Zumberak veceras

šŸ‘ stavi preklopne retrovizore,šŸ¤”
 
šŸ‘ stavi preklopne retrovizore,šŸ¤”

Pretražujem lagano Ŕta ima, ovo ljeto sam jednom skoro najebo kad mi grana zapela s desne strane i lagano pritisla prednju kočnicu, aluminijski Ŕtitnici su u narudžbi.. A i retrovizore gledam ak imaŔ kakav prijedlog javi.. da su lakŔi, dovoljno pregledni, lakŔe podesivi, i jeftini naravno :ROFLMAO:
 
Evo, ovi su me doŔli 120kn na e bay, ima u Splitu firma Ŕta prodaje Fantic oko 300kn, mislin da su isti i odlični su.
 

Attachments

  • IMG_20211108_121335.jpg
    IMG_20211108_121335.jpg
    1.5 MB · Views: 0
  • IMG_20211108_121310.jpg
    IMG_20211108_121310.jpg
    2.1 MB · Views: 0
  • Like
Reactions: BreakM
Reterovizor je svaki dobar,samo kad se makinja natovari,bocne torbe,pa spotska torba na centralni kufer,pa oprema...nije bas da se vidi dobro priko ramena i saginjat se stalno...otkad sam stavio produzetke...izvukao malo reterovizore,sidim ka u fotelji,samo oci malo livo-desno pogled...glava uvjek ravno... spas...
 
Reterovizor je svaki dobar,samo kad se makinja natovari,bocne torbe,pa spotska torba na centralni kufer,pa oprema...nije bas da se vidi dobro priko ramena i saginjat se stalno...otkad sam stavio produzetke...izvukao malo reterovizore,sidim ka u fotelji,samo oci malo livo-desno pogled...glava uvjek ravno... spas...
Ka' da vučeÅ” kamp kućicu. :mrgreen:
 
  • Like
  • Haha
Reactions: cadjo and BreakM
Reterovizor je svaki dobar,samo kad se makinja natovari,bocne torbe,pa spotska torba na centralni kufer,pa oprema...nije bas da se vidi dobro priko ramena i saginjat se stalno...otkad sam stavio produzetke...izvukao malo reterovizore,sidim ka u fotelji,samo oci malo livo-desno pogled...glava uvjek ravno... spas...

Preklopni retrovizori sluze kad se vozis po terenu, sklopis ih i ne zapinjes za grane.....
Kako su retrovizori navidani na nosac kvacila i kocnice zna napravit veci problem ako dobro zapnesšŸ™ˆ
 
  • Like
Reactions: amante
Ka' da vučeÅ” kamp kućicu. :mrgreen:
pa to i jesu gusti motocikla...al motocikla,ne Jurilica,to nema veze sa ovom vrstom Bajkerskog uzivanja u voznji i putovanju...
 
Preklopni retrovizori sluze kad se vozis po terenu, sklopis ih i ne zapinjes za grane.....
Kako su retrovizori navidani na nosac kvacila i kocnice zna napravit veci problem ako dobro zapnesšŸ™ˆ
aaa,bes ga...ja sam mislio na cestovni motocikl,i samo o tome i mislim...sad vidim da se to malo govorilo o tim uskim,skakućim Šumskim,brdskim,planinskim motorima... soory...
 
aaa,bes ga...ja sam mislio na cestovni motocikl,i samo o tome i mislim...sad vidim da se to malo govorilo o tim uskim,skakućim Šumskim,brdskim,planinskim motorima... soory...

Te retrovizore koriste i na velikim putnim enduro motorima.
Skrenes na offroad aklopis vratis se na cestu otvoris
 
  • Like
Reactions: Paf
Reterovizor je svaki dobar,samo kad se makinja natovari,bocne torbe,pa spotska torba na centralni kufer,pa oprema...nije bas da se vidi dobro priko ramena i saginjat se stalno...otkad sam stavio produzetke...izvukao malo reterovizore,sidim ka u fotelji,samo oci malo livo-desno pogled...glava uvjek ravno... spas...
na full natovarenom motoru u retrovizoru mi nikad prtljaga ne zaklanja pogled. Dapače kad želim u njima vidjeti jel neÅ”to zavezano za kufere joÅ” na njima moram se naginjati da nađem kut u kojem vidim bar dio.
Vjerojatnije ti je loŔ kut samog retrovizora s obzirom na tvoj položaj sjedenja.
 
na full natovarenom motoru u retrovizoru mi nikad prtljaga ne zaklanja pogled. Dapače kad želim u njima vidjeti jel neÅ”to zavezano za kufere joÅ” na njima moram se naginjati da nađem kut u kojem vidim bar dio.
Vjerojatnije ti je loŔ kut samog retrovizora s obzirom na tvoj položaj sjedenja.
Brajo,kod mene je sve OK,samo sam ja malo van-serijski,mozda za motor,mislim visok,zato sam i izbacio reterovizore,puno bolja mi je preglednost......al dok kolina slusaju sve Ŕtima...
 
Nisam dugo, pa kad nitko drugi neće koju fotku stavit..

GodiÅ”nji, start od Bregane prema Geri, ovaj put u proljeće za razliku od proÅ”log jesenskog posta

20220428_104052 (1).jpg


Dalje poprijeko najkraćim putem prema SoÅ”icama

20220428_110849 (1).jpg


20220428_120459.jpg


Malko traženja novih puteva po Geri, pazeći na državnu granicu :mrgreen: , al nisam uspio.. joÅ” sam na jednom mjestu morao gurat motor van iz blata jer stražnja guma i nije neÅ”to za blato, al sreća CRF ima samo 140kg.. i vidio usput neku mladu malu srnicu, i neku ogromnu koÅ”utu il Å”ta već mislio sam da je sob bez rogova na prvu :ROFLMAO: svega ima na Geri, ima i medvjeda, srećom njih nisam sreo.

20220428_131136 (1).jpg


20220428_132923 (1).jpg


20220428_135251 (1).jpg


Onda nazad, poprijeko prema Budinjaku "biciklističkim" odnosno benduro4 putem, Slovenci sijeku na veliko po cijelom Žumberku već neko vrijeme..

20220428_141757 (1).jpg


20220428_141806 (1).jpg


140km za nekih 5 sati, blatan i ja i motor, trebalo mi 15kn da operem njega i sebe na praonici.. čist i spreman za iduću vožnju :)
 
Malo za oživit temu, nije tehnički gledano žumberak neg samoborsko gorje ali to je to..

20220904_110948.jpg


Michelin Tracker je otkriće u odnosu na Å”to sam do sad imao iza, MT21 nije bila tak loÅ”a al opet daleko od ove po terenu. Neke puteve kao na 3:25 prvi put uspio proć a sa svakom gumom sam probao, uvijek mi otkližu u vododerinu po sredini tj zabace lijevo/desno, dok neke nisu mogle uopće ni gurat gore.. Na 6:27 je spust tuda.

Neki drugi putevi postali jako lagani.. ono lijeno bez truda i biranja linija.. i spuÅ”tanje puno lakÅ”e jer stražnja usporava umjesto da samo kliže i bježi u stranu.. za mene otkriće iako sam siguran da postoje bolje. Da, i -1zub na prednjem lančaniku. :mrgreen: