Da li kupiti Harley?

Pa evo,ja ga ne bi.Odvozio sam nekoliko modela i sa Triumpha prešao na..Triumph i još jedan Triumph🤪😁
Ne kažem da su to loši i ružni motori nego jednostavno meni ne pašu,ne volim teške motore,preko 250 kg je previše.Lijep mi je Road King,48 a i cool su mi Chicano modeli,no do sada se nisam odlučio kupiti ga a imam mogućnost.Vozim Bonnevilla T120 i Tigera 1050 stari model i evo,nikad sretniji.
A koliko ti je T120 težak?
 
Vec je netko napisao gore zasto se kupuje Harley. Niti je brz, niti je upravljiv, a svejedno ga 90% ljudi koje interesuju motori, barem potajno zeli imati.
Ja ne mogu skuziti ovako "na suho" sta je to pa sam ga primoran kupiti da bih shvatio zasto ga u stvari zelim imati 😄
 
Vec je netko napisao gore zasto se kupuje Harley. Niti je brz, niti je upravljiv, a svejedno ga 90% ljudi koje interesuju motori, barem potajno zeli imati.
Ja ne mogu skuziti ovako "na suho" sta je to pa sam ga primoran kupiti da bih shvatio zasto ga u stvari zelim imati 😄

Poznat mi je taj experimentalni pristup....😜
 
Sviđa ti se Harley?Kupi si ga.Nemaš dosta love?Uzmi kredit na 100 rata.Boli te briga.Život je samo jedan.Nećeš imati drugi život pa ćeš si ga kupiti.Isto tako sa bilo kojim motorom.Razlog kupnje je jer se vidiš ko Mickey Rourke u HD& Marlboro Man?Odlično,važno je da si ti sretan.Misliš da ćeš tako naći više komada?Probaj,možda stvarno budeš.
Vidim samo tu neka bezvezna pitanja i bezvezne odgovore oko toga koji je bolji, koji je lošiji.Svi motori imaju probleme.Svi koštaju.Sa svih,ako padneš,budi sretan da preživiš.E sad,jedina razlika je hoće li te boliti kičma,ruke ili dupe,hoćeš li izdržati 2 sata ili 5 sjedeći na motoru.Vidim ljude koji imaju GS(super motor,ali košta a i kad ti ode koji dio zaboli te glava jer znaš da će te koštati popravak) koji otfuraju i po 700 km bez problema ali im je jebeno teško po planinskim zavojima ili izvući ga u rikverc sa parkirališta.Par puta sam im pomagao podignuti ga jer ga sami nisu bili u stanju dići zbog težine.Isto tako i sa Harleyom,pogotovo onim "velikim" kao što su Road King,Electra Glide i ostali cruiseri,to su sve mrcine od preko 300-350 kg.Ali su udobni do jaja..
Zato,sviđa ti se Harley?Kupi si ga.I budi sretan.
😉👍
 
Jeli se i ovaj racuna?
 

Attachments

  • Screenshot_20221224_142044_Gallery.jpg
    Screenshot_20221224_142044_Gallery.jpg
    1.4 MB · Views: 0
Ako kupuješ čoper, kupuješ kult.

Nitko ne kupuje te motore zbog brzine, kočnica, zaštite od vjetra i udobnosti.

Kad ljudi počnu pravdati kupnju japanskih kopija čopera s glupim pričama o potrošnji, kvaliteti i uglađenosti u odnosu na Harley, odmah znaš da su promašili ili tip ili marku motora.

Jedan je original.
Vec 2 tjedna kako sam ovo procitao i barem jednom dnevno mi ovo padne na pamet.
Zar je to stvarno tako da je samo jedan proizvodjac koji proizvodi kultne choppere, a svi ostali samo kopiraju?
Daleko od toga da jedan kultni M1800R ne valja, ali zar nije on samo pandan i pokusaj konkuriranja V-Rodu? Isto tako VN1700 i Harley Fat Boy.
Naravno da su i japanski chopperi odlicni i vjerojatno kvalitetniji od Harleya, ali kao sto je @DiscoVolante gore napisao, kad se kupuje chopper, kupuje se lifestyle a ne ovjes, brzina ili kocnice.
 
Vec 2 tjedna kako sam ovo procitao i barem jednom dnevno mi ovo padne na pamet.
Zar je to stvarno tako da je samo jedan proizvodjac koji proizvodi kultne choppere, a svi ostali samo kopiraju?
Daleko od toga da jedan kultni M1800R ne valja, ali zar nije on samo pandan i pokusaj konkuriranja V-Rodu? Isto tako VN1700 i Harley Fat Boy.
Naravno da su i japanski chopperi odlicni i vjerojatno kvalitetniji od Harleya, ali kao sto je @DiscoVolante gore napisao, kad se kupuje chopper, kupuje se lifestyle a ne ovjes, brzina ili kocnice.
To se može primjeniti na sve u životu.Zna se da ima boljih i kvalitetnijh motora po nečemu od Harleya,zato ne kupuješ HD zbog motora ili sica ili kočnica,prvenstveno ga kupuješ zbog imena,da budeš dio te velike obitelji.To se zove dobar marketing.
 
  • Like
Reactions: DuroDu and WraGG
To se može primjeniti na sve u životu.Zna se da ima boljih i kvalitetnijh motora po nečemu od Harleya,zato ne kupuješ HD zbog motora ili sica ili kočnica,prvenstveno ga kupuješ zbog imena,da budeš dio te velike obitelji.To se zove dobar marketing.
Nisam na to mislio, nego da li su u stvari svi ti japanski chopperi u stvari samo pokusaj kopiranja HD modela?
A sto se tice imena i marketinga, cini mi se da je netko gore spomenuo Triumph Rocket koji je po svemu strasan motor i nikako za potcjeniti, ali...
Prije 3-4 godine sam imao nekih par mjeseci VN900. Znas koliko me ljudi pitalo jel to Harley? A sta mislis jel netko pitao jel to mozda Triumph? :mrgreen:
 
Naravno da su bili pokušaji i u nekim modelima,po kvaliteti, mislim da su napravili bolji posao nego HD.
Triumph nije toliko poznat po cruiserima iako je napravio America,Thunderbird,Speedmaster i na kraju Rocket i Bobber.Zapravo,puno ljudi nije niti čula za Triumph iako ima veliku povijest iza sebe (Big Escape sa Steve McQueenom,Oficir i Gentleman sa Richard Gerom,Cafe Raceri u Engleskoj 50 i 60tih godina)..
I Moto Guzzi isto ima veliku povijest ali mislim da je ipak ogromna uloga američkog dobrog marketinga.Harley je mislim ipak bio prvi koji je počeo proizvoditi "chopere" zato svi asociraju bilo koji japanac sa HD.
 
  • Like
Reactions: diesel power
Naravno da su bili pokušaji i u nekim modelima,po kvaliteti, mislim da su napravili bolji posao nego HD.
Pa naravno da jesu ali opet kazem, chopper se kupuje radi kultnog statusa. Da zelim kvalitetan, upravljiv, relativno brz motor sa jako dobrim kocnicama, dalje od mog Versysa 1000 ne bih trebao gledati. Ali kad ga stavis pored bilo kojeg Harleya, Versys je samo motor, a od Harleya ti srce zaigra i okrenes se 3x za njim kad ga parkiras.
Mislim da jedini chopper/cruiser koji se primaknuo blizu tom HD kultu je Suzuki M1800R i on bi mi jedini bio alternativa jednom HD-u.
 
Last edited:
Pa naravno da jesu ali opet kazem, chopper se kupuje radi kultnog statusa. Da zelim kvalitetan, upravljiv, relativno brz motor sa jako dobrim kocnicama, dalje od mog Versysa 1000 ne bih trebao gledati. Ali kad ga stavis pored bilo kojeg Harleya, Versys je samo motor, a od Harleya ti srce zaigra i okrenes se 3x za njim kad ga parkiras.
Mislim da jedini chopper/cruiser koji se primaknuo blizu tom HD kultu je Suzuki M1800R i on bi mi jedini bio alternativa jednom HD-u.
Meni su draži Indian..Ne palim se na chopere,ja se palim na Cafe Racere😁