Zbrinjavanje starih akumulatora i starog ulja - Gdje,ZG?

kiki.o

Well-known member
Pozdrav svima,

Evo kako sam se zadnjih par dana bacio na intenzivnije čišćenje garaže, naišao na par starih akumulatora (2 moto, 1 auto) i ostalo mi je par litara starog motornog ulja, pa me zanima kome to najbolje dati da zbrine u Zagrebu?

Stare akumulatore mislim da čak uzima i Auto Krešo, a ne znam tko prihvaća stara otpadna motorna ulja, gdje to mogu najlakše i najbezbolnije ostavit da se zbrine?

Nije baš da sam nešto ekološki osviješten, al ipak ne bih to samo tako bacio.

Unaprijed hvala,
Kristijan



 
U kojem frtalju si u ZG ?
 
kiki.o said:
Pozdrav svima,

Evo kako sam se zadnjih par dana bacio na intenzivnije čišćenje garaže, naišao na par starih akumulatora (2 moto, 1 auto) i ostalo mi je par litara starog motornog ulja, pa me zanima kome to najbolje dati da zbrine u Zagrebu?

Stare akumulatore mislim da čak uzima i Auto Krešo, a ne znam tko prihvaća stara otpadna motorna ulja, gdje to mogu najlakše i najbezbolnije ostavit da se zbrine?

Nije baš da sam nešto ekološki osviješten, al ipak ne bih to samo tako bacio.

Unaprijed hvala,
Kristijan
inace, mislim da bi to trebali uzeti u bilo kojem servisu, a prikupljanje znam da je bilo kod vojarne u dugavama
 
INA bezinske imaju za staro ulje one bačve...i akumulator sam im ostavila.. :wink:
 
Inace sam u Blatu, al  bilo koji dio grada samo da ne moram jahat bas do dubrave ili sesveta. :mrgreen:

Modesty, Ina? Nisam primjetio te bačve moram priznat, al ništa, navratit ću pa pitat. Hvala  (y)
 
kiki.o said:
Inace sam u Blatu, al  bilo koji dio grada samo da ne moram jahat bas do dubrave ili sesveta. :mrgreen:

Modesty, Ina? Nisam primjetio te bačve moram priznat, al ništa, navratit ću pa pitat. Hvala  (y)

Mislim da je crvena bačva, piše na njoj..doneseš u boci/karnistru i staviš unutra..ne uljeva se...  :wink:
 
kiki.o said:
Inace sam u Blatu, al  bilo koji dio grada samo da ne moram jahat bas do dubrave ili sesveta. :mrgreen:

Modesty, Ina? Nisam primjetio te bačve moram priznat, al ništa, navratit ću pa pitat. Hvala  (y)

Onda ti je najjednostavnije kod Maršalke na Sarajevskoj u Uniji. Samo nemoj ko ja, ostavim tri akumulatora na stolu i u tišini zbrišem. Dođem do grada i pitaju dečki jel sam skupio za kavu, rekoh, ne kužim o čemu pričate.  Onda su mi objasnili pa sam shvatio da sam ja trebao dobit lovu a ne njima platit. :mrgreen:
 
mate said:
Onda ti je najjednostavnije kod Maršalke na Sarajevskoj u Uniji. Samo nemoj ko ja, ostavim tri akumulatora na stolu i u tišini zbrišem. Dođem do grada i pitaju dečki jel sam skupio za kavu, rekoh, ne kužim o čemu pričate.  Onda su mi objasnili pa sam shvatio da sam ja trebao dobit lovu a ne njima platit. :mrgreen:

:LOL: :LOL: :LOL:
 
kiki.o said:
Inace sam u Blatu, al  bilo koji dio grada samo da ne moram jahat bas do dubrave ili sesveta. :mrgreen:

Modesty, Ina? Nisam primjetio te bačve moram priznat, al ništa, navratit ću pa pitat. Hvala  (y)

Stenjevec, Gospodska ;)
 
kiki.o said:
Pozdrav svima,

Evo kako sam se zadnjih par dana bacio na intenzivnije čišćenje garaže, naišao na par starih akumulatora (2 moto, 1 auto) i ostalo mi je par litara starog motornog ulja, pa me zanima kome to najbolje dati da zbrine u Zagrebu?

Stare akumulatore mislim da čak uzima i Auto Krešo, a ne znam tko prihvaća stara otpadna motorna ulja, gdje to mogu najlakše i najbezbolnije ostavit da se zbrine?

Nije baš da sam nešto ekološki osviješten, al ipak ne bih to samo tako bacio.

Unaprijed hvala,
Kristijan

Nazovi i pitaj

http://www.ciak.hr/Default.aspx?tabid=2819

http://www.kemis-termoclean.hr/
 
brines se za 3 akumulatora i par litara ulja,stavi to u auta i samo izbaci u voznji :LOL:
 
ja radim u jednom servisu gdje izmedju ostalog radimo i zamjene ulja, staro ulje skladištimo u burad pa cijelu zimu grijemo halu od 400+ kvadrata ložeći isto...  (y)

akumulatore prodam 0.5€ po kilogramu, napunim ih vodom da su teži i rokaj  :)
 
Loading said:
ja radim u jednom servisu gdje izmedju ostalog radimo i zamjene ulja, staro ulje skladištimo u burad pa cijelu zimu grijemo halu od 400+ kvadrata ložeći isto...  (y)

akumulatore prodam 0.5€ po kilogramu, napunim ih vodom da su teži i rokaj  :)

Udarit će meteor i doći do nukelarnog rata, a samo će jedna zemlja preživit. :LOL:
 
mate said:
Onda ti je najjednostavnije kod Maršalke na Sarajevskoj u Uniji. Samo nemoj ko ja, ostavim tri akumulatora na stolu i u tišini zbrišem. Dođem do grada i pitaju dečki jel sam skupio za kavu, rekoh, ne kužim o čemu pričate.  Onda su mi objasnili pa sam shvatio da sam ja trebao dobit lovu a ne njima platit. :mrgreen:


Ko frend prije 15tak godina na prvoj promjeni guma u Austriji (ne znam zasto je tamo iso, al dobro). Pitali jel ce ostavit stare gume kod njih ili nosit sa sobom. Rekao nek ih oni bace. I dodje doma i vidi na racunu stavku koju je zbog toga platio  :mrgreen:
 
eco dvorište ... nema kaj nemreš tam ostaviti ... sam kaj moraš sve sortirati na svoje mjesto ... preporodil sam se od kad su to zmislili  (y)