zašto odustajem

Status
Not open for further replies.

liberty

Well-known member
Prvi skuter sam nabavio iz čiste potrebe.
Nisam imao auto, cura je bila udaljena od mene 5 km, a na parkingu ionako nikada nije bilo mjesta.

Povoljna prilika, uščuvan primjerak, 50 ccm za kojih ne treba A kategorija, povoljna cijena.
Već idući mjesec mi je tinjala želja kupiti nešto brže, nešto jače. Lijepo mi je bilo voziti se u dvoje.
Nije bio ni brz ni nov, ali svugdje se dalo s njime, a zagrljeni je bilo još i ljepše.
Čuvao sam ga kao oko u glavi i još dan danas čuvam tih 50 ccm kao prvoga dana.
iako možda ništa ne vrijede, meni je taj malo skuter ono prvo, ono uz što se vežeš.

Kovali su se planovi o nabavci većeg skutera ili motora, da se i ja otisnem u nepoznato, da stavim integralnu kacigu i navučem rukavice i vidim gdje su mi granice.

Gotovo dvije godine dumanja, štednje, rješavanja prioriteta i svega onoga što nas male ljude muči, veseli ili o ćem uopće ne razmišljamo, prošlo je i predamnom je osvanuo moj maxi skuter.

Čuvao sam ga još i više od malog skutera, ali mali skuter je i dalje bio parkiran pored njega. I danas je.

S većim skuterom sam prešao Istru uzduž i poprijeko nebrojeno puta, sam i u dvoje, po danu i noći, neovisno o vremenskim ne/prilikama.
Na njemu su mi motociklisti in odmahivali i neodmahivali, ali sa svakim zavojem je rastao adrenalin i raspoloženje - odmor za dušu.

Do Zagreba, posjetiti forumske kolege na partyu mi nije predstavljalo ni najmanji problem, po kiši i magli.
Ali već tada želja nije bila više ista.
Nikad nisam mislio da će me boljeti gubitak forumskog kolege i virtualnog prijatelja, čovjeka kojeg sam prije toga dvaput uživo vidio i neko vrijeme internetom kontaktirao.
Ali ništa više nije moglo vratiti Balkija.
Nekad razmišljam o tome više, nekad manje, ali sve češće dok sam na dva kotača.
ne bi rekao da je to strah, ali se pitam da li postoji nešto poslije, ako ne prođem zavoj ili ako mi se nešto nađe na putu. Ne želim da zamnom netko plaće i da me više nema ako me tko kome značim zatreba.

No dobro, reći ćete, kenjkav sam, o ćemu ja to pričam, pa vozim tek 22 ks, to je hbicikla u odnosu na neke brže, bolje jače.
Ali ja se sjetim Balkija, i ne mogu ga zaboraviti.

Prije nego sam kretao za Split po lošem vremenu, molio sam se za balkija i za sebe, nek me on čuva. Znao sam da ću u tih 1000 km Pula-Split-Pula svaki zavoj brže sječi i ni po kiši usporavati.
Znao sam da će me vući na brže, da ću se lažno osjećati siguran.

Po jakoj kiši sam se vratio i od Senja do Pule pretekao 54 automobila.
Sišao sam sa skutera mokar kao miš, ali gord i ponosan.

Nakon tog izleta, svaki zavoj je bio lak i sve sam manje stiskao kočnisu a sve sam se više utrkivao sa samim sobom. Sve me je manje bilo strahi sve bi se manje sjetio tuge Balkijevih bližnjih, onima kojima je stalo.

RIP teme su se sa sezonom pojavile.
Naši padovi teme su uskrsnule.

Počeo sam si razmišljati.
Shvatio sam da sam na dva kotača postao prenervozan. Da jurim cestama istre kojima sam bezbroj puta u ovih 1 godinu i 4 mjeseca prešao i natukao 19.000 km.
Shvatio sam da nisam nikad toliko iskusan da mogu zaboraviti da sam na dva kotača.
Malo sam interese preusmjerio na druga životna polja, čisto da razbistrim um, da vidim dal da dalje vozim 250 ccm ili dalje.

I ponovno sam se vratio onome koji me je vjerno čekao, ponovno se veselim ujutro ako moram zakurblati malog libertya jer se večer prije ipak malo presaugao.
A tamno sivi X9 mi sve više liči na opasnog morskog psa, neman koja me može oteti i koja ne oprašta.

Strah se uvukao u kosti.
Ovih dana mi stalno oduzimaju prednost, uvijek mi ima pjeska na cesti, ni u dvoje do Motovuna više nije to, jer ili sam prebrz ili sam prespor. Uhvatila me nerboza kao u vozača autobusa.

ALi je zato pored morskog psa, pored nečeg zbog čega se ledi krv u žili mojoj majci svaki put kad me vidi s integralkom i rukavicama, moj mali dupin moj Liberty - moja Sloboda, na kojem mi se uvijek vidi osmijeh jer je kaciga otvorena, koji nije nikad toliko brz da se otme kontroli, onaj na kojeg me i moja majka isprača sa smješkom.

Možda malo više vozim ponovno iz potrebe, jer sa mojom Slobodom otisnuti se imalo dalje od granica grada je pravi pothvat, ali veliki skuter je na prodaju.
Savršen je i jak, koči i skreće, ima puno opreme i nalik je na novog.
Ali je ipak na prodaju i u mom potpisu, i ne vozim ga tako često.
Možda će donijeti nekome drugome sreću. Možda ću ga ponovno vidjeti, ali moram i želim biti ponovno slobodan.

I sad, u ove sitne sate, kad neki od vas već spavaju, a kad se opet sjetim svog prijatelja Balkija, moj Liberty je pored mene i jedva čeka da me odveze još malo dalje.
I on je ponovno Slobodan.

Odustao sam jer želim i ja ponovno to biti s njime.



 
Vratit ćeš se ti jačemu, znamo to svi!
 
Uf... kad ovo citam... jbg... Znam, nekad i meni dođe tako... zelim ici đir, onako iz cistog gusta, ali cisto neki feling... ono nesto...  Uhvati kriza tu i tamo, pa dan-dva idem s cvajom ili autom... Ali prođe... prođe... Mislim da svi nekad imamo neki feeling... neki rjeđe, neki češće... Pogotovo kad se neko sra** desi... Tesko je izgubiti kolegu, prijatelja... bajkera... Evo, ja proslu i ovu sezonu do sada natukao nekih 18000km sa SP-om i XT-om... Nekad napravim 500 u komadu, a nekad se dan, dva, tri ne vozim... Nekad prođe 1000km bez incidenata, nekad mi 5 puta u 3 sata neko oduzme prednost... Znam na sta mislis... ali razmisli dvaput... triput ako treba... Jer kad jednom prodas, mozes samo izgubiti kod ponovne kupnje...Evo ja... recimo... uz sve to, ipak nebih mogao bez mog XT-a... jbg, ali jaca je ljubav od razuma... Osjecaj slobode... Jednom zivimo... U svakom slucaju, sta got odlucis, sretno. Ali to nije razlog da se vise ne druzis s nama na forumu... Ima tu masu ljudi koji voze/ne voze...

Pozdrav!
 
svaka cast stari.. slicna stvar je meni prosla kroz glavu nebrojeno puta, ali nikad nisam uspio napravit ovakav korak da bi motor zavrsio u oglasniku.. ne vjerujem da ces izdrzati dugo, jer koliko sam shvatio, a procitao sam dosta tvojih postova opcenito, nevezano za ovu temu, ti se volis voziti, imas (ajmo rec) "dosta" kilometara iza sebe, s obzirom da vozis skuter (znam osobno dosta ljudi koji voze mrcine od 1100, 1300 ccm pa nisu napravili u 5 god toliko koliko si ti u godini dana), i ne vjerujem da ces izdrzati.. uvijek ce se javljat ta zelja za sjest na motor i zbrisat negdje daleko od svakodnevice, a za to ti "mali" Liberty nece biti dovoljan..

mislim da mi sami mozemo itekako puno odluciti o svojoj sudbini na cesti (slazem se da postoji masa idiota, koja nije sposobna vozit NISTA, i takvi nam obicno izlete od nekuda, guraju se, neznam ni ja kakve sve idiotske radnje ne izvode..), ali ipak mislim da sa odgovornom i pametnom voznjom mozes jako daleko stici i uzivati u motoru, i skuteru naravno..

samo pamet u glavu, i nemas uopce problema.. uvijek treba imati na umu da cesta nije pista i treba imat odredjeni respect prema svakom motoru, a vjerujem da ces se slozit da takav gust i slobodu kakvu ti daje motor, da ces tesko naci u nekom drugom nacinu zivota..


sretno i puno kilometara..

pozdrav
 
hebiga mora da si ostario-reko bi da se starost uvukla u tvoje kosti-gdi je tu istraživački duh-kupi krosera pa u šume ljepe naše-nije samo asfalt za motor  :ples:
ima i za smrt rješenje-osiguraš se u osiguranju  na nesretni slučaj-i počni posmrtnu pripomoč plačat-i digni kredit za mramornu grobnicu i kak večina radi napiši ime i god rođ gore kad bu gotova he he
doduše dosta često vidim kak neko namjerno pali svječu na praznom grobu iz zahebancije(he he kad lik si dodje recimo polirat si svoju grobnicu i vidi da mu je neko več pripalio svječu a on itekako živ he he  :p :smoke: )

ja osobno tek pod stare dane planiram recimo otič na isle of man pa ako poživim do penzije-možda budem najbRRži penzioneRR na trci - još ču uč u povjest....
mislim da bez adRRenalina nema života

Preminule trebamo ostavit da počivaju u miru- mi smo tu da vozimo i za njih

p.s. baš sam neki dan razmišljao što bi volio posle kad umrem- volio bi recimo da kad mi dodju pripalit svječu da se i malo turira motor kod počivališta-da se izlije piva gore-ostave cigarete,faast food i slično

-mislim ionako svi posle idemo goRRe...... nema potrebe za dramatiziranjem. 8) (y)
 
pazi da ti se ne desi situacija kada ce ti trebat koja konjska snaga vise da te spasi iz neugodne situacije  (y)
 
Lijepo sročeno, no ipak u stvarnome svijetu rizik stradanja na dvokotaćima koje imaš je vrlo podjednak, ako ne i veći na Libertyu, ako ne ništa onda radi inferiornosti u odnosu na druge sudionike u prometu.
 
zasad ljudi zovu sa skut
uglavnom iz udaljenijih krajeva Hrvatske
pa je i to razlog što ga valjda većina ne dođe pogledati

prvo ću prodati pa ču razmisliti
no, zaista, ne mogu reči da mi je svejedno kad svakodnevno čitam te crne teme

možda sam se jednostavno malo umorio, pa se sve vratio opet na isto
drago mi je ako se nekome priča svidjela, iako sam svjestan kad ju i sam pročitam
da je malo tmurna, malo ozbiljna
no u jednom dahu je napisana i valjda me takvo raspolo
enje tu večer pucalo

glavno da ste mi svi vi dobro (y)
 
liberty said:
zasad ljudi zovu sa skut
uglavnom iz udaljenijih krajeva Hrvatske
pa je i to razlog što ga valjda većina ne dođe pogledati

prvo ću prodati pa ču razmisliti
no, zaista, ne mogu reči da mi je svejedno kad svakodnevno čitam te crne teme

možda sam se jednostavno malo umorio, pa se sve vratio opet na isto
drago mi je ako se nekome priča svidjela, iako sam svjestan kad ju i sam pročitam
da je malo tmurna, malo ozbiljna
no u jednom dahu je napisana i valjda me takvo raspolo
enje tu večer pucalo

glavno da ste mi svi vi dobro (y)




...papak...kaj se neki CC kupuje? 8)
 
Prodaj ti ljepo taj skuter,
sačuvaj novce do prolječa,
malo im daj da se nakote,
prati moto događanja

i u prolječe kupi pravi motor a ne skuter pa češ vidjeti šta je filing vožnje i život za dva točka (y) :mrgreen:
 
ni se promijenil skuter, promijenilo se vrijem i iznjedrilo jos vise kretena na cesti,
a bit ce jos gore.
Mozes promijeniti skut, ali ne mozes promijeniti vrijeme.
Idioti su konstanta u svojoj tuposti. :palacdolje:
 
sid said:
ni se promijenil skuter, promijenilo se vrijem i iznjedrilo jos vise kretena na cesti,
a bit ce jos gore.
Mozes promijeniti skut, ali ne mozes promijeniti vrijeme.
Idioti su konstanta u svojoj tuposti. :palacdolje:


Zaključak: Kupi najbržeg RRa, nabildaj se ko svinja prek zime, stavi lančugu oko vrata, skini tablicu, nabavi dozvolu za gan, skini spulje, jebimater svima u prometu... 8)


Vidjet ćeš kako život može bit zabavan... (y)
 
jebo dozvolu za gan, onda te murja mozda i uspije naci  :mrgreen:
 
sid said:
jebo dozvolu za gan, onda te murja mozda i uspije naci  :mrgreen:




...pa ne pucaš s onim koji je legalan...imaš bar još tri vruća, na crno...a vučeš bijelo... 8)
 
crno-bijeli svijet  :cbanana:

crnooooo-bijliiiiii svijet :cbanana:

crno-bijeli televizori 

  itd.
 
Status
Not open for further replies.