Zagreb

Status
Not open for further replies.
Strasno mi je zao mladica isto kao i biciklista. Sedam ljudi u sedam dana je porazavajuce.

Ali imam jedno pitanje za sve vas/nas...poluidiot marusic tvrdi da su motociklisti svakodnevno u prekrsaju jer voze prebrzo. Je li u pravu?
Je vecina ukljucujuci i mene. Ali nisu samo motociklisti nego i velika vecina vozaca automobila, ko bila, itd
 
sad cu vjerovatno izazvat bijes puno ljudi ali po meni su kriv i jedan i drugi. za ocekivat je da ce netko proc na crveno, po gradu. uvijek. jos ako osoba ima slusalice i ne cuje, kriv si. ali zao mi to rec, ali nemas sta divljat po gradu od semafora do semafora, po meni je voznja po gradu sa 150 na sat uzas. upravo moras predvidjet situacije da ce ti netko izletit
Vidio svojim ocima Kad motor sa 120-150 naletio na covjeka. Zdrobilo ga ko putar, treba pricekat da se izvjestaci i potvrdi brzina.
 
  • Like
Reactions: josko and Hooligan
Daj odi v krčmu ili nekam već drobit, jer si promašio kompletnu poantu. Postoje različiti stupnjevi prekršaja, a prema tome i kazne. Ak je nepoštovanje ograničenja brzine (ne govorim o objesnoj vožnji) po težini relevantno svjesnom prelasku preko crvenog ili direktnom oduzimanju prednosti, onda više ne znam ko je tu lud a ko normalan.

Prelazak preko crvenog, DA. Kriv si. Amen.

Uostalom policija nije rekla glavni sud, vezano za brzinu? Ne svaljujem krivnju ovdje na motocikl, kako ste se vi odmah uzjurapurili. ČITAJTE S RAZUMIJEVANJEM.

U krčmi sam bio. Bogu Hvala. Svaki dan, ako je ikako moguće. Dodji i ti i oladi se....
 
Svi su konstantno u prekršaju. Pješaci, biciklisti, vozači auta. Motoristi možda u tome najviše uživaju. Dobro skoro svi, osim poljaka na jadranskoj magistrali, to je valjda marušićev ideal law abiding vozača motornog vozila. 65km/h i kolona od 250 auta iza njega.

Ovakve nesreće, gdje motor nekoga ubije su zapravo statistički anomalija, 99.99% je motorist jedini koji najebe. Nije mi jasno to predstavljanje motora kao nekakve ugroze u prometu, kad to jednostavno ne odgovara realnosti. Problem biciklista je što nemaju vlastite infrastrukture pa se guraju gdje im nije mjesto. Smetaju po magistrali, smetaju po pješačkim zonama.
 
sad cu vjerovatno izazvat bijes puno ljudi ali po meni su kriv i jedan i drugi. za ocekivat je da ce netko proc na crveno, po gradu. uvijek. jos ako osoba ima slusalice i ne cuje, kriv si. ali zao mi to rec, ali nemas sta divljat po gradu od semafora do semafora, po meni je voznja po gradu sa 150 na sat uzas. upravo moras predvidjet situacije da ce ti netko izletit
Naravno da nisu obojica krivi, zakon je jasan i on odredjuje krivicu, dojmovi i interpretacije su nebitni. Kriv je onaj ko je isao na crveno. Da je motorist kojim slucajem prezivio, platio bi kaznu za prebrzu voznju ako bi mu se dokazala.

Da, gotovo sigurno bi bilo drugacije da se postivala brzina, ali, to ne utjece na ono sto bi se presudilo da su kojim slucajem obojica prezivjeli.

Za one koji smatraju da bi i prekoracenje u ovom slucaju bilo odgovorno, predlazem da raspisu referendum kojim bi se zakon promijenio. Do tada, kriva je samo jedna osoba.
 
Slučajno ovaj tjedan odradio u dva dana autom do Poljske i natrag, ne znam da mi vjerujete ali me ni u jednom trenu na 2000 km kroz Madžarsku, Slovačku, Češku ili Poljsku nije zaobišla neka kamikaza sa 180+ na autoputu bilo autom bilo motorom, a cijelo vrijeme sam vozio po ograničenju (max 10 preko ograničenja po vuri na autu). Kroz naselja je redom ograničenje 50, vozim 45, nitko se ne nabija na guzicu, nitko ne trubi, nitko ne pretiče. Jedino Mađari povuku van naselja i 120-130 iako je 90 ograničenje, ali pred naseljem koče ko sumanuti i ulaze u naselje s 50 na sat. Motori isto tako, nema divljanja, jedna kamikaza bez tablice na 2000 km je dobar prosjek, a ne mogu reći da ih nije bilo na cesti. Kolega i ja smo više puta komentirali promet, bilo je vremena za izvrtiti milion tema pa tako i vožnju u susjednim zemljama. Zaključak je bio da bi kod nas trebalo poništiti sve vozačke, sve redom poslati ponovno u autoškolu i za prvo sranje koje napraviš te staviti godinu-dvije na hlađenje i korištenje sredstava javnog prijevoza. To bi i mene stavilo u poziciju da malo razmislim, da ne bi sad mislili da ovo pišem jer sam svetiji od Pape, naravno da nisam, jedino kako idu godine i staž nekak su mi ipak mekša i ruka i noga na gasu, ali ima tu još dosta lufta za popravak.
Kod nas na cesti do mora hoćeš starom ili autoputem je kamikaza na svakom kilometru, Bog nas čuva da nemamo više mrtvih i invalida kak se vozimo u globalu.
 
E jbg, mene deprimira ta uškopljenost.

Radije bih se ubio nego tako živio. Tj., to uopće ne vidim kao život već ropstvo. Kad dosegnemo taj nivo, selim se negdje. Bosna? Možda Kina, prijatelj mi je tamo, kaže da se voze kao žešće kamikaze.

Ako ćemo u ekstreme, ograničit snagu u autima na 50 Ks, motorima na 25 Ks i vozi se po ograničenju. Zašto je kokain ilegalan, a motor koji prvom brzinom ide 180 Km/h legalan?
 
mentalitet brdovitog balkana je vezan genetskim kodom i to se nikad nece promijenit... razapeli decka jer je neka baba cula da je motor projurio! Meni se motor na leru cuje kao 3512 catepillar pod punim opterecenjem, dali to znaci da jurim?

dakle netko je iznad spomenuo, prolazak na crveno je kazna ispred brzine (jednaka udarcu u zid), da je decko na suzani prezivio platio bi masnu kaznu i nastavio sa zivotom. Na moto GP x puta pilot padne a motor nastavi ravno u zastitnu ogradu koje da nema nastavio bi kretnju jos 500 metara
 
E jbg, mene deprimira ta uškopljenost.

Radije bih se ubio nego tako živio. Tj., to uopće ne vidim kao život već ropstvo. Kad dosegnemo taj nivo, selim se negdje. Bosna? Možda Kina, prijatelj mi je tamo, kaže da se voze kao žešće kamikaze.

Ako ćemo u ekstreme, ograničit snagu u autima na 50 Ks, motorima na 25 Ks i vozi se po ograničenju. Zašto je kokain ilegalan, a motor koji prvom brzinom ide 180 Km/h legalan?
Ne znam ovo za aute, al droge bi trebalo legalizirat, ionako se troši nemilice.

Sto se tice brzine, Volvo je vec najavio max 180kmh u novim modelima. Ne znam kako ni odtkad, ali ostalo mi negdje u glavi da su najavili.
 
Ne znam ovo za aute, al droge bi trebalo legalizirat, ionako se troši nemilice.

Sto se tice brzine, Volvo je vec najavio max 180kmh u novim modelima. Ne znam kako ni odtkad, ali ostalo mi negdje u glavi da su najavili.

Generalno, to je i moj stav, nek beru porez na sve. Tko preživi, preživi.

Što se Volva i generalno pederijade u auto moto svijetu tiče, dno.
 
Ne vjerujem očima.
Nekima je i dalje motociklist kriv, a ne osoba koja je prošla kroz crveno.
za 3-struko prekoracenje brzine je kazna 3x veca nego za prolaz kroz crveno... pa ti sad ne vjeruj
 
E jbg, mene deprimira ta uškopljenost.

Radije bih se ubio nego tako živio. Tj., to uopće ne vidim kao život već ropstvo. Kad dosegnemo taj nivo, selim se negdje. Bosna? Možda Kina, prijatelj mi je tamo, kaže da se voze kao žešće kamikaze.

Ako ćemo u ekstreme, ograničit snagu u autima na 50 Ks, motorima na 25 Ks i vozi se po ograničenju. Zašto je kokain ilegalan, a motor koji prvom brzinom ide 180 Km/h legalan?
Kad te netko tako "uškopi" od rođenja, to se zove red i poredak.
Zna ako nešto zajebe, da je najba ka žuti.
A kad se nisi rodio u redu i poretku, a počne te škopit, nastanu problemi i otpori.

Kome red i poredak ne odgovara ide ća i to je to. Svrati malo i dođe u ovu našu Afriku sa strujom, radi pizdrarije čini ono šta mu ne bi palo napamet u svojoj državi, di ne da bi iša u zatvor zbog svojih postupaka nego u ludnicu. počevši od vožnje, bespravne gradnje itd itd

prije nekih 40 godina, otac od prijtelja išao vidit brata u Austriju. I bilo čoviku dosadno kroz jutro i neda đava mira i on zamiša malo betona na ulici i poravna bratu ulaz u dvor. Nije došla policija, nego hitna pomoć, mislili čovik popizdijo, loše mu došlo, suicidalan...miša beton na ulici, proliva vodon...
 
  • Haha
  • Like
Reactions: drifter947 and koss
mentalitet brdovitog balkana je vezan genetskim kodom i to se nikad nece promijenit... razapeli decka jer je neka baba cula da je motor projurio! Meni se motor na leru cuje kao 3512 catepillar pod punim opterecenjem, dali to znaci da jurim?
treba i servis napravit nekad...

no šalu na stranu... jedino mjerilo koliko je tko dobar vozač, balkanac ili ne, je dočekaš li mirovinu ili ne i sa koliko šarafa i štangi u sebi... nemrem ja tu sad glumit ne znam kaj, za većinu vas sam vjerojatno baba na motoru, a po ograničenju se vozim gotovo nikada... ali dajem ruku u vatru da ću svojim načinom vožnje sretno tepati konobaricama u dubokoj starosti...
 
  • Like
Reactions: cicogti and DuroDu
Gledajući komentare u temi vidi se da situacija nije baš jasna kaj se točno dogodilo, citat iz Yutarnjeg:

Od silovitog udara u desni bok biciklist je na mjestu smrtno stradao, a motociklist se nastavio kretati u smjeru zapada. Međutim, zbog sudara s biciklom očigledno je počeo gubiti kontrolu nad motociklom te je iz lijevog prešao u desni trak Zagrebačke avenije pa se zabio u zadnji kraj vozila ispred sebe. Od toga drugog sudara u automobil pao je s motocikla te poginuo pri padu.

Pretpostavka je da je brzina bila velika čim je na biciklist na mjestu poginuo. S druge strane da je bila 150 kak se priča, čisto sumnjam da bi dečko nakon takvog udara ostao na motoru i udario u udaljeni auto makar nikad neznaš. Trebalo bi stati na loptu i pričekati vještačenje nakon kojeg bi sve trebalo biti jasnije. U svakom slučaju, 2 života su izgubljena zbog gluposti.:(
 
Austriju sam prošao
Kad te netko tako "uškopi" od rođenja, to se zove red i poredak.
Zna ako nešto zajebe, da je najba ka žuti.
A kad se nisi rodio u redu i poretku, a počne te škopit, nastanu problemi i otpori.

Kome red i poredak ne odgovara ide ća i to je to. Svrati malo i dođe u ovu našu Afriku sa strujom, radi pizdrarije čini ono šta mu ne bi palo napamet u svojoj državi, di ne da bi iša u zatvor zbog svojih postupaka nego u ludnicu. počevši od vožnje, bespravne gradnje itd itd

prije nekih 40 godina, otac od prijtelja išao vidit brata u Austriju. I bilo čoviku dosadno kroz jutro i neda đava mira i on zamiša malo betona na ulici i poravna bratu ulaz u dvor. Nije došla policija, nego hitna pomoć, mislili čovik popizdijo, loše mu došlo, suicidalan...miša beton na ulici, proliva vodon...

Austriju sam prošao par puta s motorom.

Voze se kao i mi van naselja (zadnji put vozio 160 u koloni Austrijanaca po Alpama), 50 u naselju. To mi je čisto fajn :)

Tako da ti urbani mitovi s mješalicama i prikom od prike i njegovog prike su mi super :) Sjedi na motor/u auto, pa malo probaj.

Jedini koji ispravljaju krive Drine su bivše komunističke zemlje koje su sada pronašle zakon i red.
 
... ali dajem ruku u vatru da ću svojim načinom vožnje sretno tepati konobaricama u dubokoj starosti...

Nažalost, u današnje vrijeme to nije baš pravilo iako bi trebalo biti.
 
  • Like
Reactions: StickyFingers
Eto komunisti došli opet na repertoar...
50kmh u naselju, to ti je fajn u Austirji, al ovdi ono... ma jel mora baš 50kmh? jel može to zeru brže...bar duplo.
 
Ne znam ovo za aute, al droge bi trebalo legalizirat, ionako se troši nemilice.

Sto se tice brzine, Volvo je vec najavio max 180kmh u novim modelima. Ne znam kako ni odtkad, ali ostalo mi negdje u glavi da su najavili.
2011 sam Novu godinu u Portugalu docekao, sve droge dopustene, crni dilaju na cesti, al nisam vidio urokanih toliko koliko bi informacija da su sve droge legalne dala masti za volju.
 
Status
Not open for further replies.