Zima uz Tomos Automatic A3 x 2

kosta

Well-known member
Uglavnom, frend je dovlekel 2 Automatica, jedan bez, drugi s papirima.
Stajali su na vikendici, koju je zahvatila i poplava, pa onda neko vrijeme nitko nije ni maril za njih i nakon cca 2-3 godine ajd nekaj napravi s tim.  :misli:
Stanje gore od lošijeg, hrđa, jedino za na furdu, ali frend se ponudil da bu raskopal, opral, pa tek onda mi dovlekel u garažu-------(zajeb veliki, samo je sve zmešal).  :shock:
Plavi Matic je bez papira, ali ima alu felge i skoro da bi mogel okrenuti klip, crveni ima papire, ali je klip zapekel do bola, felge su hrpa hrđe, ma koga lažem i sve ostalo je hrpa dreka.
Plavi Matic je dobio drugi klip, nove ležajeve na radilici, klipnjači, kotačima, volanu, struju 6V, nove platne, kondenzator, sijalice, malo je porihtan i obzirom da je bez papira služil bu na viksi za do dućana po pivu i mineralnu.
Crveni Matic je polakiran, pripasane su alu felge, struja 12V, novi klip L, sajle, gume.......
Materijal tipa jednostarni ležaj, G opruga, novi dihtunzi, semerinzi.....sve se to zamjenilo novima.
Pazilo se da sve bude po PS-u, šraf, šajbica, špreng, matica, šplenta, tak da kaj se mašina tiče mislim da buju još puno krugova napravile
Čekam još naljepnice i bit će kao iz dućana.  (y)
Koliko to košta?
Zavisi.
Radilica, cilindar, bušenje, centriranje..... badava,lakiranje.....badava, ležajevi...... badava, dihtunzi uzeti za sitnu lovu, sicevi prek foruma 100kn, razne sitnice ......sitna lova,
Svako nekaj zna, nekaj kompenziramo, nekaj odradimo uz roštilj i gemišt i tak.
i taj badava košta :wink:
Još me jedan projekt čeka do proljeća, ali nemam love, vremena, čekam pjeskarenje i plastificiranje, lakiranje, dijelove........badava, uz roštilj.......neznam, ali bude.



 
Ovaj crveni je 83-a. Kad stavim naljepnice bil bu ko curica.
 
trenutno sam ljubomoran i na crvenog i bilog..moj je isto crveni,79',vozio ga stari,ja i sve tri sestre..razmisljam da ga pritresem cilog i dovedem u jos bolje stanje od tvornickog..e sad,dijelovi..ima li di nabavit novih dijelova..za makinju,karoserija je tip-top..
 
LALA3 said:
trenutno sam ljubomoran i na crvenog i bilog..moj je isto crveni,79',vozio ga stari,ja i sve tri sestre..razmisljam da ga pritresem cilog i dovedem u jos bolje stanje od tvornickog..e sad,dijelovi..ima li di nabavit novih dijelova..za makinju,karoserija je tip-top..

imas u nas povise kafica Madona Tomos djelove ako ne tu cirni ovdi  (y)

http://www.tomos-autousluga.hr/
 
Svaka čast ljudovi, uvijek imam neke preće izdatke, ali jednog dana želim imati jednog starog automatika, na njemu sam učio vozit motorine, mada nikad nisam posjedovao jednog, hebiga kad moraš probat APN-a, ATX-a i stariju braću. (y)
 
hondimir said:
Svaka čast ljudovi, uvijek imam neke preće izdatke, ali jednog dana želim imati jednog starog automatika, na njemu sam učio vozit motorine, mada nikad nisam posjedovao jednog, hebiga kad moraš probat APN-a, ATX-a i stariju braću. (y)
ja prosao preko sve starije brace..ha,ha..al sam si ostavio samo prvog.. :D
 
Branko-ST said:
imas u nas povise kafica Madona Tomos djelove ako ne tu cirni ovdi  (y)

http://www.tomos-autousluga.hr/
hvala Branko..provjerit cu ovi ducan.. (y)
 
Niije tomos , ali mi se ovo fejst sviđa . Čudi me da i u merici idu takve stvari  (y) https://www.youtube.com/watch?v=t-02r58yugo
 
Vratio se iz 'merike, Moped scena nikad jača. Čunirani Tomosi idu po 2000 usd... Nisam ni znao da mi čušpajz u šupi toliko vrijedi!
 
Konačno, tip-top

 
Ko novi! (y)
Imam i ja doma jednog iz 83. godine, ona glupa svjetlosmeđa boja, al nikak da dođe na red za uređenje... :(
 
Odličan  (y)
Iman i ja jednog doma preradu u scramblera  :mrgreen:
Baš bi ga moga izvadit i provozat malo  :021:
 
Traumatic haha  (y)
 
ja sam prije 20-ak godina na MUP-ovoj dražbi kupio tri raspadnuta stajali su mi u šupi preko 10 godina, a onda jedno ljeto sam se uhvatio posla i uspio sam složiti jedan, dakle rama od jednog, prednja i stražnja vilica i amortizeri od drugog, a kotači, agregat i instalacija od trećeg.
Kupio farbu, uključio kompresor, ispolirao sve kromirano i prepakirao motor i evo ga :