Zapažanja i preporuke...

aprilliaaa

Well-known member
čini mi se da bi bilo korisno iznijeti zapažanja i dati određene preporuke za određene relacije i rute...bilo da je riječ o bližim ili daljim odredištima
 
ovo ljeto sam bio na hvaru i to prvi put sa skuterom. iznenadija sam se koliko je cesta loša...
posebno bi istaka dionicu starigrad-hvar na kojoj ima onih uzdužnih procjepa zapunjenih katranom, pa kada se naiđe na tako nešto samo se guma sklizne...jako opasno. jedino što mi se čini ok je dionica starigrad-jelsa, a nikome nebi preporučija dalje produžiti od jelse prema sućurju gdje mnogi idu za na trajekt sućuraj-drvenik. ta cesta je tragedija.
 
aprilliaaa said:
ovo ljeto sam bio na hvaru i to prvi put sa skuterom. iznenadija sam se koliko je cesta loša...
posebno bi istaka dionicu starigrad-hvar na kojoj ima onih uzdužnih procjepa zapunjenih katranom, pa kada se naiđe na tako nešto samo se guma sklizne...jako opasno. jedino što mi se čini ok je dionica starigrad-jelsa, a nikome nebi preporučija dalje produžiti od jelse prema sućurju gdje mnogi idu za na trajekt sućuraj-drvenik. ta cesta je tragedija.

vjerojatno najgora cesta kojom sam vozio (autom)
ceste po Krku i Cresu su mila majka za tu cestu

rupe, zakrpe, odroni, provalije, uska, svi voze ludo, asfalt baš ne drži... :?
 
Ovo mojih zapazanja (ali dobrih dionica):

1.
Lokacija: stara cesta Rijeka - Pula (pocetak 15 km nakon Opatije u smjeru prema Puli)
Dionica: Moscenicka draga - Brsec - Zagore - Plomin - Vozilici (nebitno u kojem smjeru)
Duzina: 30ak km
Opis: Meni najdraza dionica kojom sam vozio, od Zagora do Plomina je potpuno novi asfalt, ajmo reci prilicno hrapav, a od M. drage do Brseca je malo stariji ali isto vrlo vrlo dobar asfalt. Zavoja milijun, samo ispocetka oprezno, cesta ne prasta greske. Pogodna za sve kubikaze i tipove motora i skutera (za skutere: 180 2T ili 250 4T pa navise), mozda najpogodnija za vece supermoto motocikle i ostala vozila koja se lako prebaciju u "S" zavojima, ali s cime god bili, voznja ce biti super (ne morate ni voziti brzo, vec sporo i turisticki, svejedno ce vam biti uzitak samo takav).

2.
Lokacija: cesta Pazin - Potpican - Vozilici
Dionica: Pazin - Potpican - Vozilici (preporuka je voziti iz smjera Vozilici, bar meni je ljepse)
Duzina: 40-50 km
Opis: Dobar asfalt, brdo zavoja, pogotovo na izlasku iz Pazina. Treba paziti i smanjiti brzinu pri prolasku kroz naselja, zbog ljudi, traktora, djece, itd. Radar kontrole ne previse ceste, ali ima ih, na ulascima u naselja (po meni opravdano). Pejzaz super, prava sredisnja Istra.

3.
Lokacija: okolica Buzeta
Dionica: Buzet - Cerovlje (dio)
Duzina: jedan brdski brzinac
Opis: cesta na kojoj se inace vozi "Brdo" za PH, jedan dio ceste (onaj gdje je brzinac) je vrhunski, zavoje ne trebam previse predstavljati, ali imajte na umu, nije sve kao na TV. Ima dosta "umjetnih" zavoja, zbog atraktivnosti utrke, ima i dosta zavoja koji "zatvaraju" u drugoj polovici. Krive procjene i izlijetanja su dosta cesti. Cesta je inace otvorena za slobodan promet.

4.
Lokacija: otok Krk
Dionica: Krcki most - mjesto Krk (glavnom cestom) - Punat - Baska, evo slike u attachmentu
Duzina: neznam
Opis: vise od 60% novoga asfalta, dobri zavoji, lijep pejzaz...

---

Na svim ovim dionicama nikako ne preporucam da vozite brzo, barem dok je 10ak puta ne prođete, jer iako lijepe i "zovu vas", te dionice u pravilu ne prastaju greske. I naravno, pridrzavajte se prometnih propisa i ogranicenja brzine. :mrgreen: (y)

---
Ima toga jos, ali za sada dosta... :wink:
Hint: dionicu pod "1" i "2" spojite kada dođete do Vozilici, pa da vidite kombinaciju. 8)
---

