Zvučni alarm žmigavaca

velecasni1

New member
Nakon jedne nesreće gdje je motorist zaboravio iskopčati desni žmigavac vozeći se 7-8km cestom s pravom prvenstva,skinuo ga je auto koji je izlazio iz sporedne,misleći da motorist skreće desno u tu istu sporednu.motorist je vozio ravno bez skretanja,ali s uključenim desnim žmigavce.Kako se i meni više puta isto događalo,douše bez posljedica,ali moglo ih je lako biti odlučio sam ugraditi zvučne alarme.To su zujalice,dosta jake,sa prodornim zvukom,spojene na prednje žmigavce.Postavljene su na relativno zaštićeno mjesto iza vizira.Više nije bilo zaboravljanja iskopčavanja a i drugi sudionici u prometu uokolo čuju žmigavac.Postavljene su dvije zujalice, lijeva i desna.Moglo se staviti i jednu,ali je onda trebalo uskočiti sa nekom malom pomoćnom elektronikom a to mi se nije dalo raditi. Cijena jedne zujalice u electronic shop-u je oko 35kn.
 
... imao sam davno - najglasniji model  :LOL:

ali sam zbog xenon-a na ovom motoru i led žmigavaca morao isključiti  :mrgreen:

- nije loše ako čuješ pored otvorenog auspuha i kacige koju imaš  (y)
- za grad je dobro kad imaš zeleno, a netko od pješaka doslovno se klati na ivičnjaku,
  a ti skrećeš u desno npr. blizu njih  :mrgreen:
- no ako voziš bez DB k. onda ti i ne treba  :LOL:


... isto bio nabavio u Italiji, dosta jeftino  :)


EDIT:
inače kad god vidim, pa bio čovjek i na skuteru, a ja u autu,
polomim se da mu signaliziram da je zaboravio isključiti  :mrgreen:  8)
 
Podsjeća me na seriju Baotiana i masovne ekipe koja je ko kamion pištala na svakom semaforu... :LOL:

:neznam: imam razvijen taj neki kompleks da svake 2 minute stisnem taj šalter unutra jer mislim da mi je žmigavac osto, samim time mi zujalica ne treba
 
BeLa-Vg said:
Podsjeća me na seriju Baotiana i masovne ekipe koja je ko kamion pištala na svakom semaforu... :LOL:

:neznam: imam razvijen taj neki kompleks da svake 2 minute stisnem taj šalter unutra jer mislim da mi je žmigavac osto, samim time mi zujalica ne treba

:LOL: … to je klasika, ja ih sve rjeđe i uključujem kad nitko i ne gleda,
a u gradu "10x" gledam vozača, jel' me gleda ili da li me je uopće skužio, iako imam prednost :mrgreen:
 
velecasni1 said:
Moglo se staviti i jednu,ali je onda trebalo uskočiti sa nekom malom pomoćnom elektronikom a to mi se nije dalo raditi. Cijena jedne zujalice u electronic shop-u je oko 35kn.

To su zujalice,dosta jake,sa prodornim zvukom,spojene na prednje žmigavce.

ne treba ti nikakva elektronika, već "zujalicu" spojiš na automat žmigavca, a ne na sam žmigavac .. i jedna "zujalica" ti pišti na oba žmigavca.. ;)

velecasni1 said:
To su zujalice,dosta jake,sa prodornim zvukom,spojene na prednje žmigavce.

a i prednji i zadnji žmigavci na motoru ti rade istovremeno znaš .. ;)
 
Partibrejkeru.

Sent from my toilet seat using HTC FartPhone

 
strasilo said:
ne treba ti nikakva elektronika, već "zujalicu" spojiš na automat žmigavca, a ne na sam žmigavac .. i jedna "zujalica" ti pišti na oba žmigavca.. ;)

a i prednji i zadnji žmigavci na motoru ti rade istovremeno znaš .. ;)
Nisam mogao naći automat žmigavca,pa sam spojio na prednje žmigavce.Zapravo,električar je rekao da se automat nalazi u tabli s instrumentima,a to je zatvoreno i ima priključak sa mnogo igličastih finih pinova,pa bi takav konektor trebalo "raskopavati".Ovako je bilo jednostavnije bez eventualnih oštećenja postojeće instalacije.