Kupovina preko Ebay-a

Neki dan mi dosla posiljka iz Velike Gorice iz Motormanije (HP Express), cijena proizvoda 105kn, postarina 35kn, a postar tati uzeo 154kn umjesto 140kn (trenutno zbog korone u izolaciji pa nisam ja preuzeo paket). Koji k sa tih ekstra naplacenih 14kn, a imam i racun od proizvoda i racun za dostavu od 35kn?
Pouzecem si platio sto dodatno kosta
 
Ista stvar i meni, naručeno od Motormanije neki dan Hrvstska pošta šalju mi sms 413kn, donosi poštar paket na kojem piše 413kn a on naplačuje 429kn.🤔
 
  • Like
Reactions: 3alfa3
Pouzecem si platio sto dodatno kosta
Moguce, al onda je to greska Motormanije koja nije istaknula taj trosak kod tog oblika placanja, a koju sam ja platio jer nisam imao potrebnu informaciju (odabrao bi karticno placanje u tom slucaju).
 
Ista stvar i meni, naručeno od Motormanije neki dan Hrvstska pošta šalju mi sms 413kn, donosi poštar paket na kojem piše 413kn a on naplačuje 429kn.🤔
Tako i meni, SMS od HP sa cijenom i nacinom placanja kao i kad sam narucivao, a kod preuzimanja cijena uvecana
 
ma to samo pošta mulja, kod drugih bude koliko piše, a pošta naplati, a nigdje ne piše šta..i prije je tako bilo..
 
Prilikom plaćanja pouzećem pošta dodatno naplaćuje određeni % vrijednosti pošiljke, nekad 2,5% pa preko određenog iznosa ide niže.
Pošiljatelj i dalje prima isti dogovoreni iznos.
E sad, da li trebaju to naglasiti ili ti tribaš platiti avans i biti miran, to je drugi par postola.
 
evo nabacia sam,3 dana bilo ispred garaze dok sam servisira Golfa,nit kondenzacije,nit ista,a nisam je ni zatega dobro,meni OK...
 

Attachments

  • v-strom.jpg
    v-strom.jpg
    4.3 MB · Views: 0
  • Like
Reactions: snake123
Prilikom plaćanja pouzećem pošta dodatno naplaćuje određeni % vrijednosti pošiljke, nekad 2,5% pa preko određenog iznosa ide niže.
Pošiljatelj i dalje prima isti dogovoreni iznos.
E sad, da li trebaju to naglasiti ili ti tribaš platiti avans i biti miran, to je drugi par postola.
U mom slucaju ravno 10% vise :mrgreen:
 
Meni čak ova iz Lidla traje 2 god. što mi je s cijenom čak i ok, ipak kiša i sunce ubijaju i jače materijale !
Iz Lidare su super cerade..naravno,dulje mi izdrze one deblje crne.Al meni je motor stalno na vjetrometini parkiran u luci tako da ipak se i ove shebu ali dvije sezone ladno ako imam srece i da sam lijepo povezao_Opet cu uzet u Lidlu kad bude.
One sive tanke..izdrze mi jedno ljeto,dodje jesen zima,to meni vjetar raskupusi u roku keks..ma kako dobro da vezem gurtnama.Ali su zato i jeftinije 🙂
 
nije yebaj, ali je naša najhrvatskija pošta..
kći naručila neki paketić iz zagreba pouzećem, i cijena sa poštarinom 560 kn, došla i poruka stiže paket, imate 560 kn za platit..
dolazi paket, lik traži 583 kune, na paketu piše 560, pa reko di meni to piše, kaže tu i pokazuje na svom mobitelu..kaže nije do mene..
bez računa, bez papira za uslugu..hp ekspres..skoro RRip..
 
Evo narucio preko Aliexpress slidere dosli za 10-ak dana. Tj evo sad ce doci od 8-12h. A pisalo je da ce oko 28.03.
 

Attachments

  • 6942ACC1-21AE-406F-9734-6EA63712FFDD.png
    6942ACC1-21AE-406F-9734-6EA63712FFDD.png
    265.1 KB · Views: 0
  • 7BFD9BF9-1D09-4A0D-9E20-2469A2C123AA.png
    7BFD9BF9-1D09-4A0D-9E20-2469A2C123AA.png
    365.5 KB · Views: 0
glavno da HP ne dovozi,doplatio bi jos nesto... ;)
 
bi,bi...il nebi preuzeo ... zato DHL...i drugi...ma niko ni ne naplacuje uslugu koja je u cijeni placena,jedino HP duplira,pogotovo ako je dostava gratiss,oni to snime i naplate...
 
Jbga Paf, ne pita te tko će isporučiti. 2 od zadnjih par narudžbi s Alia donijela pošta...
kako...pa kad se naruciva od pojedinih trgovaca,zar ne pise tamo tko dostavlja...dosad meni uvjek Dhl ili Over...,dvaput HP.,i oba puta Daaaaj 26-27 kunaaaaaa... al eto, tako je to ...