Ženska kožna jakna...problem rješen...SPOOL...

mudrica34

New member
Otvaram ovu temu potaknuta problemima koji se javljaju kad žene/cure,koje nisu građene ko barbike ili slično,krenu u potragu za kožnom moto jaknom  :chick:
Da pojasnim,ja sam malo čudne građe tijela,uska ramena i uži struk a širi bokovi i prsni koš  :cice: više manje ko"pješčani sat"  :mrgreen: a i vodim stalnu borbu s kilažom,tako da kad dođem u dučan moto opreme ili "moram" kupit muške stvari pa ih skračivat i sužavat(ak se daju) ili potraga traje i traje... :? :(
Nakon određenih"fizičkih"redukcija,krenuli smo u potragu za ženskom kožnom jaknom.
Sa sobom vodim Mudrog ko kontrolora(grubo iskrenog)iako se često dogodi da on daje "zeleno"svjetlo ali moje drugo ja je jako kritično,pa ode sve u kujac  :LOL:
Dakle,obišli smo xy dučana i isprobala sam oko 10 -tak ženskih jakni i nešto muških
Kod isprobavanja sam 1.gledala dali postoji kakva mogučnost krojačkih zahvata na jakni(hvala bogu na tekstilnoj školi  8) )
Problemi koji su se javljali
1-predugi rukavi-protektori ne sjedaju gdje bi trebali i to nije to...
2-grbe na leđima-imam jače bokove i ako jakna nema proreze sastrane,koji se mogu otvorit i zatvorit,bokovi mi dižu jaknu i na leđima imam "lufta" tj."grbe u valovima" koje mi iritiraju vrat...
3-napuhnut prsni koš-zbog užih ramena i"povečeg"  :shock: :LOL: prsnog koša,napuhne mi se naprijed..
Nakon sveg tog,izgubila sam volju išta tražiti do jučer,jer je poziv bio ovakav- "imaš 10 minuta škicnut HJC na net-u,dolazim po tebe,idemo u Novemu"  :shock:
Krenuli smo s namjerom kupit kacigu i rukavice(tanke,ljetne)
Dolazimo tamo,dečki sele firmu u novi prostor i malo im je gužva,ali izlaze u susret ko i uvijek,Hrvoje mi vadi kacigu xs veličina,ja probam i "prodana je"..  :jiggie:
Rukavice probam xs,ok su"prodano je"..sve je išlo po ubrzanom postupku i sva sam si nekak sitna u xs veličini  :LOL: :LOL: :D

A sad dolazi do kulminacije
Na štenderu stoje ženske kožne jakne,bež smeđe s srebrnim detaljima  :slinavac:
Odmah moje poznato pitanje-"a koja ti je najveća ženska veličina?"
Čujem odgovor "XL iliti 44"  :mrgreen:
"Ma nemam ti ja šanse ući u to,probavala sam druge jakne i 48 pa je to bila koma.."  :?
Mudri nagovara na "finjaka"-"ajd ne seri nego probavaj  :LOL: :LOL: "
Obučem ja,i nermrem vjerovat  :shock: jakna stoji ko bombon,rukavi taman,protektori na mjestu  :banana:
Sastrane ima otvore na cif,nigdje se ne diže,jednom rječju SUPER.  (y)
I sad kreće moje 2.ja "ma bež je,to meni ne stoji,samo me širi,bla,bla,bla.."  :blahblah:
Ovaj se put Mudri neda-"jakna je mrak,prodana je"  :nasilni:

Ukratko
Ugodno je osvježenje znati,da i cure "problematične"građe mogu naći dio opreme koji uz funkcionalnost mogu bit i "fenci"  :mrgreen: nije crno i ženski je model a ne "prerađeni"muški  (y)  :cool:


I zato još jednom pohvala za SPOOL i NOVEMA NOVU,
po ko zna koji put su se dokazali profesionalnošću  :bananarace:

1.vožnja i utisci slijede (a ljudi koji me poznaju,znaju da ču reći svoja pozitivna i negativna iskustva)  :jesus:  :LOL:  :brush:
 
Baš sam vidio taj model jakne neki dan kada sam kupovao lanac kod njih i zapela mi za oko, naravno ne za mene. :mrgreen: (y)
 
Ja sam htjela kupit takvu crnu, naručili je, a oni poslali tu bež  :cry: Pa sam odustala privremeno. Aj jakna je predobra
 
kuzma hornet 900 said:
Daj molin te mi reci koja je cijena te jakne?

soma osamsto i nekaj kuna po cjeniku...
 
Naso!

Zelin curi kupit jaketu pa trazin sta je dobro .... i sada je na akciji ova jaketa

SPOOL PARADIZE CREME/BEIGE
Spool Paradize Creme/Beige boja
MPC: 1595,94 kn sa PDV sa popustom/akcijska cijena
Kozna ženska jakna
CE protektori
Termo postava na skidanje
Zipper za hlace
 
imao slican problem z djevojkom  :)
156 visoka, 48kg, ne pase nista
sve joj veliko, ili ima manje ali nemamo ovdje itd...

preko mjesec dana smo trazili i cekali
tak da sam joj uzeo ixs-evita kod sepica 1100kn

sljedece je kupovina kacige, tu ce isto bit show  :(
 
Super jakna...ja sam istu takvu pikirala samo u crnoj verziji zimus kad sam kupovala jaknu za sebe...odlicna cijena, super model  (y)
 
yeah
najbitnije mi je da je ona super zadovoljna
gledali smo jos i spool sandy i to rozu, al nije bilo broja
uglavnom i hlace cu joj uzet ixs kad dode red  8)
 
Tu sam jaknu htjela kupit odavno ali ih neće dobit u crnoj boji  :palacdolje: a krem boja je jako osjetljiva  :palacdolje: a jakna je inače jako kvalitetna i odlićno izgleda  (y).
 
Da odmah malo pojasnim,jakna nema cif za hlaće ALI može vam krojač kaj radi s kožom to rješit  8)
A 2.stvar,sve flekice kaj sam ja jučer napravila,ne pazim baš previše  :mrgreen: idu dole s vodom i krpom ,ak baš nisu od ulja itd i ak vas smetaju.
Jučer smo se na + 30 vozikali(stani, kreni, semafor) po gradu i nemogu reč da mi je bilo nešto vruće,čak je bilo bolje nego u gorotex-u,bež baš ne privlači sunce,za razliku od tamnijih boja,ak je ko po ZG vidil suvozačicu u koži,to bijah ja  :LOL: :LOL:
 
ja isto imam spool-ovu jaknu al nije kozna,meni je odlicna,kad je vani vruce ja mogu bit komotno u  njoj,a na motoru mi nije zima,i meni super :wink:
ljep je ovo model,iako ja preferiram ipak crnu boju :mrgreen:
 
i ja sam bila malo skeptična na boju i održavanje al ko bi reko kaj sve rješava krema za ruke  :wink: