Zapekao saraf u aluminiju ??

poco loco said:
zato jel je sjebo glavu vide i kad bude jednom trebalo odvidat .. neće ić  :mrgreen:
razumin ja tebe, al mislim da stvarno nema potrebe to radit. pogotovo šta nema znanje ni alat, a od banalne stvari može sam sebi stvorit problem, proljeće je tek počelo šteta da se ne vozi.
za sve izmjene na motoru tipa pločica, diskova, gume, dovoljno je stavit štender pod trokut i skinit blatobran.
a kad mu se ukaže meštar koji zna šta radi i kad pripremi novi šaraf nek se upusti u to  (y)
 
angelo.ma said:
a kad mu se ukaže meštar koji zna šta radi i kad pripremi novi šaraf nek se upusti u to  (y)

nek ode u Međugorje ... možda mi se i Gospa ukaže ...  :LOL:
 
angelo.ma said:
a šta ti lajkaš?  :misli:

Uz pravu vjeru, naci ce i pravog majstora. Time su sve njegove muke oko ovoga problema sa vijkom gotove.
Nekada je bolje  platiti da strucnjak odradi posao, nego sam ici to raditi i napraviti neku stetu koja ce u konacnici kostati puno vise.
 
Meni je to rijesio majstor, imbus mi se bio izlizao odnesem to kod njega on uzme torex dobro nabije i za cas posla odvrne. bez kvalitetnog alata nemoj ni pokusavati  :D
 
Trebam pomoc.  Kako ovo izvaditi  .....probo sam varenjem matice ali nisam uspio var je pre slab  i probo sam sa grijanje i gripcangama ali nista ........
44fef7a5a2a130ff853b246044656fff.jpg


Poslano sa mog Lenovo Z90a40 koristeći Tapatalk

 
Kolika ti je pržunjera?
Ili ti ga usadni vijak veličine i dužine?
 
MPALESIC said:
Trebam pomoc.  Kako ovo izvaditi  .....probo sam varenjem matice ali nisam uspio var je pre slab  i probo sam sa grijanje i gripcangama ali nista ........
44fef7a5a2a130ff853b246044656fff.jpg


Poslano sa mog Lenovo Z90a40 koristeći Tapatalk
Po izgledu ovo je Suzukijev 650 iz Stroma, SVa.....inbus glava M8, te vijke uvijek izbjegavati dirati jer  često puknu....po meni naći sredinu slomljenog vijka i kvalitetnim svrdlom od manjeg prema većem bušit vijak, probati spasit navoj, ak ne onda helicoil......najbolje dat nekome s iskustvom da to napravi....
 
avinko38 said:
Po izgledu ovo je Suzukijev 650 iz Stroma, SVa.....inbus glava M8, te vijke uvijek izbjegavati dirati jer  često puknu....po meni naći sredinu slomljenog vijka i kvalitetnim svrdlom od manjeg prema većem bušit vijak, probati spasit navoj, ak ne onda helicoil......najbolje dat nekome s iskustvom da to napravi....
A što da napišem sad,... (y)
 
ne znam sta cete vi bolji i iskusniji majstori reci,ali ja sam imao neku svoju taktiku kada sam imao nesto slicno na apencu. jednostavno sam uzeo rucnu pilu za zeljezo i isto je ovako malo serafa virilo van i po sredini rucnom pilom napravio kanal,i u taj kanal je naravno mogao serafcifer obicni i jednostavno sam odvrnuo seraf. sad ne znam da li bi tako nesto moglo u ovom slucaju :misli: sta vi kazete :misli:
 
sladjan90 said:
ne znam sta cete vi bolji i iskusniji majstori reci,ali ja sam imao neku svoju taktiku kada sam imao nesto slicno na apencu. jednostavno sam uzeo rucnu pilu za zeljezo i isto je ovako malo serafa virilo van i po sredini rucnom pilom napravio kanal,i u taj kanal je naravno mogao serafcifer obicni i jednostavno sam odvrnuo seraf. sad ne znam da li bi tako nesto moglo u ovom slucaju :misli: sta vi kazete :misli:
Ovisi da li je slomljen prilikom zavidavanja, u kojem materijalu je slomljen, od koga materijala je slomljeni vijak, i da li je loctite upotrebljen prilikom stiskanja.
Aluminij koji je najčešći materijal u kome vida ostane je jako kompliciran.

Prije 2 mjeseca došao sam na posao i poslalo me da promjenim puknutu mazalicu. A u puknutoj mazalici je bio komad pig taila i mazalica je bila u aluminijskom kućištu za ležaj.
Ako je pravi borer, nova rupa, novi narez i nova mazalica.


 
Da to je SV Oba dva su vani oko 5,6mm tolko su zapekli da ih je  nemoguce otpustiti  morat cu ih bušiti  .... Ne preostaje mi drugo nego da ih bušim ...... ......

Poslano sa mog Lenovo Z90a40 koristeći Tapatalk

 
Sve se može kad znaš i imaš alat  8)
..neki dan sam vadio šeraf iz čeljusti, zaebancija... M10x1...a stručnjak kad je sve rastukao, donesao meni da izvadim  :rolleyes:

 

Attachments

  • 20170501_225759-1140x665.jpg
    20170501_225759-1140x665.jpg
    158.5 KB · Views: 281