Zg ekipa:-)

rnomerec

Well-known member
Jan 24, 2011
6,701
2,648
113
zagreb
Malo po baniji...

Attachments

• 20220320_133049.jpg
    20220320_133049.jpg
    1.8 MB · Views: 0
  • Like
Reactions: pikacu79

dipsi997

Well-known member
Nov 10, 2018
650
339
63
Zagreb
Da ubacim ne禳to materijala sa gymkhane iako ce bit od drugih puno ljepsih i kvalitetnijih slika.
Uglavnom lijepa nedjelja, malo smo se zagrijali i podsjetili na sto obratiti paznju i kako se voziti sporo a brzo :)

Attachments

• IMG-20220327-WA0055.jpg
    IMG-20220327-WA0055.jpg
    241.1 KB · Views: 0
  • IMG-20220327-WA0051.jpg
    IMG-20220327-WA0051.jpg
    211.7 KB · Views: 0
  • IMG-20220327-WA0038.jpg
    IMG-20220327-WA0038.jpg
    332.5 KB · Views: 0
  • IMG-20220327-WA0030.jpg
    IMG-20220327-WA0030.jpg
    355.8 KB · Views: 0
  • IMG_20220327_120438.jpg
    IMG_20220327_120438.jpg
    6.2 MB · Views: 0
  • IMG_20220327_121101.jpg
    IMG_20220327_121101.jpg
    6.3 MB · Views: 0
  • IMG_20220327_120429.jpg
    IMG_20220327_120429.jpg
    6.3 MB · Views: 0

Paf

Well-known member
Sep 19, 2020
2,387
3,404
113
Zadar
Nis ne kuzim ove ping-pong voznje ukrug...ode gorivo bez-vez...

• Like
Reactions: Outlaw

tomo3

Well-known member
May 14, 2011
2,283
738
113
50
Zagreb
Motogymkhana je odlian trening i priprema za cestovnu vo鱉nju. Ima禳 sve elemente vo鱉nje u sigurnom okru鱉enju bez prometa. A onda odem na magistralu i suvereno zlostavljam vozae R-ova. Ak hou, ak neu, onda ekam da ponu nakon 5 km praenja rastezati ruice i no鱉ice i odjednom diviti se na禳oj razvedenoj obali, naroito sjevernom dijelu otoka Paga.

dipsi997

Well-known member
Nov 10, 2018
650
339
63
Zagreb
Nis ne kuzim ove ping-pong voznje ukrug...ode gorivo bez-vez...
Nisam ni ja ku鱉io dok nisam probao, prvo dva programa kod Keca i sada ovdje.
Ono 禳to sam nauio i 禳to mi je koristilo do sada je : brz dolazak pred zavoj a da se ne ukenjam i ne bojim koliki je i koliko se zatvara jer znam kako moram koiti i koliko moram okrenuti glavu i izbaciti tijelo da bi vi禳e oborio pod manjim kutem(imam vi禳e prostora za spu禳tanje)
Kod vo鱉nje u dvoje sam primjetio da jednostavno kada imam o禳triji zavoj i radim samo counter steering a tijelo prati motor da uvijek bje鱉im van, tj moram puno vi禳e obarat motor na volanu i na taj nain nikad ne mogu zatvorit jae zavoj nego se samo borim da ne odem van.
Sepertine prolazim bez straha jer kada vidim da sam do禳ao prebrzo jednostavno pripremim tijelo i pravilno proem zavoj i na taj nain imam osjeaj koliko jo禳 mogu obarat motor.
Uglavnom kada gleda禳 druge dok rade te osmice i kada vidi禳 da ih instruktor ispravi, i nakon toga vidi禳 da samom promjenom njegovog pogleda,glave i tijela motor ima manji nagib(ako ima禳 禳ljunka,vla鱉an asfalt manja je 禳ansa da prokli鱉e禳) a isti radijus, brzinu i ljep禳u putanju, shvati禳 kako to u praksi funkcionira i da to stvarno ima smisla.
Kod keca sam probao onako kako sam do sad vozio pro osmicu i ve sam na pola bio vani, nisam imo nikakve 禳anse pro na toj brzini i sa svojim polo鱉ajem tijela i tu sam vidio koliko sam zapravo krivo vozio.
Misli禳 da zna禳, a zapravo ne zna禳.
Kako god ako naui禳 barem jednu korisnu stvar tamo i bude ti nekad koristila isplati se, meni je bilo zabavno i korisno iskustvo i vjerojatno u ponovit prije sezone jo禳 koji put taj poligon dok ne budem zadovoljan i mislim da bi svaki voza trebao pro te osmice jer su one najzahtjevnije na cesti a sigurno e se iznenadit kad shvati da je nauio ne禳to novo.
edit: tu sam na gymkhani vidio kako mi lose ide kad nemam opustene ruke/laktove, tek kad opustis ruke krene sve lakse, jednostavno kad sve poklopis(stisnut motor uz tank,opustit laktove i sake, zarotirat gornji dio tijela, izbacit i okrenut glavu) onda radis pravilno, ako samo JEDNO od toga zaboravis nije to to.

