KACIGE

Koju marku kacige nosite i zasto bas tu marku/model?

  • Shoei

    Votes: 142 15.7%
  • IXS

    Votes: 17 1.9%
  • Schubert

    Votes: 116 12.8%
  • Scorpion

    Votes: 38 4.2%
  • AGV

    Votes: 72 8.0%
  • Shark

    Votes: 131 14.5%
  • Arai

    Votes: 70 7.8%
  • HJC

    Votes: 225 24.9%
  • Nolan/X-Lite

    Votes: 180 19.9%
  • Caberg

    Votes: 23 2.5%

  • Total voters
    903
Kako ti se da stavit kacigu na šporku cestu?
sta fali retrovizoru :mrgreen:
Retrovizoru? Na kojem je poljepljeno pola kile razlitanih buba pa onda lipo na to stavit kacigu? :mrgreen: - također, kaciga na podu je loš predznak, tako da je jedino moguće misto za odlaganje sic sa kojega će kad-tad neizbježno i tradicionalno past:mrgreen:
 
  • Haha
Reactions: infinity
Retrovizoru? Na kojem je poljepljeno pola kile razlitanih buba pa onda lipo na to stavit kacigu? :mrgreen: - također, kaciga na podu je loš predznak, tako da je jedino moguće misto za odlaganje sic sa kojega će kad-tad neizbježno i tradicionalno past:mrgreen:
Kufer?
 
Stigla Race R Pro Carbon...kaciga je stvarno strava prema svim ostalim kacigama sta sam probao i sta imam... M velicina je kao i kod ostalih,jedino je istina sta su na recenzijama govorili da je tight on and off....full je lagana i bas ima premium feeling... Ostaje jos jedino isprobati u voznji...
 

Attachments

  • IMG_20230217_175251.jpg
    IMG_20230217_175251.jpg
    1 MB · Views: 0
  • IMG_20230217_175236.jpg
    IMG_20230217_175236.jpg
    2.9 MB · Views: 0
Stigla Race R Pro Carbon...kaciga je stvarno strava prema svim ostalim kacigama sta sam probao i sta imam... M velicina je kao i kod ostalih,jedino je istina sta su na recenzijama govorili da je tight on and off....full je lagana i bas ima premium feeling... Ostaje jos jedino isprobati u voznji...
A sto sam ja rekao 😁....
 
  • Like
Reactions: Octane
Jel itko nasao rješenje za vizire bez pin locka do je hladnije vrijeme da se ne magli?
Uzeo nigrin u kaufladnu, bio i myproject jeftiniji i veći al reko aj ovo je marka, i sad kad se zamagli vidim obrise od krpe, uglavnom magli se ne djeluje ništa. Za sonaxov piše ostaviti tanak film za bolji ucinak, to sam napravio sa kremom za lice i držalo je 2 dana.
Ovo mi je druga allday kaciga pa mi se ne kupuje pinlock, ako je tko uspješno rjesavo neka podjeli svoje iskustvo.
 

Attachments

  • IMG_20230218_135936.jpg
    IMG_20230218_135936.jpg
    2.7 MB · Views: 0
Jel itko nasao rješenje za vizire bez pin locka do je hladnije vrijeme da se ne magli?
Uzeo nigrin u kaufladnu, bio i myproject jeftiniji i veći al reko aj ovo je marka, i sad kad se zamagli vidim obrise od krpe, uglavnom magli se ne djeluje ništa. Za sonaxov piše ostaviti tanak film za bolji ucinak, to sam napravio sa kremom za lice i držalo je 2 dana.
Ovo mi je druga allday kaciga pa mi se ne kupuje pinlock, ako je tko uspješno rjesavo neka podjeli svoje iskustvo.
Neznam kolko jako ti se magli, uglavnom moja se zamagli na koju sekundu, najvise do 3 i samo po sredini vizira zatim se samo razbistri i to kad bas namjerno pusem u kacigu. Veci problem imam samo kad je magla. U cemu je fora ne znam ni sam, jedino sto sam tek neki dan primjetio da i unutar kacige imam jedan zracnik ispred ustiju koji se moze zatvorit iznutra, a i sa vanjske strane imam isto za zatvorit. Supruga ima samo sa vanjske strane zracnik i njena se bas jako magli.
 
Magli se postepeno cijela nakon 5min voznje, nekad ju je tesko odmaglit iako ju drzim za zub otvorenu. Po magli mi unutar kacige bude veća magla nego vani pa tad nije baš ugodno vozit, ali skuterom po cityu moram ic pa eto. Onda ju otvaram kad usporim pa mi puse po sinusima i tako u krug. Ako nema rjesenja rjesit ću pinlock sta sad
 
Imas na Aliexpress one pinlock sajbe za zalijepiti. Ne brini, skine se bez problema. Nije jako zalijepljena.
Kosta par € i odlicno radi svoj posao. Ja sam ju imao na IXS kacigi koja nije imala Pinlock pripremu.
 
Pomaže na unutarnju stranu netom opranog vizira nježno utrljati pjenu za brijanje i za par minuta je mekim papirom obrisati ali ne potpuno tako da ostane jako tanki sloj. Drži nekoliko dana a onda treba ponoviti. Blago je masan vizir ali bolje to nego zamagljen ili hladni vjetar u nos.
 
Jel itko nasao rješenje za vizire bez pin locka do je hladnije vrijeme da se ne magli?
Uzeo nigrin u kaufladnu, bio i myproject jeftiniji i veći al reko aj ovo je marka, i sad kad se zamagli vidim obrise od krpe, uglavnom magli se ne djeluje ništa. Za sonaxov piše ostaviti tanak film za bolji ucinak, to sam napravio sa kremom za lice i držalo je 2 dana.
Ovo mi je druga allday kaciga pa mi se ne kupuje pinlock, ako je tko uspješno rjesavo neka podjeli svoje iskustvo.
Ja koristim ovaj sprej i ne magli niti malo i traje dosta dugo.

https://www.automotomania.com/store/visiere/138-kit-spray-anti-fog-givi-z1897r.html
 
Ja koristim HJC-RPHA-90,i ne magli,ne puse,nista ne cujem...
 
  • Like
Reactions: Luke
Ja koristim HJC-RPHA-90,i ne magli,ne puse,nista ne cujem...
Ocito ne citas sa razumijevanjem, covjek trazi rijesenje za kacigu koja nema pinlock, tvoja kaciga ima pinlock pa ti zato ni ne magli.
 
Ne mislim ništa loše, no zar je pinlock koji košta 20€ toliko skup da riskirate pad ili sudar jer niste vidjeli zbog zamagljenog vizira?