Žalosno ali istinito

jolly the roger said:
cosa i lml nisu vespe po meni :mrgreen:
Svatko ima pravo na svoje mišljenje :wink:
LML je vespa rađena u Indiji po licenci.
Cosa je ipak originalna vespa, po mom mišljenju, možda malo prenapredna ili čak prije previše drukčija, za vrijeme kada je izašla (1988.-1990.) što se tiče dizajna.
Tajna vespine dugovječnosti  je i u tome da dizajnerski nije previše odstupala od prvog modela. Cosa je ipak donijela previše dizajnerske smjelosti , a što vespozi nisu baš prihvatili. Ja je ipak smatram pravom vespom. Možda bi imala bolju prođu da je bila automatic ili sa variomatom. Tko zna :)
 
Cosa ima hidraulične kočnice  :palacdolje:
 
Da mi neko pokloni Baotiana ne bi ga odbio  :LOL:
 
cosa ima mjesto za integralnu kacigu pod sjedalom,mjesalicu ulja i bolje i udobnije se vozi od bilo koje vespe.sve ima prednosti i mane...
 
Nike said:
Da mi neko pokloni Baotiana ne bi ga odbio  :LOL:
Ipak se to ne da uspoređivati :neznam: :no: :nono:
Kao i što sam rekao - vespozi je nikada nisu prihvatili kao vespu. Možda bi uspjela da su joj promjenili ime, da je nisu nazvali vespom.
 
Aj, kad već govorimo o tim Indijkama, moran reć da sam ja davne 1989 dobio jednu T5 (to je ona šta ima svitlo ka' u FAP-a). I ista ta Indijka i dan danas pali iz druge, kao i prvi dan (prvi put da malo povuče benzina, a drugi put da počne radit :mrgreen:) i momak koji je vozi, prezadovoljan je njome. Pa vi govorite šta oćete.
 
Rivi said:
Aj, kad već govorimo o tim Indijkama, moran reć da sam ja davne 1989 dobio jednu T5 (to je ona šta ima svitlo ka' u FAP-a). I ista ta Indijka i dan danas pali iz druge, kao i prvi dan (prvi put da malo povuče benzina, a drugi put da počne radit :mrgreen:) i momak koji je vozi, prezadovoljan je njome. Pa vi govorite šta oćete.
Zar sam ja nešto loše rekao o indijki :misli:
Čak i cosu branim od napada :wink:
 
pa nemojte se sad prepucavat...vespa ove godine slavi 60-ti rođendan!!!  :D
slava joj!
samo neznam koji je točno datum :misli:
 

Model MP6 (na slici) ili prototip 1, zaživio je 02.12.1945.
98-ica je patentirana u travnju 1946. u Firenci :wink: