Zakon o A kategoriji...

Oggi

New member
Zanima me kako je u Hr reseno to, tj da li je po zakonu obavezno postupno povecavati kubikazu i posle koliko god se moze voziti 600,jel ima jos nekih ogrznicenja? Pretpostavljam da to ne vazi za one koji su ranije polozili... pitam jer pricaju da ce u Srbiji uvesti novi zakon,ja vozim skuter a sledece god bi da uzmem 125 i da polazem, a posle na 600 pa razmisljam da polozim odmah da me posle ne ogranicavaju... HVALA,POZDRAV!
 
Ako imaš manje od 18g dobiješ A1 kategoriju i ne smiješ voziti više od 125cc i 15KS, a ako imaš više od 18g, prve dvije godine ne smiješ voziti motore sa više od 25 KW (34 Ks)
 
Nike said:
Ako imaš manje od 18g dobiješ A1 kategoriju i ne smiješ voziti više od 125cc i 15KS, a ako imaš više od 18g, prve dvije godine ne smiješ voziti motore sa više od 25 KW (34 Ks)

Istina!Makar mene je danas haltao murijak na motoru , pa mi nije nista rekao , avozim CBR 600 RR koja ima 117ks.Polozio sam tek prije dva mjeseca ma me kaci 34ks
 
Pa ne znam ni ja sve zakone napamet, iako je i meni struka takva da moram poznavati sve najnovije prometne zakone
 
Nike said:
Ako imaš manje od 18g dobiješ A1 kategoriju i ne smiješ voziti više od 125cc i 15KS, a ako imaš više od 18g, prve dvije godine ne smiješ voziti motore sa više od 25 KW (34 Ks)

a šta ako položiš sa 17, dobiješ A1, do 18-te (godinu dana) voziš 125 (15KS) i da li onda još uvijek godinu dana ne smiješ preko 34 KS ili smiješ? Možda postoji i ta rupa u zakonu....?
 
Položio sam prije 5 mjeseci i spadam pod taj zakon od 25kW (imam motor od preko 70) - do sada nisam imao problema sa zakonom...
 
ja sam polozio prosle godine 1.9. i dobio sam A kategoriju a 20.8 iste je izaso taj novi zakon.
i dobio sam vozacku onu staru gdje nema A1 kategorije.
izgubio tu vozacku i dobio novu s uredno upisanom A kategorijom bez ogranicenja.
mislim da je to velika rupa u zakonu.
 
Ja sam jucer polozio A kategoriju i ne idem taj zakon od 25kW jer vec 5 godina vozim auto (imam B kategoriju)
To vrijedi samo za one kojima je tek sad bilo prvo polaganje!!!
 
Zlatni2001 said:
Ja sam jucer polozio A kategoriju i ne idem taj zakon od 25kW jer vec 5 godina vozim auto (imam B kategoriju)
To vrijedi samo za one kojima je tek sad bilo prvo polaganje!!!
E vidiš ovo je dio koji nisam znao.
Frend će mi biti oduševljen kada to čuje!
 
A ja sam položio A kategoriju sa 16 prije stupanja zakona na snagu i dobio vozačku sa ograničenjem (onim starim do125) kasnije položio B kategoriju u međuvremenu je stupio zakon na snagu došao u policiju po vozačku sa 18g dobio normalno sranje koje vrijedi dve godine, a kasnije je izašla još novija vozačka sa još pobrkanijim kategorijama. E sad mogu li ja po zakonu vozit motor od 600ccm?
:?:
:?:
Pitao sam murijaka na cesti i on je rekao da me sranje od zakona zahvaća samo za auto, ali nisam sasvim ziher.

Mislim da to ni sam Bog nezna...
 
Imam "A" od `93, a "B" od `94.
stvar je u tome da imam dvije vozačke (HR) koje vrijede, jednu sa "A" kategorijom, a drugu sa "A" i "B"
pa zar nije to divno?!
malo manje je divno što obje imaju isti broj
 
Da i?

Ja imam kopirku doma i pogodi šta se desi kad stavim vozačku u kopirku i pritisnem da kopira?

Imam dve vozačke. :mrgreen:

A pogodi šta se desi kad stisnem gumb još jednom?

Imam tri vozačke. :twisted:

E i onda mogu otič sa tri motora na TRI različita mjesta!!! :B:
 
Dinoba said:
Da i?

Ja imam kopirku doma i pogodi šta se desi kad stavim vozačku u kopirku i pritisnem da kopira?

Imam dve vozačke. :mrgreen:

A pogodi šta se desi kad stisnem gumb još jednom?

Imam tri vozačke. :twisted:

E i onda mogu otič sa tri motora na TRI različita mjesta!!! :B:

baš si frajerko :cool:
radi se o tome da ne smiješ imati dvije vozačke (osobne, putovnice...), odnosno da ti prilikom izdavanja nove zbog nekog razloga, u ovom slučaju upisa nove kategorije trebaju poništiti staru.
neka me netko mjerodavan ispavi ako griješim
poanta je bila da su prije desetak godina radili sranja, a koliko vidim iz prethodnih postova ponavljaju se i danas
a, ti mali moj, možeš stiskat do preksutra :mrgreen:
 
cia said:
Imam "A" od `93, a "B" od `94.
stvar je u tome da imam dvije vozačke (HR) koje vrijede, jednu sa "A" kategorijom, a drugu sa "A" i "B"
pa zar nije to divno?!
malo manje je divno što obje imaju isti broj

kako to da ti nisu izbušili staru? (ne mislim na mamu tvoju nego na staru vozačku :mrgreen:)

jer kad ti tražiš novu moraš dat staru i onda ti je naravno izbuše...jedino da si išo varat državu i prijaviti gubitak vozačke...ali i u tom slučaju ti se odjavi i kad bi murja provjeravala dobili bi informaciju da vozačka nije valjana...

a ajd ti sad to malo pojasni...
 
da staru ti izbuse (ne mamu) a ne mozes izvadit novu ako nemas staru, jedina mogucnost je da ih prevaris i to na nacin da prijavis u narodnim novinama gubitak stare i sa tim papirom odes na mup i izvadis novu a staru zapravo imas u ladici, samo jedini problem je sta ces dati 30 kn koliko kosta prijava izgubljenog dokumenta a s tom starom vozacko9m nemas nista. To ti zapravo ne vrijedi i ako te skuze mozes najebat!!!!