Zamjena ulja i semeringa kod USD vilice--hitno

poison

Member
Dakle zamjenio sam semeringe i sada treba sve to vratiti natraga medutim neznam kakav je tocno postupak s uljevanjem ulja, dakle dolje na slici se vidi potpuno rastavljena ova cjev sto se klize i povise kakva je kad se sastavi prije stavljanju u onaj tub na trokutu  kao sto se vidi u njoj se nalazi opruga i 2 cijevi, jedna sira sa klizacem na dnu i ova druga tanja koja je oznacena crvenim kvadraticem koja ulazi u nju i ide do dna ove sipke koja se klize i na nju se zavidava ona peta sto drzi kotac..
Dakle sad pri rastavljanju sam primjetio da je je tanja cjev zapravo clan koji vrsi prigusenje i sastoji se od vise djelova(ovaj doli siri dio i gore ova osovina koja se hvata za cep vilica) medutim nisam je rastavljao dalje, ali bila je puna ulja...
zanima me da li sada pri sastavljanju trebam samo sve staviti unutra i naliti ulje i zatvoriti ili je potrebno "pumpati" da se ta sipka ponovno napuni uljem.. koji je postupak pri sastavljanju jer mi se cini da u obicnom radu ta sipka se ponovno nece napuniti uljem kak oje prije bila ili sam u krivu??
Takodjer jedno usputno pitanje, znaci ova cjev koja se klize je duga poprilicno, a u vilicu ide samo 2 dl ulja, znaci ulje je na dnu cjevi, kako se onda podmazuje vilica pri klizanju, tj kako se ulje "uspenje" gore da bi podmazalo vilicu..
Ujutro bi trebao napraviti motora a neznam kako dalje, a ne bi zelio vise puta otvarati..molim pomoc?? :D



 
Najposjeceniji moto-forum u drzavi a nikakva odgovora, sramotno :palacdolje:
Sve u svemu rjeseno i bez pomoci s foruma, moze lock!
 
Sa svojim pitanjima si iskomplicirao najjednostavniji zahvat a ljudi neodgovaraju jer je sve napisano vec mali milion puta
Drugi put koristi tražilicu a bezobrazluk zadrži sebi

PS.
Dali si skužio kako se podmazuje vilica kad je samo 2dec ulja i to na dnu cijevi  8)
 
Koliko sam ja trazio nigdje nema tocno opisan postupak sastavljanja tj uljevanja ulja, dakle search sam koristio i nigdje nema ono sto me zanimalo niti se igdje spominje ova problematika, nisam pitao kako rastaviti, zamjeniti semeringe i slicno jer je normalna stvar da to svatko tko se imalo bavi mehanikom zna bez razmisljanja, vec da li ulje treba samo uliti ili ga treba napumpati ranije prije nego se sastavi sto bi bilo logicno, a ova mala sitnica je jako vazna a tekst je poduzi da bi netko tko se razumije tj to malo cesce radi, serviser i sl lakse shvatio iz slike o cemu se radi jer koliko znam nisu sve vilice iste i ja neznam kako se tocno koji dio zove pa da nebi doslo do zabune.

Sto se tice ovog o bezobrazluku, nemam namjeru dalje o tome raspravljati niti se s ikim prepirati, samo sam napisao istinu kako jest, neznam zbog cega a i ne opterecujem se previse time zasto nitko nije odgovorio.. pri tom nisam imao namjeru nikog uvrijediti niti prozivati, samo sam izrazio svoje misljenje da sam se razocarao jer sam ocekivao da cu u jako kratkom roku dobiti precizan odgovor a ono nista od toga samo ja bivam prozivan da sam iskomplicirao najjednostaniji zahvat, da sam bezobrazan i da koristim ubuduce search, koji sam btw kako sam i ranije rekao koristio i nista nisam nasao, da li je problem u meni sto nisam pogodio pravu frazu za trazenje a probao sam ih podosta ili stvarno nema teme s ovime o pumpanju ulja na forumu neznam... Sve u svemu ako sam koga uvrijedio ispricavam se...