Dobre prilike u oglasima

Necu jos u skutere. Jos uvijek imam ovu bestiju od 1800 kubika :mrgreen:
Ako meni ovu Tenericu nudis, nisam ti ja vec odavno na Balkanu, a i nisam bas ljubitelj tog adv moto stila.
Nie za tebe, vidim da nisi od tog gira, a i unam da si u Njemackama. Ako neko od domacih oce moze se srediti
 
  • Like
Reactions: WraGG
to se priča po forumima od početka lančane reakcije 2020. pa ništa od toga
U ovisnosti o tome koliko će stvarno vriditi lova ovisiti će i stopa inflacije a time i imovno stanje rulje. Ta zajebancija s cijenama će sama sebe staviti u realne okvire. Nije za očekivati da će devalvacijom vrijednosti love i shodno tome povećanjem cijena doći do kupovnog buma. Makine će se sve duže plisnaviti na policama njuškala i onda eto, ili robna razmjena ili ništa. Pogledaj ove new klapce, pa to veze nema sa životom, oni nemaju blage veze šta je to makina i motorizam, niti ih zanima, kao ni pičke...
 
U ovisnosti o tome koliko će stvarno vriditi lova ovisiti će i stopa inflacije a time i imovno stanje rulje. Ta zajebancija s cijenama će sama sebe staviti u realne okvire.
novac će svakako iz godine u godinu vrijediti sve manje i kupovna moć će padati, a s obzirom da će plaće rasti, nerealno je očekivati pad ili barem stagnaciju cijena idućih 5 godina jer o tome ne odlučuje plenković

4000 eura pred 5 godina je otprilike isto kao 7000 eura danas i jednostavno ne kužim zašto se još iščuđavamo nad cijenama

po forumskim teorijama je sve teorija zavjere i svijet u prosjeku u glavi prosječnog forumaša odlazi u kurac minimalno jednom tjedno
 
novac će svakako iz godine u godinu vrijediti sve manje i kupovna moć će padati, a s obzirom da će plaće rasti, nerealno je očekivati pad ili barem stagnaciju cijena idućih 5 godina jer o tome ne odlučuje plenković

4000 eura pred 5 godina je otprilike isto kao 7000 eura danas i jednostavno ne kužim zašto se još iščuđavamo nad cijenama

po forumskim teorijama je sve teorija zavjere i svijet u prosjeku u glavi prosječnog forumaša odlazi u kurac minimalno jednom tjedno
Koje teorije zavjere? Stvar je već išla u kurac moj compadre...
 
kako kome, meni je sasvim ok, s tendencijom na bolje i još da malo smanjim s radom bi bilo još bolje
 
  • Like
Reactions: Luke
znači; svi koji rade i trude se da njima i njihovoj familiji bude ok ustvari samo imaju sreće?? 🤯
ma dobro sve je splet okolnosti, ti radiš i trudiš se i ok ti je i zaslužio si svakako, s druge strane neko ko je zapeo na nekom šugavom poslu isto toliko radi i trudi se i jede govna...
ovisi i odakle si jbg, tu u splitu uz rad i trud taman do kraja života skupim za stan u kaštelima 😄
 
Nema to puno veze sa srecom. Dok ne izadjes iz zone komfora neces nista ni imati.
Kako se to "zapinje" na sugavom poslu? Vidim po portalima i vijestima da je po Hrvatskoj ogroman manjak radne snage i da se uvoze Nepalci, a tu pricamo o sreci i zapinjanju na sugavom poslu kao da je to jedini posao koji postoji?
Osim toga, najvise ti "zapinjaci" seru na nas dijasporice, a ne sjete se da mogu i oni zivot spakovati u putnu torbu i u Njemacku da i oni budu dijasporici.
Sjete se oni, ali to su ljudi kojima je najbolje kad nemaju nista jer onda imaju radi cega kukati i kriviti Plenkovica, HDZ i dijasporu jer oni nemaju nista.
 
Ovo zadnje je uglavnom istina, ali i činjenica.👍😎
Ali je isto tako i činjenica da je veliki dio mlađe populacije otišao trbuhom za kruhom ,a da su ovdje zapinjali na šugavim poslovima ,slabo plaćeni, a radili su to što jesu bez nekog vidljivo opipljivog napretka.Imam nekoliko poznatih iz mojeg susjedstva,koji su za pet ,šest godina nemčije ostvarili neusporedivo više nego za dvadeset godina rada tu.Eto ,tako je to.
 
A sad nam domovina treba nepalce ,pakistance ,bangladešane i ostale da nam omogućeno daljnji prosperitet.Eto i to 😉
 
Nema to puno veze sa srecom. Dok ne izadjes iz zone komfora neces nista ni imati.
Kako se to "zapinje" na sugavom poslu? Vidim po portalima i vijestima da je po Hrvatskoj ogroman manjak radne snage i da se uvoze Nepalci, a tu pricamo o sreci i zapinjanju na sugavom poslu kao da je to jedini posao koji postoji?
Osim toga, najvise ti "zapinjaci" seru na nas dijasporice, a ne sjete se da mogu i oni zivot spakovati u putnu torbu i u Njemacku da i oni budu dijasporici.
Sjete se oni, ali to su ljudi kojima je najbolje kad nemaju nista jer onda imaju radi cega kukati i kriviti Plenkovica, HDZ i dijasporu jer oni nemaju nista.
Dakle, izgleda da se plaća zona komfora. Posal nebitan.
Evo primjer, trgovački lanac koji mi je blizu. Našima ne žele plaću od 700 ojra dati. Onda "uvezu" Makedonce i Indijce. Plate im uvoznu (radnu dozvolu), plate im stan i režije. Plate im 1000 ojra misečno. Uz ostale misečne troškove, između 1400-1500 ojra ih misečno izađe. E sad, di je tu interes? Naši odlaze vanka ili su primorani prodat ovo uz more i selit dalje, "iza brda" ili vanka.
Čisto raseljavanje i rasprodaja interesantnih lokacija. Ako griješim, u čemu je štos?
 
Ovo zadnje je uglavnom istina, ali i činjenica.👍😎
Ali je isto tako i činjenica da je veliki dio mlađe populacije otišao trbuhom za kruhom ,a da su ovdje zapinjali na šugavim poslovima ,slabo plaćeni, a radili su to što jesu bez nekog vidljivo opipljivog napretka.Imam nekoliko poznatih iz mojeg susjedstva,koji su za pet ,šest godina nemčije ostvarili neusporedivo više nego za dvadeset godina rada tu.Eto ,tako je to.
Jel mislis da i meni nije bilo tako? I sta sam trebao, ostati tu i nista ne poduzeti nego plakati okolo da mi je tesko? Ne, ja ne znam plakati, zao mi je.
Citam neki dan, lik u Mostaru, 5ero djece i vec 15 godina se hrane u javnoj kuhinji! Eeeej, 15 godina! Pa jebemu, da sam samo jednom dosao do toga da moram djeci iz javne kuhinje donijeti da jedu, bila bi carapa na glavi i u prvu banku. Ja bih robijao, ali obitelj ne bi bila gladna.
Ali, kako vec napisah, lakse je plakati i naricati nego nesto poduzeti i rjesiti problem
 
da

na jednog takvog ima 27 onih koji rade i više, al jedva spajaju kraj s krajem

kao i svaki jazavac, zanemaruješ baznu statistiku




Srki
ja u svome okruženju ne vidim nikoga tko jedva spaja kraj s krajem, kupuju se auti, stanovi, grade se kuće, odlazi se na putovanja na praktički mjesečnoj bazi..

..ali očito su moroni haer ogledni primjerak današnjeg jada i bijede ovog društva, konstantnog kukanja, zazivanja prošlih (naravno, boljih) vremena i ogorčenosti sistemom i globalnom politikom u kojoj svaki drugi dan svijet odlazi u kurac zbog nekih banalnih razloga

zato najbolje nadrobit još 100 stranica u korona temi i tada će se svima koji su pružili otpor sistemu na društvenim mrežama osmijehnuti SREĆA i počet će živjeti u blagostanju koje su im oduzeli bil gaytes i pfizer, a cijene motora na njuškalu će se prepoloviti
 
Ne kuzim nista,mislim da samo neradnici idu van raditi...
 
Ako cemo iskreno vezano uz danasnju situaciju u drzavi...naravno da ima ajmo ih nazvati poslodavaca koji izvaraju radnike i ne plate ali toga je sve manje....ali realno danas tko hoce raditi moze i zaraditi ali....kako ameri kazu 'Minimum skill minimum wage' ipak trebas znati nesto ili makar biti zainteresiran i imati volju nauciti....ali kod nas je narod naucio kukati i cekati da nesto padne s neba pa tako i ostare cekajuci.... treba pljunuti u ruke i nema druge,a ako znas svoj posao ako si strucan u njemu nemoras se bojati da ces imati losu dnevnicu.....