Zakon tablica i ostale nelagode

Novi sam vozac i nedavno sam se odlucio maknut onaj ne tako lijepi nosac tablice za nesto “bolje”. Nosac ima dobar kut, osvjetljenje tablice i ima zmigavce... problem je katadiopter. Saznao sam ga da mi treba te bi pitanje bilo: dali mogu uzet samoljepljivi i stavit ga donji dio nosaca tablice (naravno bez da prekriva tablicu)? I kada smo kod macjih ociju, dali moram ostavit one na vilicama koji su tako lijepi?
 
Motor iz 2019. ima ispod tablice, motor iz 2012. ima iznad i sve ok.
Motor iz 2019. ima macje oci na prednjoj vilici, motor iz 2012. nema i sve ok.
Ukratko, po mom dosadasnjem iskustvu svejedno je: gore-dolje (katadiopter), imas-nemas (macje oci na vilici). ;)
 
Novi sam vozac i nedavno sam se odlucio maknut onaj ne tako lijepi nosac tablice za nesto “bolje”. Nosac ima dobar kut, osvjetljenje tablice i ima zmigavce... problem je katadiopter. Saznao sam ga da mi treba te bi pitanje bilo: dali mogu uzet samoljepljivi i stavit ga donji dio nosaca tablice (naravno bez da prekriva tablicu)? I kada smo kod macjih ociju, dali moram ostavit one na vilicama koji su tako lijepi?


Katadiopteri na vilicima moraju biti prisutni samo na motorima "novijeg" godista EURO 4 i vise norme.
Ukoliko jedan od navedenih katadioptera nemas gubis EURO4 normu - vozilo nije tehnicki ispravno!

Katadiopteri iznad / ispod tablica idu na sve motocikle od (cini mi se ) Euro 1 norme pa na ovamo.
Nemas ga - vozilo ti nije tehnicki ispravno.
 
Novi sam vozac i nedavno sam se odlucio maknut onaj ne tako lijepi nosac tablice za nesto “bolje”. Nosac ima dobar kut, osvjetljenje tablice i ima zmigavce... problem je katadiopter. Saznao sam ga da mi treba te bi pitanje bilo: dali mogu uzet samoljepljivi i stavit ga donji dio nosaca tablice (naravno bez da prekriva tablicu)? I kada smo kod macjih ociju, dali moram ostavit one na vilicama koji su tako lijepi?

Iz osobnog i drugih iskustava... ne pustaju vise bez katadioptera iako se zalomi da nekome i dalje ne pogledaju motor.
Zaljepi obostrano ljepljivom trakom da dobro figura (da dobro izgleda) i ne prekriva tablicu.... i to je to.

Katadiopter je cijene 10-tak Kn i nema smisla gubiti zivce oko toga.

Zaljepi dva-tri za svaki slucaj :LOL:
 
Last edited:
  • Like
Reactions: DiscoVolante
Uzmes ovakav katadiopter i zakeljis na njega komad zeljeza i mozes staviti na tablicu .
Vidis kako to meni izgleda...ne moras lijepit i ako zelis skines iza registracije
 

Attachments

  • katadiopter-2.png
    katadiopter-2.png
    80.1 KB · Views: 244
  • 20201015_181148.jpg
    20201015_181148.jpg
    204.7 KB · Views: 246
Može od bicikle i dvostrana traka
 
katadiopter mora biti neovisan od okvira tablice,
5 mjesec ove godine imao tehnički i rušili me zbog toga i ne samo mene bilo nas je u Maksimiru više i svi su pali vezano za to čak i s skuterima
 
Hvala svima na odgovorima, kupio sam ga bio te ga stavio provizorno. Moram samo jos stavit neku plocicu da bude odvojen od tablice kao sto sam vidio sada. ✌🏻