zastitna oprema molim pomoc

Status
Not open for further replies.

kiki_zg

New member
ovako posto sam kupio skuter nedavno na red bi dosla zaSTitna oprema sto podrazumjeva jaknu sa stitnicima kacigu rukavice bubreznjak .....
dosad sam bio u motor maniji tamo sam isprobao marushin carbon kacigu i bering jaknu to mi se dosta svidjelo ali nisam se htio zaletit onda sam bio kod šepića tamo sam nasao ok ixs jaknu i schubert kacigu koja je predobra al ruzna i sutra i prekosutra mi treba to sve pod hitno jer imam neku kacigu sad koju mi je bratic dao i prevelika mi je
pare
kaciga do 2500kkn
jakna do 2000kkn
.....
ne zelim komentare da mi ne treba tolka zastita za skuter jer opreza nikad dosta a i htio bi da mi ostane oprema kad cu prelazit na nesto vece a ne da opet moram sve novo kupovat....
pliz recite mi sto vise adresa u zagrebu da to pogledam sutra i predlozie odprilike od kojeg bi to proizvodaca bilo
hvala unaprijed
 
www.motooprema.hr

preporucam od kaciga schuberth r1 - ja ju imam i prezadovoljan sam s njom!!! Jedna od najtisih kaciga...

Od jakni imas IXS goretex...
 
Mr J said:
www.motooprema.hr

preporucam od kaciga schuberth r1 - ja ju imam i prezadovoljan sam s njom!!! Jedna od najtisih kaciga...

Od jakni imas IXS goretex...

Sve OK, jedino S1 umjesto R1 za skuter i položaj tijela/glave na skuteru.  (y)
 
ja sam si gledo ove kacige...svidjaju mi se jer nisu bash preopbicne...al to je josh uvijek upitno i trazim

http://www.novema-nova.hr/galerija/displayimage.php?album=66&pos=3
http://www.novema-nova.hr/galerija/displayimage.php?album=110&pos=6

i jaknu ak necu bering ona od spool-a ova:

http://www.novema-nova.hr/galerija/displayimage.php?album=125&pos=0

http://www.novema-nova.hr/galerija/displayimage.php?album=11&pos=0

samo hebe me sto nijedna od ove dvije nema zastitu od kise :(

tak da ce valjda ic bering


 
prvo i osnovno pitanje,, kaj će ti integralna kaciga??  :misli:  izbor dobrih i kvalitetnih jetica ima u novemi, šepić, uvex ili nolan. tim redoslijedom. i ak ti kaj znači, uopće nisu jeftine. u rutingu ima jet kaciga ARAI za 3000 kuna. no ak baš hoćeš vozit sa zamagljanim vizirom, tvoja stvar  (da se vizir u  integralki ne bi maglio moraš imat protok zraka kroz nju, a ti ćeš većinu vremena provest u gradu , na semaforima. taman kad se malo u vožnji odmagli ti moraš stat jer je crveno....)  zanči,, ili jedna jet kaciga s dubokim i niskim vizirom ,, ili dvije kacige. jedna za grad, druga integralna, putna... :mrgreen:
... bez brige, nakupovat ćeš se još opreme i opreme, nikad kraja...
- dobrih jakni ima u novemi, ak nađeš broj...   dobrih rukavica su dobili u Uvexu u vlaškoj, a tam imaš i bubrežnjake. ima u Uvexu jedna full crna kožna moto jakna koja je na dobrom sniženju, sa 2200 na 1400 kuna.  čini mi se da su i drugu robu dobili.
 
meni je dovoljan samo jedan razlog zasto integralka a ne jetica... sto ako padas na prsa... udaras bradom od beton i ostajes bez vilice i zuba sa jeticom ili ostetis umjesto svoje koze i svojih zuba integralku...  (y)
 
Mr J said:
meni je dovoljan samo jedan razlog zasto integralka a ne jetica... sto ako padas na prsa... udaras bradom od beton i ostajes bez vilice i zuba sa jeticom ili ostetis umjesto svoje koze i svojih zuba integralku...  (y)
prvo, pročitaj cijeli moj post vezan za korištenje određene vrste kaciga... 
drugo,,, nikad nisam pao direkt na nos. svake godine jednom i to ili na lijevi ili na desni bok. kacige su mi se oštećivale uglavnom kod sljepoočnog dijela i stražnji dio, kod prevrtanja. viziri su na svim kacigama ostali cijeli (oderani, ali cijeli). samo jednom je vizir dobio na očno-nosnom dijelu, i samo je oderan. ponavljam, nikad pukao.
 
wingman said:
prvo, pročitaj cijeli moj post vezan za korištenje određene vrste kaciga... 
drugo,,, nikad nisam pao direkt na nos. svake godine jednom i to ili na lijevi ili na desni bok. kacige su mi se oštećivale uglavnom kod sljepoočnog dijela i stražnji dio, kod prevrtanja. viziri su na svim kacigama ostali cijeli (oderani, ali cijeli). samo jednom je vizir dobio na očno-nosnom dijelu, i samo je oderan. ponavljam, nikad pukao.

zato kazem dovoljno je samo jednom...  (y)
 
meni je cura zveknula sa schuberthicom i to bas na prsa i bradom o asfalt... da ju nije imala imao bih ruznu curu a ovako imam samo crticu na kacigi...

(sama je vozila po parkingu i kada kazem ne sa prednjom kociti u zavoju ona napravi bas to) :misli: zenski mozak...
 
ofkors da bi majstor za te 2500 kuna mogo kupi i dvije kacige  :wink:. pa da ima i za ev. suvozača (curu ili dečka) :mrgreen:. nisam baš ziher da mu baš  trebaju  "R"  kacige.
 
bio sam juer u u dainese ducanu ... svidjela mi se dainese jakna 2000 rukavice 600 bubreznjak nemam pojma i sad sam slozio dvije ponude jednu sa svim tim i kacigom dainese za oko 3000(za koju neznam zasto tolko kosta jer nije ni carbon) a slozioa sam drugu ponudu sa svim istim i avg kacigom za 2000 i na sve to popust 20% i sve zajedno me izade 4000 a skuplja varijanta 5200 ja mislim da je ovo jefinije cist dobro ..
 
kiki_zg said:
bio sam juer u u dainese ducanu ... svidjela mi se dainese jakna 2000 rukavice 600 bubreznjak nemam pojma i sad sam slozio dvije ponude jednu sa svim tim i kacigom dainese za oko 3000(za koju neznam zasto tolko kosta jer nije ni carbon) a slozioa sam drugu ponudu sa svim istim i avg kacigom za 2000 i na sve to popust 20% i sve zajedno me izade 4000 a skuplja varijanta 5200 ja mislim da je ovo jefinije cist dobro ..
:party: :dobar: kad djeca imaju nofce- kramari trže... :LOL:
 
kiki_zg said:
bio sam juer u u dainese ducanu ... svidjela mi se dainese jakna 2000 rukavice 600 bubreznjak nemam pojma i sad sam slozio dvije ponude jednu sa svim tim i kacigom dainese za oko 3000(za koju neznam zasto tolko kosta jer nije ni carbon) a slozioa sam drugu ponudu sa svim istim i avg kacigom za 2000 i na sve to popust 20% i sve zajedno me izade 4000 a skuplja varijanta 5200 ja mislim da je ovo jefinije cist dobro ..

Lijepo se provozas do Maribora i tamo si kupis Dainese jeftinije skoro 40% nego tu :)
Imas D-DRY jakne koje su zakon ljeti i zimi. Vozim se u njoj na +30 i na -5 i sve mi je do jaja :)
 
moviemaker said:
Lijepo se provozas do Maribora i tamo si kupis Dainese jeftinije skoro 40% nego tu :)
Imas D-DRY jakne koje su zakon ljeti i zimi. Vozim se u njoj na +30 i na -5 i sve mi je do jaja :)

Gdje molim ima u Mariboru 40% jeftinije?  :shock: Ja sam kupovao i u tvorničkom dućanu Dainesea u Vicenzi pa i nije baš toliko jeftinije.

Imam i ja jednu D Dry jaknu koja je zimi i u prelaznim hladnijim uvjetima stvarno odlična. Za ljeto i jako vruće mi je bolja koža.
 
Meni stvarno nie jasno da svatko tko kupuje jaknu ili kacigu mora tovoriti novi topic. Pa ne pričamo o nuklearnoj fizici. ogledajte stare topice i ne otvarajte više nove ako nemaju smisla.
 
Status
Not open for further replies.