Zg-Du-Zg par utisaka

clox

Well-known member
Odlazak u Dubrovnik spektakularan je samo zbog nedostatka fotografija i gubitka tracka.
Putanja je bila:
Zg-Ka-DR-Žuta Lokva-Otočac-Gospić-Gračac-Knin-Sinj-razne Ciste-(onda sam se dvoumio da li proči iza Biokova)-Brela-Makarska-Ploče-Neum-do pol Pelješca na dvosatno kupanje-Dubrovnik

Prilažem fotku Dinare i prednje gume u Dubrovniku.
Tražim cestovnu/enduro gumu sa čepovima koji idu još više bočno  :mrgreen:
 
U Dubrovniku nismo radili ništa osim meditiranja, kupanja i nužnog šopinga. Tamo smo bili od petka navečer do ponedjeljka u jutro.
Budući da je Irena (koja nam je bila domaćin) vegetarijanac, pretežno smo se prilagodili takvoj prehrani.
No dobro, hrenovke i pašteta...  :mrgreen:
Otkrio sam nešto interesantnih namaza koje namjeravam konzumirati i nadalje.

Osobitost ovog perioda je da mi je fotač ostao na 1600 ASA, pa sam jedva izvukao dvije fotografije koje me malo manje sram staviti.  :(
 
Na povratku smo odlučili proći BiH.
Ja nisam tamo bio više od 20g (Nives nešto kraće).
Hercegovina ostavlja dojam bogatog i gusto naseljenog kraja.
Obavezni su dvojezični natpisi na imenima mjesta.
 
Nives nas je odnavigirala do mjesta koje mi se jako svidjelo.
Kravica je smještena između Čapljine i Ljubuškog i jako podsjeća na minijaturnu verziju Plitvičkih jezera.
Hladan je zrak, hladna je voda. Pogled smiruje živce.
Taman nam je dobro došlo kao odmor od usijanog asfalta i kamena.
 
Slijedeći interesantni događaj je prolaz makadamom Sovići (kod prelaza Gorica) do Posušja.
Nije mi se dalo prema Mostaru, a cestu preko Gradaca i Batina sam previdio, pa smo krenuli istražiti žutu cestu.
Prije toga raspitali smo se na benzinskoj o legalnosti tog posupka i budući da nam je ovlašteni djelatnik naftne kompanije rekao
da je 'sve u redu ako imamo kakve papire od motora', krenuli smo u brdo.
Makadam je solidan za solo vožnju, ali udvojeno je bio malo naporan.
Nagdje pri vrhu bilo je dosta i meni i Tenerki, koja je došla prilično blizu crvene temperature i panično upalila ventilator.
Odmorili smo i obavili prvi servis motora.  :mrgreen:

Usnimio sam plod koji raste na drvetu koje ima lišće poput hrasta.

Edit: nedostaje detalj karte
 
Buško jezero mi se svidjelo i vidim ga kao potencijal za 2-3 dnevni izlet.
Tamo smo ponovo malo odmorili.
 
nakon Livna...
(opet malo Dinare)  :mrgreen:
 
Nakon Livna počinje područje koje me se na razne načine jako dojmilo.
Izuzetno je rijetko naseljeno i puno je neobnovljenih kuća.
Cesta je solidna i brza, a možeš nikoga ne sresti po 15-20 minuta (mislim na automobile).
Područje je (koliko ja znam) naseljeno srpskim stanovništvom, a natpisi na mjestima su jednojezični (latinica).
Krajolik je blago brdovit i zove nas da skrenemo s ceste, ali povremene obavijesti o minama odvraćaju od toga.
Čudno je da na tom dijelu nisam snimio puno fotografija, vjerojatno zbog brže vožnje. (Šteta)
U Drvaru 4 čovjeka, sva četiri piju pivu na benzinskoj. Djelatnik vrlo ljubazan i uslužan, a prima sve svjetske valute i kartice.
Desetak km nakon Drvara cesta koja je san svakog motoriste.
Zavoji, ali ne nepregledni.
Dođe mi da se vratim i odvozim to još pet-šest puta.
Kasnije mi je na jednom bržem zavojitom dijelu pregrijala i popustila zadnja kočnica, pa sam opet odradio 'servis', ali to nije dokumentirano.
 
fjaka said:
i nisi se javio da dolazis do DU  :jesus:

sad se moram pravdat  :mrgreen:
gle, Irena je prijateljica koja je zbog posla odselila u Du i uspijemo se vidjeti 2xgodišnje
motor sam parkirao i praktički ga nisam palio do povratka
ležali smo, sjedili, pričali, šetali...
 
Bil si do Dubrovnika a nisi otišo do Prevlake,Cavtata,Konovala, pa pogled sa Srđa i cijeli onaj dole dio !??? :shock: :shock: Vidim da si više oduševljen Bosnom!!!! :mrgreen:
 
mladen59 said:
Bil si do Dubrovnika a nisi otišo do Prevlake,Cavtata,Konovala, pa pogled sa Srđa i cijeli onaj dole dio !??? :shock: :shock: Vidim da si više oduševljen Bosnom!!!! :mrgreen:

Sve gorespomenuto sam već odradio (auto/motor/pješice).
Sad sam htio odmooor.
Vidiš i sam da putopis nije nešto spektakularno, težište nije bilo na vožnji.
Bosnom sam oduševljen, da.
 
clox said:
Usnimio sam plod koji raste na drvetu koje ima lišće poput hrasta.

koliko se sječam, to nije plod nego dom za ličinke nekakvog kukca :misli: :misli:
za putopis plus (y), a za ISO veeeeeeeeeeeeliki minus :palacdolje: :jesus:
 
clox said:
sad se moram pravdat  :mrgreen:
gle, Irena je prijateljica koja je zbog posla odselila u Du i uspijemo se vidjeti 2xgodišnje
motor sam parkirao i praktički ga nisam palio do povratka
ležali smo, sjedili, pričali, šetali...

ma znam ja isto kad dodjem u ZG pa što se nisi javi ovo ono...
eto slijedeci put kada te zena pusti, mogo si njih pustiti da se ispricaju, a ne sve prisluškivat  :mrgreen:
 
fjaka said:
ma znam ja isto kad dodjem u ZG pa što se nisi javi ovo ono...
eto slijedeci put kada te zena pusti, mogo si njih pustiti da se ispricaju, a ne sve prisluškivat  :mrgreen:

inače je moje boravište desetak godina (do prije dvije) bio Pelješac i od tamo sam radio izlete
kad obnovim tradiciju ili nešto slično...
 
jolly the roger said:
koliko se sječam, to nije plod nego dom za ličinke nekakvog kukca :misli: :misli:

čini mi se da sam vidio da visi po drvetu, ali nisam više siguran

jolly the roger said:
... a za ISO veeeeeeeeeeeeliki minus :palacdolje: :jesus:

nemaš pojma kak mi je bed, nemrem Ireni poslat poštenu fotku  :(
 
Dosta je to servisa za jednog japanca.... :mrgreen:...a i voljeli bi vidjet neki tvoj putopis bez da pokazuješ ćunu..... :mrgreen:

Lijep đir.... (y)