na 25 km u smjeru istoka, prema Buzinu.
Do završetka očevida promet zaobilaznicom u smjeru istoka odvijat će se desnim pretjecajnim trakom, kad bi se trebalo znati i više pojedinosti o nesreći, među ostalim, zbog čega je kamion bio na zaustavnoj traci.

http://www.net.hr/crnakronika/page/2006/09/04/0386006.html

 
žalosno...  :(

ali šta je i motor radio u zaustavnoj traci ?  :misli:
 
strasilo said:
žalosno...  :(

ali šta je i motor radio u zaustavnoj traci ?  :misli:

Problem sa silaskom s obilaznice na Buzinu (ali i Jankomiru recimo) za one koji nisu iz Zagreba - na obilaznici gdje je ogranicenje 130 ili 100 km/h se najednom naleti na kolonu dugu kilometar-dva koja ceka na semafor koji osigurava ulazak na cestu prema Velikoj Gorici ili prema Novom Zagrebu, ovisno o zelji.

Kolona se stvara na nadvoznjaku i to na dijelu koji se spusta, odnosno ne vidi se kolona ako se vozi iz pravca Ljubljanje, Maribora, Rijeke, Jankomira i svih tih dijelova obilaznice. Dodjes do nadvoznjaka, penjes se po njemu sa recimo 100 km/h (u granici ogranicenja) i najednom naletis na kilometar dugu kolonu koja stoji.

Scenarij "tunel Ledenik", samo na otvorenom, tako da uopce nije problem zaletiti se u kolonu koja stoji...

 
ok... jasna mi je kolona... ali ovo je u zaustavnoj traci...  :misli:
 
vlucic said:
Scenarij "tunel Ledenik", samo na otvorenom, tako da uopce nije problem zaletiti se u kolonu koja stoji...

da ali zaustavna traka i nije baš predviđena za jurcanje, a što se tiče silaska u buzinu je stvarno je ogromna gužva
 
To ne znamo i molim da ovdje ne vodimo raspravu o tome sto i kako, za to je glavni forum. Ovdje drzimo samo informacije koje su dodatni input o svakom pojedinom slucaju, bez rasprava i komentara.

:nono:

Ako vas zanima tema "Voziti se po zaustavnoj traci ili ne", slobodno ju tamo otvorite pa cemo svi nesto napisati na tu temu, ali bez te rasprave ovdje, molim lijepo.

 
vlucic said:
Kod Zagreba poginuo motociklist

....među ostalim, zbog čega je kamion bio na zaustavnoj traci.
Koliko vidim sam si potego pitanje zaustavne trake...

Logicno mi je da se netko zaustavi u zaustavnoj traci,ali nije mi logicno da netko juri zaustavnom trakom.
 
Ninja said:
Koliko vidim sam si potego pitanje zaustavne trake...

Logicno mi je da se netko zaustavi u zaustavnoj traci,ali nije mi logicno da netko juri zaustavnom trakom.

Da si otvorio link, vidio bi da je "moj" tekst ustvari copy/paste teksta sa linka.

:misli:
 
Baš sam čuo prije sat vremena, frend je prolazil malo nakon kaj se to dogodilo, nije ni hitne još bilo. Kolko je on vidio radi se u hondi cbr. Veli da je na zaustavnoj traci stajao kamion, a cbr je po zaustavnoj pretjecao bus.  :(

R.I.P. :no:
 
Svaki dan oko 8 sati izlazim na tom izlazu sa autoputa. Sto sve ljudi rade to trebate vidjeti. Samo sam cekao kad ce se dogoditi neka pizdarija. Na zalost to je ovog puta bio motorist.
Svi stojimo u koloni na zaustavnoj traci, a po obje trake se vozi relativno brzo (100 - 150 km/h). A onda se neki pametni nadje i ne staje u kolonu, nego ide do kraja kolone, zaustavi se u voznoj traci i pokusava se ubaciti o kolonu. Tada pocinje rulet. Po desnoj traci najcesce dolaze kamioni a po lijevoj traci jos vecom brzinom ih obilaze osobni automobili.