Istra, must see mjesta (motor/skuter):
- Ucka (i najvisi vrh Vojak): http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,101229.msg2255070.html#msg2255070
- Motovun:
  - http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,101229.msg2244122.html#msg2244122
  - http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,101229.msg2318441.html#msg2318441
- Hum (najmanji grad na svijetu) - neznam gdje su mi slike, negdje u temi Meet Point, a sad...
- itd itd, ovo vam je dosta za pocetak. Evo vam jos jedan link na "Ista na brzaka" i uzivajte.
http://www.motori.hr/forum/index.php/topic,101229.msg2222818.html#msg2222818
 
cijelo ljeto sam se vozio udvoje. otišao sam i 5-6 puta do murtera na cjelodnevni izlet (kupanje i uveće malo tamo vamo). ljeti kada su gužve od splita put makarske nevjerojatne, na ovu drugu stranu i još kada se ide preko boraje je super...skoro da preko boraje ne sretniš par auta. od šibenika do vodica bude prometa, ali sve ide normalnom brzinom tako da nije potrebno ni tamo puno pretjecati. split-murter normalne vožnje cca 1h 15'.
silver wing je kao stvoren za takve izlete :) nevolim kofer tako da ga nisam ni montirao. i pored te činjenice prostora za prtljagu ne nedostaje.
 
ja zapazam samo zavoje  :mrgreen: ovo zavoji poslije brseca su odlicni,magistrala od rijeke pa na dalje je odlicna,cesta prema fuzinama,zavoji na krku prema spustanju do baske i meni mozda najdrazi zavoji su na krku prema puntu,ima ih samo par komada ali je ludilo,od pocetka do kraje se vide svi zavoji tako tako da se moze vozit i po drugoj traci,normalno ako nema auto,bas smo bili ja i biker pred mjesec dva ,pa sam preletio te zavoje do baske i punta,osmijeh od uha do uha mi je bio kad sam u zavoju nagnut do kraja prestizao auto...i da zavoji sa spustanja sa ucke,boze sacuvaj sta je to  :mrgreen: svaki zavoj nogara i noga na podu 8)

hocu supermotooooooooooooo
 
malaguti said:
ja zapazam samo zavoje  :mrgreen: ovo zavoji poslije brseca su odlicni,magistrala od rijeke pa na dalje je odlicna,cesta prema fuzinama,zavoji na krku prema spustanju do baske i meni mozda najdrazi zavoji su na krku prema puntu,ima ih samo par komada ali je ludilo,od pocetka do kraje se vide svi zavoji tako tako da se moze vozit i po drugoj traci,normalno ako nema auto,bas smo bili ja i biker pred mjesec dva ,pa sam preletio te zavoje do baske i punta,osmijeh od uha do uha mi je bio kad sam u zavoju nagnut do kraja prestizao auto...i da zavoji sa spustanja sa ucke,boze sacuvaj sta je to  :mrgreen: svaki zavoj nogara i noga na podu 8)

hocu supermotooooooooooooo

još moraš probati Karlobag - Maslenica - e to je zvjerski dobro :D
 
pa kada idem u te krajeve :wink: onda mi je najdraža dionica karlobag-senj, dok mi maslenica-karlobag nije baš idealna...jer ima dosta onih zavoja skoro pod 180° gdje moran dosta usporiti a brzina na skuteru nemaš da to amortiziraš nego sve kočnice moraju odraditi...a to kada idem na te dalje pute nevolin jer dodatno opterečuju skuter...
 
aprilliaaa said:
pa kada idem u te krajeve :wink: onda mi je najdraža dionica karlobag-senj, dok mi maslenica-karlobag nije baš idealna...jer ima dosta onih zavoja skoro pod 180° gdje moran dosta usporiti a brzina na skuteru nemaš da to amortiziraš nego sve kočnice moraju odraditi...a to kada idem na te dalje pute nevolin jer dodatno opterečuju skuter...

karlobag-senj i karlobag-gospić !!! (y) (y)

I još prejebena dionica novi vinodolski-ogulin !!  (y) (y)
 
liberty said:
još moraš probati Karlobag - Maslenica - e to je zvjerski dobro :D
mislim da hocu uskoro,ako propadne ovaj dir na cres onda planiram preko brda u senj pa onda od karlobaga pa jos dalje (y)
 
biker4life said:
Najavili su vjetar za vikend, a pretpostavljam da su te dionice i inace vjetrovite? :misli: :misli:
znam,uf u senju bura nosi sve  :mrgreen: evo kod mene je danas pocela bura,vidjet cu,ako ne za vikend onda preko tjedna jer za vikend najavljuju buru...a da vidis tek kako gore iznad senja puse...
 
to nije najbolja preporuka :wink: :LOL: ta bura mislim
dođite dole kod nas manje puše :) izvoza sam se ovog vikenda...po običaju :wink:
 
aprilliaaa said:
to nije najbolja preporuka :wink: :LOL: ta bura mislim
dođite dole kod nas manje puše :) izvoza sam se ovog vikenda...po običaju :wink:
ipak sam bio taj dir,nije mi bas bura smetala (y) evo ova sezona je  pri kraju,pa bi mogli sljedecu neki dir do vas ili na pola puta (y)
 
malaguti said:
ipak sam bio taj dir,nije mi bas bura smetala (y) evo ova sezona je  pri kraju,pa bi mogli sljedecu neki dir do vas ili na pola puta (y)
paa...bumo vidili pri  kraju sedmice kakvo će vrime, hoće li mo moći i hoće li biti volje :wink:
pola puta je gdje?
 
aprilliaaa said:
paa...bumo vidili pri  kraju sedmice kakvo će vrime, hoće li mo moći i hoće li biti volje :wink:
pola puta je gdje?
neznam,mislim da necu moci :(