Zamjena lanca bez lančanika

Matt564

New member
Pozz, zamijenio sam lanac na motoru, pošto su lančanici dobri njih nisam mjenjao...e sada dobio sam komentar da to baš i nije pametno jer se stari lanac i lančanici "prilagodili" i da bi novi lanac na starim lančanicima mogao brzo otići.
Kakvo je vaše mišljenje i iskustva?
Hvala
 
U vecini slucajeva treba mijenjat sve..nekad se desi da lancanici budu ok .recimo dobar lancanik podere neki losiji lanac..najbolje ti je uzmi bilo koji nov lancanik pa usporedi svoj stari..tad se vidi koliko je potrosen
 
Pozz, zamijenio sam lanac na motoru, pošto su lančanici dobri njih nisam mjenjao...e sada dobio sam komentar da to baš i nije pametno jer se stari lanac i lančanici "prilagodili" i da bi novi lanac na starim lančanicima mogao brzo otići.
Kakvo je vaše mišljenje i iskustva?
Hvala

Ako smatras da su lancanici dobri onda ne brini.. takoder ovisi koji tip motora.
1. Enduro novi lanac, novi zadnji, stari prednji lancanik. Do 100 km/h sve ok.
2. Enduro novi cijeli set. Do 130 km/h sve ok.
3. Enduro novi dulji lancanici oba, isti stari lanac. Do 130 km/h sve ok.
 
Ja sam mijenjao samo lanac jer se pokočio na par mjesta, lančanici su bili ko novi i nisam ih mijenjao. Odradilo 20tkm i motor otišao novom vlasniku, evo vozi ga godinu i pol, još uvijek ne treba ništa dirati. Ovisi i od tipa motora i od stila vožnje.