Zatvorena Udbina-Gračac

zokx

Well-known member
Kaže Hak da je zatvorena cesta Udbina-Gračac. Idem u srijedu prema jugu pa me zanima da li ići regularnim obilaskom na Gornju Ploču i negdje na onu cestu iz Gospića za Gračac, ili da sa Plitvica zapalim na Lapac pa prema Kninu? Zna li netko kakva je ta cesta. Ne bi neki makadam i rupetine.. Ima li neko info/prijedlog?
 
… išao sam ja prije dva tjedna,

rade neki kružni tok u Gračacu i dalje, vidio sam jednog sa
GS-om kako je prošao, ali ja nisam htio, morao sam se vratiti i ići na Lovinac,
a kad sam išao dolje, bilo je radova negdje i oko Benkovca, pa i na ulasku
u Donji Karin – uglavnom fino sam se navozio, gdje nikada nisam bio :mrgreen:

... prije dvije godine sam išao preko Knina na B. Petrovac, preko Manjače, BL ... i nije mi se svidjela cesta  :?

ove godine planiram još jednom spustiti se dolje preko Jajca, Bugojno - dolinom Vrbasa/Neretve  8) do Mostara/Međugorije i dalje

      (y)


edit;
ima puno onih tabli obilazak, a kad već pišem tu;

cesta Glina - Dvor, isto bezveze, a i ima puno teretnjaka izvlače trupce iz šuma

... iza Petrinje  ( :misli: sad se baš ne mogu sjetiiti točno gdje) kod nekog uspona na brdo, isto se radi:
    cestu (kamen) poljevaju cisternama zbog prašine, pa ako netko neće da bude bijel bolje sve to obići
    i na autocestu  :mrgreen:
 
UP i mali OFF  :mrgreen:

- ako je netko sl. nedavno prošao Bugojno - Jablanica - Mostar, nek' javi kako je tamo  :D
 
Prošao ja jučer.

Ideš na Gornju ploču na autoput i prvi izlaz van (Gospić-Sv. Rok.) cestarina 1kn i samo lijevo prema Gračacu, imaš nekih 12km do Gračaca i dalje nastvaljaš prem Kninu. 50m makadama na raskrižju prema kninu, ali jučer su to asvaltirali tako da je moguće da više i nije makadam.
 
zokx said:
Kaže Hak da je zatvorena cesta Udbina-Gračac. Idem u srijedu prema jugu pa me zanima da li ići regularnim obilaskom na Gornju Ploču i negdje na onu cestu iz Gospića za Gračac, ili da sa Plitvica zapalim na Lapac pa prema Kninu? Zna li netko kakva je ta cesta. Ne bi neki makadam i rupetine.. Ima li neko info/prijedlog?

Pogledaj temu na glavnom forumu, ono u kvarovima do Splita, današnji postovi. Ako ti se to ne svidi onda ideš redovno, iz Udbine te baca prema autoputu i nekih 200m prije naplatnih izađeš na Lovinac, pa Sv. Rok i natrag na Gračac, cca 20km i uredna cesta.
Usput, ako netko ide prema Šibeniku, zatvorena je cesta Obrovac - Benkovac.
 
mate said:
Pogledaj temu na glavnom forumu, ono u kvarovima do Splita, današnji postovi. Ako ti se to ne svidi onda ideš redovno, iz Udbine te baca prema autoputu i nekih 200m prije naplatnih izađeš na Lovinac, pa Sv. Rok i natrag na Gračac, cca 20km i uredna cesta.
Usput, ako netko ide prema Šibeniku, zatvorena je cesta Obrovac - Benkovac.
je to je pljuga, nije nešto previše, sam nesmeš fulat Lovinac, kad ideš dole, a poslije, u Benkovcu na semaforu prvom lijevo ,(D-56 kao prema  npr. Skradinu...) pa nakon nekih 10-tak km desno kod Vukšić-a pa Bila Vlaka, pa ispadneš iza Stankovaca, a dalje sve isto ko i uvjek.Oznake cesta su ak sam dobro D522, D50, D27, D56, al neznam kaj je s tim djelom D-27 ceste
 
Ne,ne,ne! Par kilometara poslije Korenice skrenes lijevo za Lapac i proci ces najljepsu cestu u HR i izaci ca 10 km od Knina opet na D1.
 
Maestral said:
Ne,ne,ne! Par kilometara poslije Korenice skrenes lijevo za Lapac i proci ces najljepsu cestu u HR i izaci ca 10 km od Knina opet na D1.

E to me zanima. Je li ta cesta u OK stanju?

mate said:
Pogledaj temu na glavnom forumu, ono u kvarovima do Splita, današnji postovi. Ako ti se to ne svidi onda ideš redovno, iz Udbine te baca prema autoputu i nekih 200m prije naplatnih izađeš na Lovinac, pa Sv. Rok i natrag na Gračac, cca 20km i uredna cesta.
Usput, ako netko ide prema Šibeniku, zatvorena je cesta Obrovac - Benkovac.

Hoću.
Neću autoput.
Ako ne idem na Lapac onda ću ovu na Lovinac. Htio sam je izbjeći jer sam prošle godine čekao sat vremena neke jebene semafore i bili su radovi na većem dijelu ceste. Poslije su mi rekli da je tako godinama. Ne vjerujem da su Likacest ili kakoveć to u međuvremenu i završili?
 
mate said:
Pogledaj temu na glavnom forumu, ono u kvarovima do Splita, današnji postovi. Ako ti se to ne svidi onda ideš redovno, iz Udbine te baca prema autoputu i nekih 200m prije naplatnih izađeš na Lovinac, pa Sv. Rok i natrag na Gračac, cca 20km i uredna cesta.
Usput, ako netko ide prema Šibeniku, zatvorena je cesta Obrovac - Benkovac.

jel se zna, do kada?!?
baš je zatvorena dionica Obrovac-Benkovac ili su radovi u Benkovcu pa treba koristit pravac koji je Ogi naveo?!?
 
goc said:
jel se zna, do kada?!?
baš je zatvorena dionica Obrovac-Benkovac ili su radovi u Benkovcu pa treba koristit pravac koji je Ogi naveo?!?

Može i tuda. Ako već idem na Lapac i Srb onda bi dalje prema Kninu pa se spustio na Kistanje i Gećeleze i odmah izlazim na Vodice odnosno šibenski most.
 
danas je presvučena cesta prvim slojem asfalta i prohodno je, ima na dva mjesta po 100 m neasfaltirano  ali to je za dan dva gotovo....dionica bruvno gračac,same gasss  :021:
 
Maestral said:
Ne,ne,ne! Par kilometara poslije Korenice skrenes lijevo za Lapac i proci ces najljepsu cestu u HR i izaci ca 10 km od Knina opet na D1.

Dionica za preporuku. Uglavnom vrlo kvalitetan asfalt. Za vrijeme šumskih radova na zavojitom dijelu između Korenice i Donjeg Lapca zna na nekoliko mjesta sa sporednih, šumskih staza biti nanesen neugodan sloj crvenkaste gline, te treba pomno gledati duboko u zavoj. Upravo taj noviji dio ceste je iznad 1000 metara i osvježavajući je i po najvećim vrućinama. Priroda je vrlo lijepa a promet iznimno rijedak. Ima i malo dosadnih ravnih dijelova, a poseban užitak je uspon od Srba prema visoravni gdje je spoj s cestom Gračac-Knin. Ovaj vikend ću, po "n-ti" put, je preći u oba smjera s užitkom  :D
https://maps.google.hr/maps?saddr=Korenica&daddr=Donji+Lapac+to:Sucevici,+Otri%C4%87&hl=hr&ie=UTF8&ll=44.61931,15.884171&spn=0.39344,0.617294&sll=44.247167,16.064758&sspn=1.499215,2.469177&geocode=FR29qgId6anvACn_amQxLmlhRzFAma7QUq0ACg%3BFerYpwIdVYTzACl33EGjdwVhRzFAwyuGUK0ABA%3BFZZQowIdJBD1ACk5ok3SQExgRzEh75wirXe_LQ&oq=SUCEVICI&mra=ls&t=p&z=11