S1000XR

drevno pitanje koliko ti gume traju :)

ja ne smijem napisati šŸ¤£
 
Originalna bridgestone t30 napravila 7200.
Angel st 8800
Road 5 sada ima oko 5000, ali mislim da može joŔ 3000max, magistrale i manje.
S mitasicom sport force napravio 4500.
Prelazim na sport gume odsad jer ove ST se kod brže vožnje pregriju i dosta trose

Zakljucak - XR jede gume :mrgreen:
Pitam jer su mi na XR fabricki dosle Roadtec 01, a te gume poznajem jer sam ih potrosio 3 seta na starom motoru (R1200R)
Na XR sam sa njima do sada presao malo vise od 2000km, od cega bi se za posljednjih 500-600km moglo reci da sam postao malo "opustenijii" na gasu (tu i tamo laganije intervenise TC, u Dynamic modu)
Stanje guma, posebno zadnje, je otprilike jednako stanju na starom motoru, ali nakon duplo vece kilometraze. Na starom motoru sam sa Roadtec 01 prelazio oko 11-12k, u sta bi ulazila i jedna duza tura u dvoje. Na XR nisam bas siguran da ce toliko dobaciti
 
Last edited:
Zakljucak - XR jede gume :mrgreen:
Pitam jer su mi na XR fabricki dosle Roadtec 01, a te gume poznajem jer sam ih potrosio 3 seta na starom motoru (R1200R)
Na XR sam sa njima do sada presao malo vise od 2000km, od cega bi se za posljednjih 500-600km moglo reci da sam postao malo "opustenijii" na gasu (tu i tamo laganije intervenise TC, u Dynamic modu)
Stanje guma, posebno zadnje, je otprilike jednako stanju na starom motoru, ali nakon duplo vece kilometraze. Na starom motoru sam sa Roadtec 01 prelazio oko 11-12k, u sta bi ulazila i jedna duza tura u dvoje. Na XR nisam bas siguran da ce toliko dobaciti
jes u nedelju proso kroz Jablanicu prema Mostaru oko podne...jedemo bureke kad dolazi nesto zveci..reko bmw garant.. kad prodje crveni XR:mrgreen::mrgreen:
 
jes u nedelju proso kroz Jablanicu prema Mostaru oko podne...jedemo bureke kad dolazi nesto zveci..reko bmw garant.. kad prodje crveni XR:mrgreen::mrgreen:

šŸ¤£šŸ¤£
Jesam, otprilike u ta doba. Trebao si mahati da stanem. Nadam se da nisi jeo kod onih trovaca u Putniku, pokvarili su se... A vidio sam neke motoriste kod Viva-e (preko puta EP pumpe)
 
znam i ja stisnuti like - upravo pronasao :)
 
šŸ¤£šŸ¤£
Jesam, otprilike u ta doba. Trebao si mahati da stanem. Nadam se da nisi jeo kod onih trovaca u Putniku, pokvarili su se... A vidio sam neke motoriste kod Viva-e (preko puta EP pumpe)
E tu kod benz..najbolji burek u hercegovini a i u bosni:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:
IMG-60a932a28545ebe5997dd66cf6720747-V.jpg
 
E tu kod benz..najbolji burek u hercegovini a i u bosni:ROFLMAO::ROFLMAO::ROFLMAO:

Je li to bio skup neki ? Vidio sam dosta motora da putuju prema jugu... I vidi bas jos jedan zvecavac parkiran tik do tvog motora, provocira te :mrgreen:
Ne valja ti pita ni u Viva-i... Vidjam dosta putnika na motorima koji tu redovno jedu, ali ne kontam ko je rasirio pricu da je tu pita dobra.. Puno bolja je malo sjevernije, u Celebicima, kuca iznad tunela na ulazu u naselje kada ides iz pravca juga. A bolja je i 100m sjevernije o Vive, kod Ede, na raskrsnici gdje se skrece za Prozor/Blidinje.
 
Last edited:
bilo je nesto na buni..organizavano preko fejsa dodjes ponesi sebi stas pojest i popit..mi isli na BIH more:p..bilo je iz Srbije dosta motorista oni isto mogu samo u Neum..crvendac je namirio 50.000km..nalegle se zvecarke u mashini al ide.. ja ako cu ga pratit valja mi jest bolnicke hrane..jedino na autoputu ostane iza jes da i meni radi kofera pocne lelujat na 270 al reko nes sad razbojnice odustat..samo gaaas:mrgreen:
 
  • Like
Reactions: candromero
Preci ce on jos najmanje toliko (y)
Interesantno koliko je kraci prenos na starom XR... Moj u 6. na istim obrtajima ide oko 120..

Nego izgleda da su za 2021 odlucili da komplet ofarbaju i crvene/sive varijante. Na njemackom konfiguratoru ih sada prikazuje sa ofarbanim poklopcem rezervoara. Nije vise gola crna plastika. Otici cu da im reklamiram svog jer su mi zaboravili ofarbati poklopac :mrgreen:
cosySec.jpg
cosySec (1).jpg
 
Hm, sivi jos ok ali crveni mi je daleko ljepŔi da nije tako sve crveno.
Vidio negdje sivi sa karbon bočnim oplatama, to je izgledalo apsolutno top samo vjerojatno koŔta milijune
 
Vidio negdje sivi sa karbon bočnim oplatama, to je izgledalo apsolutno top samo vjerojatno koŔta milijune

Oko 1500 EUR je doplata za karbon paket. U njemu dobijes karbon prednji i zadnji blatobran/lancobran i te bocne oplate.
Meni bi npr mangupski izgledao karbon poklopac rezervoara. Cudi me da to nisu ponudili za nekih simbolicnih 2000 EUR :mrgreen:
 
Ma to je suludo kad nema nikakvu funkciju osim izgleda. Ovaj sivi pofarbani mi je dobar, sad da biram uzeo bi taj. Ovaj cijeli crveni je nekako čudan, puno bolje izgleda bez crvenog tanka a onaj M izgleda ko reklamno vozilo cirkusa.
Meni frend napravio waterprint karbona za onu osjetljivu gumo plastiku na tanku (uzeo drugu za 200kn na ebay) jer je kineski karbon 200eur a original 500, za to bas moras biti jelen da istreseÅ” :mrgreen:
20200827-142601-1.jpg
 
Dobro izgleda taj waterprint. Kakav je sa grebanjem ?
Mogao sam i ja "umočiti" ovaj svoj crni poklopac rezervoara :)
 
Vozio sam sivog, boja betona mi je inače ok ali ovaj je uživo malo previŔe njemački monoton. MS djeluje puno življe. Za BMW mi je i dalje M boja favorit.


20200905_160908.jpg