Zumberak veceras

Zato sam i stavio da se neko ne zajebe kao mi sa ne ENDURO motorima da ode gore :ROFLMAO: :ROFLMAO:
Ako smeta neka iz uprave uklone neprimjeren sadržaj :mrgreen:
 
Last edited:
Zato sam i stavio da se neko ne zajebe kao mi sa ne ENDURO motorima da ode gore :ROFLMAO: :ROFLMAO:
Ako smeta neka iz uprave uklone neprimjeren sadržaj :mrgreen:
Vidi se koliko je cesta loša, i tablice su vam poispadale,... :mrgreen:
 
To smo i mi kasnije skužili kad smo se spustili dole ali je već bilo kasno :mrgreen: :ROFLMAO:
 
Malo fotki sa žumberka večeras..

Temperatura idealnih 14-21, grad isto na idealnoj udaljenosti, jedva vidljiv


Dalje samo makadami, bez terena danas


Promatranje tank torbe iz svih kuteva, prevelika? Da? Ne? - Ne za lijeno krstarenje makadamima


Sječa posvuda, božićni mirisi


Žumberak je najljepši nakon kiša, i u jesen, i kombinacija tog


Dva CRFa


Jedna za kraj, 85km, 2.5 sata, tank torba je super za ovo i veće kilometraže ali neće bit gore za šumske zajebancije, ometala bi donekle..
 
tolika djirada,blato,lokve... a motor cist, nema kapljice ni na gumi...nesto ne stima...
 
  • Haha
Reactions: BreakM
Još jedan skoro zaboravljeni stari cilj ostvaren jučer ujutro, zapravo bilo full jednostavno, doći na livade pri vrhu Gere bez da se mora proć pored vojarne. Ni vojnika ni medvjeda, samo pametna klupa i senzor posjetitelja.

 
Evo još zabrana na novim lokacijama, odmah uz istaknut cjenik ispod. Još malo pa smo stvarno Europa. Zabrana uz nepostojanje obilježenih alternativnih puteva. A neki od ovih zabranjenih puteva ostaju otvoreni uz dobar dio zasluge hobi vozača koji ih pročiste u proljeće i nakon nevremena, i naprave manje štete nego jedan traktor kamoli specijalna vozila hrvatskih šuma. A zanimljivo je vidjeti i stanje relativno novog znaka pored, računajući da obično ljudi koji posjeduju takvo oružje su isti oni koji imaju puno pravo svojim terencima se voziti livadama i šumama da dođu do svojih građevina izgrađenih na državnom zemljištu, ali to je ok, bicikli i motori uništavaju sve i treba istrijebiti sve sa kotačima većim od 19'' naprijed (jer su makadami ipak dozvoljeni).

Iskreno se nadam da ako idemo u ovom smijeru, da ćemo uskoro imati i obilježene "hobi terenske" puteve.
 

Attachments

  • IMG_20210630_204129_resized_20210701_065106217.jpg
    IMG_20210630_204129_resized_20210701_065106217.jpg
    734.8 KB · Views: 0
  • IMG_20210630_204249_resized_20210701_065107189.jpg
    IMG_20210630_204249_resized_20210701_065107189.jpg
    623 KB · Views: 0
Evo još zabrana na novim lokacijama, odmah uz istaknut cjenik ispod. Još malo pa smo stvarno Europa. Zabrana uz nepostojanje obilježenih alternativnih puteva. A neki od ovih zabranjenih puteva ostaju otvoreni uz dobar dio zasluge hobi vozača koji ih pročiste u proljeće i nakon nevremena, i naprave manje štete nego jedan traktor kamoli specijalna vozila hrvatskih šuma. A zanimljivo je vidjeti i stanje relativno novog znaka pored, računajući da obično ljudi koji posjeduju takvo oružje su isti oni koji imaju puno pravo svojim terencima se voziti livadama i šumama da dođu do svojih građevina izgrađenih na državnom zemljištu, ali to je ok, bicikli i motori uništavaju sve i treba istrijebiti sve sa kotačima većim od 19'' naprijed (jer su makadami ipak dozvoljeni).