Last edited:

snake123

Well-known member
Jan 28, 2009
523
328
63
zagreb
Svaka pohvala organizatorima, odlicno provedena nedjelja.
Super ljudi, super atmosfera, a ko sto kaze dipsi vjezbanja nikad dovoljno. Jo禳 kad te neko malo ispravi pa vidis da to funkcionira... di ces bolje.
Definitivno preporuka svakom

leCo

Well-known member
Aug 9, 2018
575
387
63
49ccm
Kako god ako naui禳 barem jednu korisnu stvar tamo i bude ti nekad koristila isplati se, meni je bilo zabavno i korisno iskustvo i vjerojatno u ponovit prije sezone jo禳 koji put taj poligon dok ne budem zadovoljan i mislim da bi svaki voza trebao pro te osmice jer su one najzahtjevnije na cesti a sigurno e se iznenadit kad shvati da je nauio ne禳to novo.
Fora se ini gymkhananana i dobro izgleda禳 na vje鱉bama

• Like
Reactions: dipsi997

dipsi997

Well-known member
Nov 10, 2018
650
339
63
Zagreb
Fora se ini gymkhananana i dobro izgleda禳 na vje鱉bama
Hvala, imao sam problem da sam vozio prva druga i tu bi se gubio, a zapravo se treba odvozit sve u prvoj, onda moras imat osjecaj za gas inace se cijeli istrzas i pogubis kad cukas, ali vjezba je tu da se ispravimo i steknemo sto bolji osjecaj, na grobniku mi je zadnji sat vremena bio najbolji iako sam bio najumorniji vec, jer sve ide ko od sale i vozis sve brze i brze te osmice(koljeno na podu, kocenje prednjom u zavoju) i da, cijela upala tijela iduca tri dana :mrgreen:

Paf

Well-known member
Sep 19, 2020
2,387
3,404
113
Zadar
maaa OK.,skola je skola,postivam.,meni je skola bila davno jednom izljetanje i nikad vise...a to ti ne zelim...sto se tice motora,smatram da nema tu skole,to su osnove...koje i vako i nako znas...al glava je sve...tu nema Skole...

biker4life

Motorator
Jun 14, 2008
18,406
1,113
113
32
Road of Plominka Tourist Trophy :)
Nisam ni ja ku鱉io dok nisam probao, prvo dva programa kod Keca i sada ovdje.
Ono 禳to sam nauio i 禳to mi je koristilo do sada je : brz dolazak pred zavoj a da se ne ukenjam i ne bojim koliki je i koliko se zatvara jer znam kako moram koiti i koliko moram okrenuti glavu i izbaciti tijelo da bi vi禳e oborio pod manjim kutem(imam vi禳e prostora za spu禳tanje)
Kod vo鱉nje u dvoje sam primjetio da jednostavno kada imam o禳triji zavoj i radim samo counter steering a tijelo prati motor da uvijek bje鱉im van, tj moram puno vi禳e obarat motor na volanu i na taj nain nikad ne mogu zatvorit jae zavoj nego se samo borim da ne odem van.
Sepertine prolazim bez straha jer kada vidim da sam do禳ao prebrzo jednostavno pripremim tijelo i pravilno proem zavoj i na taj nain imam osjeaj koliko jo禳 mogu obarat motor.
Uglavnom kada gleda禳 druge dok rade te osmice i kada vidi禳 da ih instruktor ispravi, i nakon toga vidi禳 da samom promjenom njegovog pogleda,glave i tijela motor ima manji nagib(ako ima禳 禳ljunka,vla鱉an asfalt manja je 禳ansa da prokli鱉e禳) a isti radijus, brzinu i ljep禳u putanju, shvati禳 kako to u praksi funkcionira i da to stvarno ima smisla.
Kod keca sam probao onako kako sam do sad vozio pro osmicu i ve sam na pola bio vani, nisam imo nikakve 禳anse pro na toj brzini i sa svojim polo鱉ajem tijela i tu sam vidio koliko sam zapravo krivo vozio.
Misli禳 da zna禳, a zapravo ne zna禳.
edit: tu sam na gymkhani vidio kako mi lose ide kad nemam opustene ruke/laktove, tek kad opustis ruke krene sve lakse, jednostavno kad sve poklopis(stisnut motor uz tank,opustit laktove i sake, zarotirat gornji dio tijela, izbacit i okrenut glavu) onda radis pravilno, ako samo JEDNO od toga zaboravis nije to to.

odlino je to, vozili smo pred dva vikenda u poreu, slike pri dnu posta

od koristi i poetnicima i iskusnima

dipsi997

Well-known member
Nov 10, 2018
650
339
63
Zagreb
Meni je bilo sponzorirano na fb dan prije, nisam znao da ovdje nece biti najave oko toga, koliko sam skuzio na pocetku sezone bude svake godine i na zatvaranju besplatno, sad ne znam kako ide za ovo izmedu...

@biker4life od cega su ti tako kvalitetne fotke? moram pod hitno promjenit mob