Koliko često vam se događaju opasne situacije u prometu

Naši biciklisti su svjesni gdje voze, znaju da nisu ravnopravi i drže se desnog ruba ceste kao da su na tračnicama. Turisti misle da su još uvijek u Danskoj, i da se svi dive njihovim atrofiranim tijelima i brizi za ozon. Zato ih svako ljeto lopatama skupljaju s magistrale. Generalno me boli kurac, tko što radi. Podržavam svačije pravo na samoozljeđivanje, dok god ja ne moram izbjegavat aute u svojoj traci, poradi obilaska gorespomenutih idiota.
 
  • Like
Reactions: josko and Dene

Ovo je još mila majka, ali kad upo ćoše naletiš na ekipu iz bic. kluba ili rekreativce koji zauzimaju cilu traku jer im je lakše ćakulat dok su uz bok jedan drugom, nego se dovikivat priko ramena, pa im svirneš da se bar malo maknu u stranu, a oni ne jebu dva posto, nego se još krenu bahatit, vikat, vadit šatore i plinske boce... šta onda?
Gas i upalit brisace😂😎
 
  • Like
Reactions: DiscoVolante
Ovoga će biti nažalost sve više

Ista stvar ko ekipa kad se nakaci na prometnu s motorom. I tako svaki put.
Samo sta se tamo cudite kako su ljudi retardirani kad traze vise kamera, kazni, skuplje osiguranje, lincevanje, itd...zanimljivo
 
Ista stvar ko ekipa kad se nakaci na prometnu s motorom. I tako svaki put.
Samo sta se tamo cudite kako su ljudi retardirani kad traze vise kamera, kazni, skuplje osiguranje, lincevanje, itd...zanimljivo
Nisam za nikakve zabrane,ali jesam za kazne ako se biciklisti voze u dvoje (jedan kraj drugog) i rade gužve i ne žele se maknuti.
I gdje je tu problem?
 
Nisam za nikakve zabrane,ali jesam za kazne ako se biciklisti voze u dvoje (jedan kraj drugog) i rade gužve i ne žele se maknuti.
I gdje je tu problem?
Propisana kazna za to vec postoji...a u osnovnoj skoli te uce da se bicikli voze jedan iza drugog uz desni rub kolnika.
Ali eto zbog par debila vi bi htjeli generalizirati i prikazat problem puno ucestalijim nego sto jest i represivno djelovati na cijelu skupinu, indenticno ko sto se raja uhvati SVIH motorista nakon neke budale koja ne predstavlja ni 2% ostalih.
P. S. Ako vozim biciklu i pristizem drugog biciklista, a ti taman nadjes u tom casu, bi li i zato pisao kaznu?
BTW nisam nigdje ni napisao da si tražio zabranu, ali nemoram ni napisati da je više kontrole na cesti (za koju pak jesi) izglednije da ugrize za guzicu tebe ili nekog drugog na ili u motoriziranom vozilu nego biciklista
 
Last edited:
Propisana kazna za to vec postoji...a u osnovnoj skoli te uce da se bicikli voze jedan iza drugog uz desni rub kolnika.
Ali eto zbog par debila vi bi htjeli generalizirati i prikazat problem puno ucestalijim nego sto jest i represivno djelovati na cijelu skupinu, indenticno ko sto se raja uhvati SVIH motorista nakon neke budale koja ne predstavlja ni 2% ostalih.
P. S. Ako vozim biciklu i pristizem drugog biciklista, a ti taman nadjes u tom casu, bi li i zato pisao kaznu?

Koji to mi?
Nigdje nisam napisao da bi zabranio ikome išta,ali treba se kazniti svakoga koji vozi s biciklom u dvoje. Normalno ne ako netko prestiže nekoga nego ako se dva ili više biciklista tako voze. Ne znam gdje se ti to vozio ali recimo na Plominci se konstantno voze u dvoje,i to klubovi. Ustvari tako je u cijeloj istri
I da učestalo je,non stop,svaki dan i to po više puta na dan.
I kako misliš da bi to htio da se represivno djeluje na sve bicikliste,misliš da zato što sam da se kazne oni koji se voze po dvoje da sam za to da kazne sve bicikliste?
Ako kažem da sam za to da kazne idiote koji parkiraju na mjesto za invalide onda sam za represiju i želim da se kazne i oni koji normalno parkiraju ili sve što imaju auto?
 
Za mene je prometna uživancija ono što sam doživjela u Rusiji. Cesta kategorije D1 recimo , u sezoni. Dvije trake? E ne , tri :cool: Naime , kad kreneš pretjecat onaj kog pretječeš i onaj koji ti ide u susret se automatski miču uz rub ceste , daj žmigavac i tvoja je srednja traka. Ukoliko se dvoje nađu na srednjoj traci prednost ima onaj koji će prije preteć svoje vozilo. Trebalo mi je ravno dva pretjecanja da to shvatim.
U Turskoj i Albaniji ko jači taj kvači , uz redovno trubljenje , no nisam se osjećala ugoženom, vozači se međusobno sporazumjevaju pogledima , nešto što je bilo nekad kod nas , a sad bulji u tebe praznim pogledom.
Kod nas još možeš doživjet da te hoće zgurat i onaj kog pretječeš i ovaj koji ti ide u susret ( možda bi im pišo tad narasao, oprostite na sarkazmu )
Druga stvar , kvocijent inteligencije , ako je petak , subota , ako je sjetva, žetva il ine pizdarije , koliko sam primijetila stranaca ima kroz cijelu godinu ( a voze dosta loše ) znaš šta te može čekat , pijanci , traktori , kamperi i ostala čuda. Zorom i u sumrak divljač. To je što se tiče otvorene ceste.
Što se tiče grada , na to te ništa ne može pripremit 😂
Imam osjećaj da se na motoriste žale ( naravno da ima idiota na motoru al nisu u većini ) oni koji bi voljeli isto tako al ne..... nastavite niz. :mrgreen:
 
Za mene je prometna uživancija ono što sam doživjela u Rusiji.
Nisi jedina, zato je jubito prepun njihove uzivancije . :mrgreen:

Treca traka na D1 je i meni suoer ali nikako da me okolina shvati.😂

U Turskoj i na jugu Italije se isto slazem, vooim taj kaos u prometu. U Albaniju ne idem iz principa kad vidim da je sad "in" ovim supcima, na motorima tu s foruma.🤣
 
  • Haha
Reactions: lunjo
Čisto da se pohvalim. Prije 20 minuta,Sajmišna cesta,skretanje prema Pevexu i Plodinama,idem iz smjera Bundeka i IDIOT mi uzme prednost. Kočenje, izbjegavanje,proklizavanje,svi elementi uključeni,nekako se spasio. Idem misu uplatiti danas.
 
Last edited: