Litij baterija za motor

zaira

Member
Pozdrav, kako znam i po par mjeseci bit izvan HR. Baterija na mom MT09 mi je u kurcu. Jedva startao danas (3g star, no jednom sam zaboravio ugasit svjetla, pao je napon na 11V...vjerujem da je to sjebalo bateriju), stanem na tisak kupit cigarete i nakon 5 puta upali motor....jedva

Inače imam smart punjač, al ne volim stavljat punjač na motoru mjesecima....paranoja da se ne zapali.
Kako me to sve živcira, razmišljam o kvalitetnoj litij bateriji.
Ima tko iskustva?

 
To je zakurac, bacanje love, je nešto lakša ali kad staviš neke lufere onda one cijevi pa druge dodatke onda ušteda na težini nema smisla.
Te baterije imaju i svoje nedostatke.
Kupi običnu neku jeftiniju i koristi pametni punjač ako duže ne voziš, trajat će.
 
Last edited:
  • Like
Reactions: hondimir
s litij baterijama imam jedno loše i jedno jako loše iskustvo :mrgreen: ne znam što bi me natjeralo da to još ikad stavim u motor
 
Imam 3 komad, nikakvih problema. Baš ih uzeo zbog dužih stajanja. Lakse i manje osjetno, jači cranking amps. Nisam imao loša iskustva s njims
 
Ja sam sa shido bio zadovoljan, vozio sam je godinu dana u dominatoru. Dominator ne treba puno snage za upalit jer ima dekompresor.
S tim da je bila 36 wati, to jest 3 ampera. kresala je i VTR SP1 bez problema.
Sa VTR je otisla kupcu, zaboravio je izvadit kada sam prodao motor.
Na godinu cu kupit jednu za MT07.
Moja je bila eksperimet, nasa u oglasima za 30 eura, reko odoh kupit, pa ak ne valja bacit u kantu za smece.
Kad sam je donio u garazu, kolege koje su je uzele u ruku rekli su, ovo je tebe neko zajebo, ovdje nema nista unutra, samo kutija ostala.
650 grama.
 
postoji li opasnost od zapaljenja? razmisljao sam si da uzmem a cak nije ni skupa baterija ali neki su me isprepadali...pa sam na kraju uzeo ciakov obicni za 50 eura pa dokle traje...


motor je svaki dan u funkciji i zapravo jako malo dana u godini da ga ne upalim
 
Je li?
Nisi tako priča kad si mi proda onu Shido pri dvi godine. :mrgreen::mrgreen::mrgreen:



Nikad na punjaču, još uvik pali na zub, neovisno o vanjskoj temperaturi.
Ja zadovoljan.
😎
nije bitna priča, bitno je da si ti zadovoljan :mrgreen:
 
  • Haha
Reactions: Shepa
Akumulator AGM tehnologije (ima najmanje samopražnjenje kod dugog nekorištenja) i CTEK su dobitna kombinacija.
6 godina je akumulator na motoru i nema problema.
 
Ak su te litijke kao na aku bušilicama onda su super i 150%opravdana investicija, za razliku od niklice kaj mi je krepala za dvije godine.
 
Ja lman LP evo ide peta god.
 
Ja lman LP evo ide peta god.

Meni su govorili sta kuoujes LP (lose pali), isto imam samo pozitivna iskustva.
Mi zivimo di nema velikih minusa a motor vozimo 12mj. Jos je tvoj uvik garaziran pa ga ni bura ne odere.
Samo tema je litijska baterija.🤣👍
 
  • Like
Reactions: Zog
  • Like
Reactions: Zog
Kupio je 2014.-evo je već na trečem motoru,za sada nema problema.