Ne znam samo da li policija ima namjeru koji put ujutro stati na tom izlazu i ove kamikaze pitati za zdravlje. Hrvoje, Sledge ?
 
C/P sa MUP-ove stranice:

Zagreb - dana 4. rujna oko 14,30 sati na autocesti A3 čvor Jankomir dogodila se prometna nesreća u kojoj je jedna osoba poginula. Nesreća se dogodila kad je A.B. (1983.), upravljajući motociklom marke piaggio beverly prometnom trakom za zaustavljanje vozila u nuždi, zbog neprilagođene brzine kretanja naletio na zadnji dio priključnog vozila koje je bilo zaustavljeno zbog zamjene gume. Od siline udara i zadobivenih ozljeda motociklist je preminuo na mjestu nesreće.

Malo mi je cudno da tu pise Jankomir, a net.hr prenosi da je Buzin - ipak nisu isti izlasci s obilaznice...
 
Izgleda da su svi dosta nepažljivi kod mjesta događanja.
Ovo je već drugi primjer krivog informiranja.
Kod ovog slučaja se ne zna jel Jankomir ili Buzin a jučer je bilo za onog Talijana.
Jedno tvrde da je bio na Hondi, kod drugih je Yamaha, dok treći kažu da je Z750.
Tako da informacije koje dolaze do nas treba uzeti s rezervom.
 
vlucic said:
C/P sa MUP-ove stranice:

Zagreb - dana 4. rujna oko 14,30 sati na autocesti A3 čvor Jankomir dogodila se prometna nesreća u kojoj je jedna osoba poginula. Nesreća se dogodila kad je A.B. (1983.), upravljajući motociklom marke piaggio beverly prometnom trakom za zaustavljanje vozila u nuždi, zbog neprilagođene brzine kretanja naletio na zadnji dio priključnog vozila koje je bilo zaustavljeno zbog zamjene gume. Od siline udara i zadobivenih ozljeda motociklist je preminuo na mjestu nesreće.

Malo mi je cudno da tu pise Jankomir, a net.hr prenosi da je Buzin - ipak nisu isti izlasci s obilaznice...

mislim da je definitivno Buzin, jer sam vidio dosta veliku kolonu u smjeru istoka kad sam odlazio s posla, negdje oko 16.30
 
desilo se kod buzina..dečko je moj bivši kolega i radio je u kurirskoj službi kao dostavljač i poginuo je na radnom mjestu :(.."BUBI rest in peace"
 
Kraljica dala jos jedan input na temu:

Kraljica said:
znam da vise bas i nije aktualno ... ali ako mislis da treba nadodaj
prosla sam tamo dvadesetak minuta nakon sto se dogodilo

lik je imao kacigu,
sleper je bio ogroman i vidljiv iz daljine (zaustavljen na ZAUSTAVNOJ TRACI - cemu ona i sluzi)/fakat mi nisu jasne rasprave zasto netko stoji u ZAUSTAVNOJ TRACI  :misli: :misli: :misli:

vjerojatno je isao momacki brzo jer skuter je bio rasturen skoro do neprepoznatljivosti ... pogodio ga je u lijevi zadnji kraj

murija je poprilicno veliki komad blokirala, ali tijelo je bilo pokriveno s nekom omanjom krpom tako da se skoro sve vidjelo, i krv se cijedila preko obe trake tako da sam i prosla kroz nju  :palacdolje: (pa sam kasnije morala ici histericno prati motor)  :palacdolje: :palacdolje: :palacdolje: (toliko o nasoj prometnoj policiji)

fakat mi nije jasno kak se uspio tak skucati ... osim one standardne skuteraske fore preticanja s desne strane  :x

Ostavljam temu zakljucanom da se ne bismo doveli u napast da raspravljamo zasto ovo ili ono.

Kad ima dodatnih inputa poput ovoga, a tema je zakljucana mozete mi javiti na PP
 
Status
Not open for further replies.