Iskreno se nadam da ako idemo u ovom smijeru, da ćemo uskoro imati i obilježene "hobi terenske" puteve.
Sumnjam...puno izglednije je totalna zabrana,tipa Austrija, nego da dobijes alternativne puteve. A svaki novi put je opet "devastacija prirode" jer ocito je definicija prirode kod nas neprohodna sikara i korov preko metra.
Nazalost uvjek ce biti lakse uvesti kaznu I zabranu, nego naucit ljude da ima mjesta za sve
 
  • Like
Reactions: enduro
Pitanje za poznavatelje Žumberka generalno, a posebno područja u blizini Japetića:

Kada bi poslali svoj prijedlog za obilježavanje puta gdje je dozvoljeno kroz šumu voziti se motorima (nažalost vjerojatno bi uključivalo i quadove), koju ili koje rute bi predložili? Uvijeti bi bili da su na državnom zemljištu ili je put u katastru put (vidljivo online na "uređena zemlja"), da nije "single track" jer bi prolaz quadova tuda značio proširenje puta, i većinom su planinarski što bi isto bilo neizvedivo, a opet da je put donekle zanimljiv, dovoljno dugačak, možda preferabilno spaja dvije ceste (makadamske ili asfaltne).

Jedan primjer bi bio (iako nije Japetić) npr. put od tihočaja, od naselja, do izlaza na slavetić, iako je to generalno makadam.. još jedan bi primjerice bio put od raskrižja blizu golubića dolje u šumu prema pećnom, koji bi se nastavio prema slapnici (draganov mlin) pa onda možda imao 2 verzije, cestom prema kamenolomu pa povrat gore u pećno (znači kružno), ili težom dionicom iza draganovog mlina izlaz na drašći vrh.. (nisam provjerio je li ucrtan put)

Područje "za vožnju" baš na Japetiću moglo bi primjerice biti kada se krene od Dragonoša prema PD Žitnica, nakon prvog dijela makadamskog "uspona" s lijeve strane je odmah ulaz u državnu šumu gdje su šumari napravili dosta širokih puteva, ali to bi bilo kružno i kratko. Ima li ikakvih prijedloga koji bi bili prihvatljivi pa bi ih ja proslijedio upravi parka prirode mailom?

Ja ću razmisliti pa doći do nekog svog prijedloga svakako. Zabrana će biti sve više, a ako barem upitom i prijedlogom ne sugeriramo da se označi i zanimljiv put za vožnje, nitko drugi ga neće predložiti jer nikome drugome nije u interesu.
 
(nažalost vjerojatno bi uključivalo i quadove)
U postu prije se zalis na one koji smiju prometovati, sad ti je problem sta bi quad upao u istu kategoriju s motociklom, onda bi bilo sta mi biciklist tu ima raditi I eto kako dodjes do zabrana.
Spomenuh u drugoj temi kako svi ih traze, a kad zakace i njih se cude
 
U postu prije se zalis na one koji smiju prometovati, sad ti je problem sta bi quad upao u istu kategoriju s motociklom, onda bi bilo sta mi biciklist tu ima raditi I eto kako dodjes do zabrana.
Spomenuh u drugoj temi kako svi ih traze, a kad zakace i njih se cude

Postoji razlika između zabrane i mog nezadovoljstva sa dijeljenjem puteva sa quadovima s kojima se teže mimoići kad nalete iz kontra smijera, zabrana je zabrana, nezadovoljstvo je moje osobno a ne i njima zabrana.
 
Postoji razlika između zabrane i mog nezadovoljstva sa dijeljenjem puteva sa quadovima s kojima se teže mimoići kad nalete iz kontra smijera, zabrana je zabrana, nezadovoljstvo je moje osobno a ne i njima zabrana.
Nezadovoljstvo dovodi do zabrane.
Netko nije zadovoljan motorom i biciklom na toj cesti iz xy razloga i eto zabrane.
Mislim da na istom sumskom putu po kojem prodje traktor ima mjesta da se mimoidjes s puno vise od quada.
Ako trebas vise mjesta za reakciju, usporis... Zbilja koncept nije toliko kompliciran
 
Last edited:
OK, ako smo sada ustanovili da generalno u društvu nezadovoljstvo pojedine grupe ljudi dovodi do zabrana ukoliko je ta grupa dovoljno brojna, možemo se sada vratiti na temu prijedloga ruta. Hvala.
 
Nakon dužeg razmišljanja odustao sam od prijedloga iznad iako jesam kontaktirao park prirode Žumberak i isti jesu rekli da bi razmislili o tome ako predložim nešto u blizini Japetića. Obzirom da se puno planinara kreće u tom području, i lokalci stavljaju granje i ograde na neke svoje puteve, kada bi se tamo definirao put za offroadere planinari, lovci i lokalci bi se žalili na uništavanje tog puta i buku koja bi bila koncentrirana na jedno područje, i treće, to bi rezultiralo sa možda i jačim provođenjem zabrana na svim drugim putevima.

Tako da, ja sam se fokusirao na traženje novih žumberačkih manje korištenih puteva, i našao 4-5 novih ove godine i nadam se bar toliko i iduće..









 
pa baš si razmišljam da je Žumberak pun tih šumskih puteva. ako i izbaciš staze gdje se kreću planinari i singletrackove opet ostaje ohoho toga.
 
pa baš si razmišljam da je Žumberak pun tih šumskih puteva. ako i izbaciš staze gdje se kreću planinari i singletrackove opet ostaje ohoho toga.

Dosta dugo sam tražio alternative prema Jarušju i prema cca Zečaku al to je ove godine pronađeno. Sad ću malo pretraživat jugozapadnu stranu japetića i možda pokušat nać nešto slani dol/šipački..

Još tražim i put od kamenoloma kod vilinskih jama gore na Višnjevac al nikak nać.. na ovom videu sam bio došao na manje od 200m od mjesta gdje je u Višnjevcu na karti nekakav ulaz u šumu al ništa opet.. imam osjećaj da mora bit nešto s te strane što izlazi gore, jednom sam pitao nekog lokalca i potvrdio je da postoji put, al uz te upute dobro je da nisam u sloveniju izašao. Sve što sam probao od topografskih ne ide nikam..

 
Dosta dugo sam tražio alternative prema Jarušju i prema cca Zečaku al to je ove godine pronađeno. Sad ću malo pretraživat jugozapadnu stranu japetića i možda pokušat nać nešto slani dol/šipački..

Još tražim i put od kamenoloma kod vilinskih jama gore na Višnjevac al nikak nać.. na ovom videu sam bio došao na manje od 200m od mjesta gdje je u Višnjevcu na karti nekakav ulaz u šumu al ništa opet.. imam osjećaj da mora bit nešto s te strane što izlazi gore, jednom sam pitao nekog lokalca i potvrdio je da postoji put, al uz te upute dobro je da nisam u sloveniju izašao. Sve što sam probao od topografskih ne ide nikam..

brijem da su mi brat i Miromax tu nešto brljali, nešto i prošli. aj pošalji track da bacim pogled. nažalost u vremenu kad sam ozbiljno vozio Žumberkom sam koristio drugu navigaciju i uglavnom nisam preveo trackove u GPX. i nikad nemam vremena za to.
 
Jedna jesenska vožnja jučer











I djelić videa naknadno stabilizirani jer sam nešto eksperimentirao sa montažom kamerice naprijed na kacigu pa je ispalo vrlo loše što se trzaja tiče.. jbg, iduća bude gopro.. i da neznam kud taj put ide, nisam nikad išao tuda, i mislim da neide nikud :mrgreen: