Zamjena zarulja - Runner (stari tip)

Status
Not open for further replies.

biker4life

Motorator
E ovako. Vidim da se cesto u ovom podforumu postavljaju pitanja kako zamijeniti kratko/dugo/poziciju na starom tipu Runnera, pa cu vam sada i prikazati slikama uz popratne komentare. Naime, sinoc mi je pregorila zaruljica kratkog svjetla, jutros sam ju zamijenio. Jos nesto, iako je cijeli posao prilicno jednostavan, isao sam sporo, korak-po-korak, da i onima koji su totalni antitalenti za to bude jednostavno.
(y)

Ovo mozda vise spada u "Sam svoj majstor", ali pustiti cu Malagutija da dovrsi sto je poceo, da mu ne upadam sada.

Znaci:

1a - Odvidamo vijak prednje maske, na maski do redizajna potrebno je ukloniti logo "Gilera" koji se nalazi gore, dok kod maske nakon redizajna nije potrebno;
1b - Nakon sto odvidamo vijak, masku lagano i njezno gurnemo prema gore, da kukice izađu iz svojih kucista;
2 - Odkopcamo instalacije; ovuda prolaze sve zice koje idu u prednje svjetlo, znaci samo njezno otkopcamo ovo;
3a - Odvidavamo svijetlo, prvi korak - gornji dio;
3b - Odvidavamo svijetlo, drugi korak - donji dio; Pod brojem tri odvidamo svjetlo, a pod brojevima 1 i 2 odvidavanjem vida postizemo to da mozemo malo razmaknuti prednje plastike kako bi kasnije mogli izvaditi svjetlo;
4 - Izvadimo svijetlo, lagano, pazeci na posljednju stepenicu - dvije "klik-klak-uticnice" sa svake strane svijetla.

Nastavak slijedi...
 
Slika 5 - sve vide koje ukupno odvidate i alat potreban za ovo (imam lijepi stolnjak u garazi, jel'da...? :LOL: :jesus: ).
Slika 6 - prednje svijetlo, gledano sa zadnje strane:
              - 1 - dugo svijetlo, H1;
              - 2 - pozicija;
              - 3 - kratko svijetlo (najcesce ode, H7, 12V, 55W);

> Posljednji korak: Sve vratite obrnutim redoslijedom, njezno i strpljivo sklapajte plastike, ali kontakte i vide dobro stegnite.

To je to. (y)

P.S. SLIKA 7: Kukice koje cesto pucaju, slikane iz profila... (y)
 
Status
Not open for further replies.