Zivot za motor

Ivanos46

Well-known member
danas naletio na yt,na ovoj dokumentarni film,koji sam gledao prije par godina na tv,pa eto reko da ga podijelim sa vama,mislim da ce biti jako koristan,da ga pogledaju pocetnici koji su tek usli ili misle uci u moto svijet. (y)

https://m.youtube.com/watch?v=qXndOSQmcaw
 
Dobra emisija (y)
Nedavno je bila na HTV-u,pa sam je tad pogledao (pogledao sam i taj video na Youtubeu još prije par godina).
 
Malo se stvara kriva slika - imamo par oduzimanja prednosti u filmu. Početnici, a i svi ostali moraju biti svjesni da smo u preko 90% nesreća krivi isključivo mi.

Danas su se vremena promijenila, ne voze se više toliko R-ovi, kacige svi stavljaju, al su usijane glave ostale.

Naučiti koju sitnicu kako se vozi motor je najbolji savjet, a toga danas ima.
 
chasingdog said:
Malo se stvara kriva slika - imamo par oduzimanja prednosti u filmu. Početnici, a i svi ostali moraju biti svjesni da smo u preko 90% nesreća krivi isključivo mi.

Danas su se vremena promijenila, ne voze se više toliko R-ovi, kacige svi stavljaju, al su usijane glave ostale.

Naučiti koju sitnicu kako se vozi motor je najbolji savjet, a toga danas ima.
Istina da se puno toga promjenilo u zadnjih 15-ak godina od kad je to snimano,al mislim da savjet onog dede s prikoličarom na kraju još vrijedi,najbolje početi na slabijem motoru i onda postepeno prelazit na jače kad imaš dosta iskustva.Mislim da većina ljudi kod nas nema love za polagat AM, A1, A2 pa A kategoriju,ili im se jednostavno neda polagat isti ispit 4 puta,pa čekaju 24 godine da mogu odma položit A kategoriju,tu su još i oni savjeti tipa "to je slabo,brzo će ti dosadit,kupi nekaj jače",i onda netko tko ima samo 15 sati iskustva na motoru kupi motor od 70, 100, 130 ili koliko već konja.Iako nije nemoguće početi na velikoj pili,osobno poznam par ljudi koji jesu i još su živi i zdravi,ipak je puno veći rizik (čak ni sva ona elektronička pomagala na modernim motorima ne pomažu kad se dogodi sranje koje neiskustan vozač ne zna izbjeći).
 
neven said:
:palacdolje:
zasto palac dolje?

zp1993,slazem se sa.tobom,sto si napisao najbolji je krenuti od manjeg-slabijeg,pa onda na nesto jace,jednostavno treba ici korak po korak.

jer sve je to lijepo dok jednom negdje nepadnes ili se zabijes u nesto,e sada bila tvoja krivica ili tuda,nije ni bitno,jer je onda vec kasno...

da svi sudionici u prometu,vozimo po propisima,onako kako smo se naucili u autoskolu,nebi nikad nista bilo.

 
Kad je nama 100 ks malo i "brzo ti dosadi". A takav motor možeš vozit cijeli život. Svaka 600-ka preko 8000 rpm podivlja i pruža veliki gušt.

Svakako je najpametnije počet od slabijeg motora, jer ga možeš kontrolirati i stigneš naučit voziti. Džaba priča, kad nema tko slušati.
 
Nikada nisam patio na hiljadarku u smislu da hocu samo to i nista drugo. Najvise se s*anja dogada na "daj mi krug da probam", jer svi zele odma gas do poda i ne razmisljaju o icemu drugom, uvijek sam uzimao to s oprezom i davao gas samo di mogu. Od malena na skuteru, i slucajno presao na skuter 250/300, pa ispao i prvi  motor od 300ccm, koji me naravno odusevio i ide odlicno. Zatim 650ccm koji ide jos bolje, ali tu se vise gas do daske ne dodaje bilo kad jer jednostavno ima momenta da kida i treba to znat kontrolirat. Probao sam i R1 i jednostavno moras imat na umu da ti moras kontrolirati motor a ne on tebe(onaj osjecaj kad te odljepljuje od volana). A ove price dosadit ce ti, uzmi odma jace samo ignore. Motori sa 35-50KW idu dovoljno dobro, i idealni su za svakodnevnicu a i vikend voznje, jer jednostavno po gradu ako se ne ganjas nemas nikad potrebu davat vise od pola gasa, a kad otvoris gas do kraja vidis da je to to. I sta god vozis do daske cijelo vrijeme dosadit ce ti, jednostavno se priviknes i prestane ti bit kasnije zanimljivo. Svatko neka koristi najbolje za sebe i na nacin koji mu najvise odgovara  (y) Iako imam motore, i dalje mi je ugodno sjest na skuter i otic do posla(ne peglam gume bezveze, ne zamaram se stalnim saltanjem od semafora do semafora, i ne moram vuc ruksak da stavim gablec u njega). Sve ima svoju namjenu  :wink: