Zbrinjavanje ulja

ZoltanBB

Active member
Imam par litara starog ulja, gdje s tim?

Nadao sam se da ću problem riješiti na lokalnoj Ininoj benzinskoj no, niti uz nuđenja mita, nisam uspio obzirom da ne uzimaju staro ulje natrag.  :misli:
 
Mi u firmi imamo onu cisternu za staro ulje od Valvolina, a ima i neka firma kaj to skuplja, malo procackaj po netu.
 
E to i meme zanima, nakupilo se do sada od izmjena u autu i motoru. U nekim starim postovima sam pronaso neke odgovore, al je to bilo prije dosta vremena, tak da  :misli:. Navodno primaju u reciklaznom dvoristu u Stenjevcu, gospodska bb, Zagreb,  to sam pronaso na stranicama Zagreba, sam treba jos provijerit.
 
Zovi i pitaj....c/p

Adrese reciklažnih dvorišta (oporabišta):
RD SUSEDGRAD - STENJEVEC, Gospodska ulica (tel: 3451-536)
RD PRUDINEC - JAKUŠEVEC, na ulazu odlagališta otpada (098 272 762)
RD TUNEL, ugao Gračanske i Kvintičke ulice (098 208 319)
RD TREŠNJEVKA SJEVER, Zagorska bb.
ZO Kajzerica, Podbrežje bb (tel: 099 8022 159)
ZO Maksimir, Prilesje bb (tel: 099 8022 158)
ZO Dubrava, Osječka bb (tel: 099 8022 160)
ZO Sesvete, Jelkovečka bb (099 311 8457)

Radno vrijeme reciklažnih dvorišta i zelenih otoka:
radnim danom: od 6,30 do 20,00 sati
subotom: od 6,30 do 14,00 sati

Osim na navedena reciklažna dvorišta, građani mogu otpad odložiti i na RD KUNIŠČAK, Domobranska bb (tel: 3770-469) u vlasništvu tvrtke UNIJAPAPIR d.d..

PS...ili uvaljaš nekom susjedu za premazivanje drvene ograde na viksi  :wink:
 
Znaci da je provijereno za Gospodsku, onda kanister u auto i da im uvalim jer nemam tolko ograde za farbat :LOL:
 
makazica said:
Za Varaždin ne znam ali u ZG samo reciklažno dvorište u Gospodskoj prima otpadno motorno ulje. Ostala ne primaju.
Nazovi komunalno u Varaždinu pa provjeri.

FYI 1 litra otpadnog ulja onečisti 1000000 litara pitke vode....... (y)

A kočiono ulje?  :mrgreen:
 
idemo redom..placam porez na imovinu 350KM , placam ekolosku zastitu,zastitu voda, katalizator-oko 70KM, placam 17%PDV na svaki litar benzina, plus jos 10 pfeninga dodatnog haraca na svaki litar..i od 4L Motula uzeli su sebi 17%..zato sam fino ekoloski zbrino staro ulje u najblizi kontejner :mrgreen:..naravno u otvorenom plasticnom kanisteru da se lakse razgradi :mrgreen: :mrgreen:
 
Ja dam susjedu. On to spali u peci po zimi  :mrgreen:
 
neke benzinske imaju kante za otpadno ulje, ja sam zadnji put ostavio u kanti na INI kod Antunovica u ZG
 
gastajbarter said:
idemo redom..placam porez na imovinu 350KM , placam ekolosku zastitu,zastitu voda, katalizator-oko 70KM, placam 17%PDV na svaki litar benzina, plus jos 10 pfeninga dodatnog haraca na svaki litar..i od 4L Motula uzeli su sebi 17%..zato sam fino ekoloski zbrino staro ulje u najblizi kontejner :mrgreen:..naravno u otvorenom plasticnom kanisteru da se lakse razgradi :mrgreen: :mrgreen:

ne mozes platiti koliko smeca i zagadjenja mozes napraviti.. tako da mislim da ti ovo nije ok taktika
 
Ja nedavno imao istu dilemu, na kraju zbrinuo u Gospodskoj. Usput ostavio i drugih pizdarija koje su mi samo radile smeće po dvorištu  :mrgreen:
 
jaooooo nisam ni znao da smo svi ovako fini  :mrgreen: :mrgreen:, ajde sad fino svi kupite bajkove na struju jer i zrak se oneciscuje, :mrgreen: nemoj da bi ko palio gumu na asvaltu ili nedo Bog sic sa asvalta pa malo po travi se vozit..usput malo pregledajte i susjedov auto da mu mozda ne curi ulje iz kartera ili malo ZETove buseve :jesus: svakog mehanicara koji umasti ruke pa poslije opere sapunom odma u zatvor..taj prolije ulja godisnje 100litara :jesus:
 
gastajbarter said:
    ...svakog mehanicara koji umasti ruke pa poslije opere sapunom odma u zatvor..taj prolije ulja godisnje 100litara :jesus:

  ... najvjerojatnije. A nije li nekakav zakon o tome da obrti (autopraone, mehaničari, lakireri...) moraju imati odvod otpadnih voda izveden preko taložnika, filtera i tako još dosta dodatnih elemenata? 
 
A o kojem ulju se radi, sintetičkom ili polusintetičkom? :misli:
 
gastajbarter said:
idemo redom..placam porez na imovinu 350KM , placam ekolosku zastitu,zastitu voda, katalizator-oko 70KM, placam 17%PDV na svaki litar benzina, plus jos 10 pfeninga dodatnog haraca na svaki litar..i od 4L Motula uzeli su sebi 17%..zato sam fino ekoloski zbrino staro ulje u najblizi kontejner :mrgreen:..naravno u otvorenom plasticnom kanisteru da se lakse razgradi :mrgreen: :mrgreen:
ma ja to bacim u more,skupa sa starim gumama da se turisti imaju sa cim igrati (y)
 
malaga said:
ma ja to bacim u more,skupa sa starim gumama da se turisti imaju sa cim igrati (y)
zato i imaju tako lijepu boju..  :LOL: