E broj na ispušnom sustavu

yamahamt07

Member
Pozdrav ekipa! Zanima me gdje se kod vas nalazi E broj(homologacijski broj) na ispuhu, jel ima točno određeno mjesto na svakome gdje se nalazi ili to sam proizvođač odlučuje gdje će ga zakeljit? Imam auspuh koji je nastradao pri padu pa bi dao negdje da mi ponovno upišu te brojeve pa me zanima di ih ugravirat i jel točno propisana veličina broja… Hvala svima
 
Ugravirati legalno ti može jedino proizvođač nakon popravka kod njega, a to bi te koštalo više nego da uzmeš novi. Stvarno si zapel, metni kaj te volja i vozi dok te ne skinu negdje, ak bu sreće možda i nikad. Manja ti kazna za to nek da ideš petljat s nakucavanjem brojeva na auspuh i naletiš krivom tipu na tehnički ili homologaciju.
 
Ugravirati legalno ti može jedino proizvođač nakon popravka kod njega, a to bi te koštalo više nego da uzmeš novi. Stvarno si zapel, metni kaj te volja i vozi dok te ne skinu negdje, ak bu sreće možda i nikad. Manja ti kazna za to nek da ideš petljat s nakucavanjem brojeva na auspuh i naletiš krivom tipu na tehnički ili homologaciju.
Ne razumijem sta sam zapeo? Lijepo sam postavio pitanje nisam vesla sisao da Akrapovic zovem i da im platim popravak kao suho zlato da mi to rjese.. Dvoje ljudi mi se nakon upita javilo na poruke jer ne zele tu pisati o tome ali moze se rjesit i objasnili su mi. A ti placaj njima nakon sto ti se sranje desi ako imas love, dok je ovaca…
 
ooooooooo, cuda nekog uvjek ...
 
Ne razumijem sta sam zapeo? Lijepo sam postavio pitanje nisam vesla sisao da Akrapovic zovem i da im platim popravak kao suho zlato da mi to rjese.. Dvoje ljudi mi se nakon upita javilo na poruke jer ne zele tu pisati o tome ali moze se rjesit i objasnili su mi. A ti placaj njima nakon sto ti se sranje desi ako imas love, dok je ovaca…
Akrapovic mozes nazvat, pa ce te uputiti na lokalnog zastupnika, a popravit top ti sigurno nece. Zato se kupuje repack i repair kit, ovisno sto ti treba.

nikakve veze sa ovcama. Sve se da rijesiti, ali to i dalje ne znaci da ne bude problema na tehnickom.
 
I mene zanima kako si riješio, imam sličan problem pa malo pomozi ako nije problem
 
javite se privatnom porukom jer nije baš legalno i bojim se kaznene :mrgreen:
 
Uh sto volim ovakvu ekipu kao matek koji se tresu pred zakonom, stari kakva kaznena prijava svako ko radi na cnc stroju ti u 2 minute ubaci broj u program i laserom upise sta treba, koda inspektori rade na tehnickome a ne ljudi koji imaju zavrsenu srednju skolu… Mani me se gluposti. Ja imam tu srecu da totalno isto izgleda taj auspuh od kojega sam stavio broj(odnosno bas je namjenjen za moju grupaciju i seriju motora). ako te bas zanima i tako si pametan javi mi se pa ti posaljem slike pa vidi jel ces uspjet skuzit razliku izmedju originala i ovoga. Ne gravira Pero iz garaze rukom nego laser, dupine
Strasno mi je da ljudi uvijek navijaju da drugi nesto ne moze rjesiti ili se nasladjuju tudjim neuspjehom
 
Last edited:
ajd pošalji tablicu da pošaljemo jednu prijavicu :)

i klipane sporoumni ja sam ti prvi to predložio što si napravio u jednoj od tema koju si bezveze naotvarao ako se ne sjećaš...

a da se bojim zakona nebi vozio motor čija klapna gasa ima više kilowata od tog govna emte nula sedam...
 
  • Like
Reactions: Nino777
da voziš pravi motor bi imal karbonskog tRRkaćeg ikslajta, a ne socijalnu marušinku...pametnom dosta
 
eto kako ljudima smeta kad uspijes nesto rjesiti sto oni mozda ne mogu🤣 pa skinite podatke ako vas to veseli i saljite prijavicu😁 vise nisam na emte nula sedam sad sam na devetki ali isto smece posto tvoja klapna gasa ima vise kilovata nego emte nula devet
 
  • Haha
Reactions: mate