Nikad vozio motor

piksy90

New member
Evo ovako, vec duze vrijeme zelin polagat za a2 kategoriju i zelin kupit aprilia sr gt 200 sport,jednostavno svidia mi se.
E sad nikad nisam vozio motor ni skuter pa vas pitan jeli preambiciozno od mene da odma iden polagat za a2 kategoriju i kupovat tako nesto ili bi bilo bolje da nabavim prvo neki skutercic od 50 kubika pa se prvo ucim na njemu.
Ispricavam se ako je ovo preglupo pitanje i hvala svakome ko odgovori na njega i da bilo kakav savjet 😁😁
 
Nije pre ambiciozno ... koliko imate godina? Upišite autoškolu i krenite voziti da dobijete dojam kako to sve uopće izgleda i djeluje u živo. Ako je ovo 90 u nicku godište upište A kategoriju jeftinije na kraju ispadne. Obuku uvijek možete početi na slabijem / manjem motoru pa preći na veći. Nije tih 200 ccm strašno ako se znate kontrolirati i svijesni ste svojih mogučnosti / nemogučnosti. Moped možete voziti i s B kategorijom.
 
to da nikad nisi sjeo na ništa pa ti neko da đir na toj apriliji čak bi i bilo neke opasnosti da ćeš nekako odvrnuti ful gas, zbuniti se i zabiti se u prvi stup. nagledao sam se toga kada sam rentao skutere turistima.
ali nakon dva sata vožnje u autoškoli ćeš već dobiti osjećaj za gas i sve tako da definitivno nema potreba za 50 kubika.
ja bi isto dodao da ako imaš dovoljno godina da odmah upišeš a kategoriju čak i ako trenutno planiraš voziti samo skutere, nikad ne znaš u kojem ćeš filmu biti za koju godinu. a ako nemaš slobodno na a2 (y) (y)
 
to da nikad nisi sjeo na ništa pa ti neko da đir na toj apriliji čak bi i bilo neke opasnosti da ćeš nekako odvrnuti ful gas, zbuniti se i zabiti se u prvi stup. nagledao sam se toga kada sam rentao skutere turistima.
ali nakon dva sata vožnje u autoškoli ćeš već dobiti osjećaj za gas i sve tako da definitivno nema potreba za 50 kubika.
ja bi isto dodao da ako imaš dovoljno godina da odmah upišeš a kategoriju čak i ako trenutno planiraš voziti samo skutere, nikad ne znaš u kojem ćeš filmu biti za koju godinu. a ako nemaš slobodno na a2 (y) (y)
ne samo dovoljno nego i previse 32 čak,😂😂😂
hvala na odgovoru
 
Nista 50ccm i nista A2, polazi A kategoriju i to za motor...nebi bio prvi koji polozi za skuter i slabiju kategoriju i onda mu se svide motori i hoce jace, pa ajde opet polagati
 
  • Like
Reactions: ZP1993
Nemoj A2, polazi za ful A sa mjenjacem. Motor je isti kao za A2 samo sta na A2 stave blokadu. Obicno se radi o motorima tipa MT07. A razlika u cijeni parsto kuna
Tu ces vec osjetit motor i lakse mozda odlucis sta sebi kupit. Samo polako i sritno.
 
  • Like
Reactions: Dene and ZP1993
Kako ti i ostali savjetuju, odmah kreni polagati A kategoriju i kad polozis moci ces voziti sto hoces.
I tako ces prvih par sati u autoskoli voziti manji motor, pa tek onda veci i jaci.
I slobodno preskoci skutere od 50cc.
 
  • Like
Reactions: lili and ZP1993
Sinko, možda nisi talent, ali si potencijal... odma A, i nakon toga Busa... to je jedini način i ispravan put!
 
  • Like
Reactions: ODST
Najbolji savjet ti je vec napisan: polozi A kat, a kaj bus prvo vozio tak nebitno
Slažem se.
Položi A kategoriju,pa možeš vozit kaj hoćeš,bio to skuter od 50 kubika,skuter od 200,Chopper od 1500 il sportiva od 1000.
 
  • Like
Reactions: Dene
Nit mora imati abs ,niti ubrizgavanja, niti bilo kakve moderne điđe miđe.Bilo bi poželjno ali nije nužno.Ne mora biti niti neka marka,počni s čim te volja i što mogućnosti ili tvoj filing dopuštaju.Moraš imati i gas i kočnicu u glavi.Pusti priče.Sjedni i vozi .Vozi staloženo ,vozi oprezno ,vozi sigurno.Ne dokazuj ništa drugima niti pred drugima..Imaj u vidu da si samo jedan od sudionika u prometu.
Samo polako ,dok ne vidiš jesi li za bajk ,ili nisi.Mnogi su mislili da jesu ,kupili, probali i za kratko vrijeme uvidjeli da je to samo njihov trenutni hir.Zato ,probaj.😉😎🛴
 
Ili sjedni na skuter 125 i završi kako i ja :D
 

Attachments

  • IMG_20230715_201643.jpg
    IMG_20230715_201643.jpg
    3.2 MB · Views: 0
  • Haha
Reactions: t0malito
ili sjedni na nabrijani 70 od prijatelja prvi put u životu samo u boksericama i probaj uhvatiti 100 nizbrdo kroz neku uličicu koja na dnu ima zavoj od 90 stupnjeva, ali dok neki susjed pere dvorište tako da cijela nizbrdica bude od sapunice i da se ne može zakočiti, pa bi ovako nekako moglo izgledati:

DSC00725.JPG


2009., to su bili dani, ali zanimljivo, prvo sjedanje na motor, skoro RIP i to mi je bio prvi i zadnji pad u životu, a nije da sam se nešto opametio :ROFLMAO: