Zumberak veceras

vidim, točnije pročitao da si se spuštao s sv. Gere na drugu stranu u slo. Mene zanima ustvari planinarski dom pri Gospodični ispod Gere, kakav je put, makadam ili asfalt? Ako se krene sa slo strane tuda bi i išao, a da se od Metlike preme N.Mestu ili gore od Rateža. Koliko vidim na google maps, ima nešto i asfalta koliko se da otkrit.
Koliko sam zaključio vrlo blizu tog pl. doma si prošao sa sv gere na Krvavi kamen pa smjer prema Šentjerneju
Jbg kad sam bio zadnji put na Sv Geri imao i neki enduro kojeg sad nemam, al nismo bili još u šengenu i baš gore bila njihova slo milica u patroli, nešto nisu bili baš oduševljeni na pitanje jel bi se mogo spustit na njihovu stanu...
;)
 
vidim, točnije pročitao da si se spuštao s sv. Gere na drugu stranu u slo. Mene zanima ustvari planinarski dom pri Gospodični ispod Gere, kakav je put, makadam ili asfalt? Ako se krene sa slo strane tuda bi i išao, a da se od Metlike preme N.Mestu ili gore od Rateža. Koliko vidim na google maps, ima nešto i asfalta koliko se da otkrit.
Koliko sam zaključio vrlo blizu tog pl. doma si prošao sa sv gere na Krvavi kamen pa smjer prema Šentjerneju
Jbg kad sam bio zadnji put na Sv Geri imao i neki enduro kojeg sad nemam, al nismo bili još u šengenu i baš gore bila njihova slo milica u patroli, nešto nisu bili baš oduševljeni na pitanje jel bi se mogo spustit na njihovu stanu...
;)

Od Rateža pa krvavi kamen pa gospodična cestom koja je i u google maps ucrtana najbolje, makadam je takav da možeš i sa skuterom.. dobro si zaključio kuda sam ja išao, ona slika za makadamom i znakom gozdna cesta, sa slo od rateža prema krvavom kamenu bi prošao iza leđa kak sam na toj slici, ja sam tu bio usmjeren prema kamenolomu cerov log.
Na slovenskoj strani se bolje održavaju makadami nego na našoj.

A za baš prijelaz, sa endurom moguće na par mjesta istočno od vojarne (tu baš nisam nikad prešao) koristeći malo šume/livade, ili koristeći jedan od 2-3 makadamska puta još istočnije koji su ucrtani na karte. Skoro sve što je ucrtano na google maps sa slo strane su ok makadami.
 
Last edited:
  • Like
Reactions: wanderer