Zaštita spremnika goriva od hrđe

Štrašimire, vidi se da nisi aktivan na forumu zadnje vrime.
Inače bi zna' za Paf-ove "savjete". :mrgreen:
eto aj ... Paf ne daje savjete, al moga bi i to...
 
Ima i jedno jeftino sredstvo... Wagner Tankversiegelungen,švabe ga dosta hvale.
Čudna stvar,jednokomponentno sredstvo...cijena nekih 22€.


A ovome sa slike imam ja pristup,besplatno...budem ga isprobao na Suzukiju...preko zime.
Trebao bi biti otporan na benzin...tj na dosta kemikalija.
Hrpu nekih hala i lagera sam crte zaštićivao s tim,drži kao ludo. Jedino pakiranje je 8kg...


Screenshot_2021-07-31-23-21-23-782_com.google.android.apps.docs.jpgScreenshot_2021-07-31-23-21-31-658_com.google.android.apps.docs.jpg
 
Sada kad ima etanola u benzinu - da, on je jako higroskopan (navlaci vlagu i odlicno se mijesa s vodom). Jos smo i dobri jer imamo E5 gorivo (do 5% udjela etanola), al i to ce se promijenit vjerojatno u buducnosti u E10 (do 10% udjela etanola). Tek onda ce bit sranje.... Za nekog ko ima zimsku pauzu, bit ce potrebno koristit aditive za gorivo u tom periodu jer takvo gorivo puno prije postane lose, klasicni benzin bez problema prezimi u rezervoaru i bude odlican u proljece.
bez ekstra oznake, rafinerije ne mjesaju alkohol. dobro paf i kaze, da bi tank na japanskom motoru zahrdjao, treba ga ostavit godinama polupraznog. moji cesto prezime poluprazni i jos uvijek su kao novi iznutra, a 29 godina joj.
 
bez ekstra oznake, rafinerije ne mjesaju alkohol. dobro paf i kaze, da bi tank na japanskom motoru zahrdjao, treba ga ostavit godinama polupraznog. moji cesto prezime poluprazni i jos uvijek su kao novi iznutra, a 29 godina joj.
Pa sad su svi benzini kod nas E5, vjerojatno kao i ostatak EU ce to bit E10 u skorijoj buducnosti
 
Sad baš čitam, kao dozvoljeno je mješanje do 5 % ethanola u benzin bez posebne naznake.