Zastita ruku od hladnoce?

Poggiali

New member
Kak se snalazite sad kad dodju hladni dani?
Rukavice sa grijacima?
Muffovi?
Grijani gripovi?

:)
 
Svako malo triba utirat ruku u jaja.

using  tapatapa

 
Poggiali said:
Kak se snalazite sad kad dodju hladni dani?
Rukavice sa grijacima?
Muffovi?
Grijani gripovi?

:)
Dosad najbolje iskustvo sa nepromočivim rukavicama jer su dovoljno tanke da se ne osjećam kao da imam dva jastuka na rukama :mrgreen: a nepromočivi sloj dobro "radi" i kao zaštita od vjetra.
- konkretno dosad sam imao neke IXS sa hipora slojem a sada Modeka Tacoma (y)

Sa grijanim ručkama i štitnicima nemam iskustva, ali čitajući po netu ispada da je najbolje imati oboje da bi zaštitio gornju i donju stranu dlana.
 
(y)

0.48459300+1448641387.jpg


TM421_mountedfront.jpg
 
Grijane rucke i stitnici za rucke + rukavice.
Bude i vruce kada je grijanje na dvojci  :mrgreen:
 
Kak je sa tim ruckicama grijanim, jel bude predebelo?

Ja bi jos mufove nekak najradije, al su mi malo nakaradni  i ne znam cije bi, bitno mi je da imaju strukturu, kad izvucem ruku u voznji da se ne zatvori :mrgreen:

Gledal sam od gerbinga neke  podrukavice koje griju, al nit sam naso da ima kod nas, a i cine mi se skupe, 100$ + treba neki regulator :/
 
Grijači griju iznutra a ruka ladna prema van. Rukavice triba imat vrh vrhova a i onda je nekima hladno. Upitno je i koliko su koje nepromočive. Ovisi i o temperaturama. Ja za svakodnevnu vožnju po Splitu i okolici imam windstoper flis rukavice i nije mi hladno. Al to je Split, iako mi svejedno ispuca koža na rukama. Štitnici na ručkama po meni vrlo malo pomažu. Prošle zime sam vozija 20 minuta na -10 u 3m thinsulate rukavicama i podrukavicama i sa štitnicima. Kad sam uša u toplu prostoriju, prsti su mi otekli samo tako.

Čita sam po stranim forumima i za većinu su muffs No1. Oxford i Tucano su valjda dobre marke, samo triba pazit pa probat nać baš za određeni model motora. Za putovanje najbolja kombinacija su Muffs+grijane ručke. Rukavice tada mogu bit i lagane jesensko proljetne.
 
ZG-VU, -11*C, starom cestom cca 6 sati, one kineske pizdarije na volanu sa grijanjem i nije mi bilo zima.
Izgleda k'o na ovim gore slikama i dođu cca 100kn.
Ružno, ali funkcionalno  :wink:
Btw, vozim se zimi i ljeti na Vespi i ti mufovi bez grijanja rade svoj posel, a ako mi je baš fest zima, onda još obične rukavice i sve 5.
 
meni su se zeznuto pokazale te jednokratne,jer na apencu stalno mi klizi ruka u njima,moram kao budala da stisnem rucku gasa,utne mi ruka. a inace dobro stite od vjetra,osjeti se razlika
 
A i ja sam kombinirao sve i svašta i nisam se baš usrećio...
Zadnje su mi bile neke XXL gumene, kao jednokratne, ali malo deblje. Pa preko rukavica. Ali mi isto odrvene prsti nakon pola sata - sat. I još ih je teško saviti sve u paketu...
Ove godine sam mislio te navlake za ručke probati, pa kud pukne...
To bi moralo biti ok.  :?
 
kad si mlado mudo ne treba nista, ja sam ko balavac zujio s motoricima po snijegu i ledu sad nema sanse da bi sjeo ako temp nije bar 15-20 i ne razumijem ljude koji pizdu smrzavaju ako im niej nuzda... stari se :mrgreen:
 
Certina said:
kad si mlado mudo ne treba nista, ja sam ko balavac zujio s motoricima po snijegu i ledu sad nema sanse da bi sjeo ako temp nije bar 15-20 i ne razumijem ljude koji pizdu smrzavaju ako im niej nuzda... stari se :mrgreen:

Istina, sad pišam ka lud čim je ladnije. A i serem često ali rijetko.  :LOL:

lesli eldridž said:
7mm neoprenske (heiwa lišo/špakato) za ronjenje...... nema zime.... još se i znoje....

A imaš li kakv osjećaj za stisnit žmigavac i slično od te debljine? Znoje se jer ne dišu, a nije ni to dobro iako bolje i to nego da je ladno.
 
Cvitalo said:
A imaš li kakv osjećaj za stisnit žmigavac i slično od te debljine? Znoje se jer ne dišu, a nije ni to dobro iako bolje i to nego da je ladno.
ronim zimi po 3-4 ure sa 5mm tako da mi nije problem (7mm je vjerojatno previše) ..... a rukavice idu skroz uz kožu.....
 
http://www.motori.hr/forum/index.php?action=dlattach;topic=245610.0;attach=649499;imagej

Nezamjenjive ujedno i preružne..ali funkcionalne po hladnoći :mrgreen:
 
Grijane rucke i stitnici su zakon za zimu i kisu, kad se prsti smrznu samo naslonim nokte na rucke i zgrijem ih
Zimske rukavice ne podnosim nikako mi ne pasu