08.04.-10.04.2022. - Red Bull Grand Prix of the Americas

Pojava je bez ikakve rasprave, sad samo kakvu publiku privlaci. Kako Mocyslaw pise, vise na gridu bi radje da ga nikad ne vide, jer kako pisete za njega su drugi doslovno cunjevi. Kome je taj bully mindset privlacan, svaka cast, za svakoga ponesto. Moj osobni stav je da nisu pravila ista za sve kada je "the special one" u pitanju.

Osobno drzim da je Bestia stvarno u potpunosti kontrolirao utrku, gume, poziciju, tempo, sve. Kao da je on visestruki prvak na motoru koji svi i sve rade samo za njega i kako on kaze, a ne kao da su mu dali pretproslogodisnju verziju 3. klase kvalitete i razvoja motora pa sada ima strategiju biti najludji na stazi i staviti si nisane u obliku cunjeva za sve ostale na stazi oko sebe.

Dosta je bilo prica oko Frtaljaka i kako zapravo bi on vise izgubio da pusti Yamahu, nego sto bi Yamaha izgubila. Mislim da ako on ode, oni mogu sa ovom ekipo slobodno zatvorit GP program i posvetit se EuroSongu 😵 Decko vozi show i bez obzira ki ga voli i ki ne, vozacka kvaliteta je neupitna.
 
Pojava je bez ikakve rasprave, sad samo kakvu publiku privlaci. Kako Mocyslaw pise, vise na gridu bi radje da ga nikad ne vide, jer kako pisete za njega su drugi doslovno cunjevi. Kome je taj bully mindset privlacan, svaka cast, za svakoga ponesto. Moj osobni stav je da nisu pravila ista za sve kada je "the special one" u pitanju.

Osobno drzim da je Bestia stvarno u potpunosti kontrolirao utrku, gume, poziciju, tempo, sve. Kao da je on visestruki prvak na motoru koji svi i sve rade samo za njega i kako on kaze, a ne kao da su mu dali pretproslogodisnju verziju 3. klase kvalitete i razvoja motora pa sada ima strategiju biti najludji na stazi i staviti si nisane u obliku cunjeva za sve ostale na stazi oko sebe.

Dosta je bilo prica oko Frtaljaka i kako zapravo bi on vise izgubio da pusti Yamahu, nego sto bi Yamaha izgubila. Mislim da ako on ode, oni mogu sa ovom ekipo slobodno zatvorit GP program i posvetit se EuroSongu 😵 Decko vozi show i bez obzira ki ga voli i ki ne, vozacka kvaliteta je neupitna.
Općenito je kvaliteta motogp vozača na visokom nivou, osim MM i Bindera mlađeg svi su manje više fer vozači, dovoljno oprezni.
Za razliku od F1 puno manja razlika u kvaliteti najboljih i najlošijih.
 
Jesam to dobro skužio: Aprilia i Gresini se rastali, btw totalno neupješni tim, i nakon toga zajedno ubrali tri pobjede na četiri utrke
Nije to baš tako jednostavno, poklopile su se neke stvari a čak nije niti nebitan Rossijev angažman u satelitskom timu, mislim i na Petronas ranije i VR46 sada, u smislu percepcije jer on je taj koji probija led. Gresini je ove godine uz uigrani tim dobio praktično tvornički materijal a kvaliteta vozača između njih i tvorničkog tima nikad nije bila manja. Zapravo čak suprotno, većina nas Millera nikad nije vidjela kao prvaka pa je pitanje tko je tu pokupio šlag. Osim toga, niti onih pet Ducatija na vrhu kvalifikacija nisu slučajni. Ove godine su se odlučili baciti na glavu pa šta bude. Hondu i Yamahu spašavaju MM i FQ pa me ne bi ni čudilo da sredinom sezonu krenu priče i o njihovim transferima u Ducati. Pogotovo se to odnosi na Francuza koji vjerojatno neće progutati Yamahine priče o budućem razvoju.
 
Jeste li Pinta i ti uzeli sobu pa zajedno gledali? :mrgreen:
Nece doci da mi ne smeta dok slinim na Andreu Schlager (Servus TV). 😍🥳😆
Gle i njega kako slini i kuda gleda.
 

Attachments

  • IMG_20220410_205332.jpg
    IMG_20220410_205332.jpg
    3.3 MB · Views: 0
  • IMG_20220410_205331.jpg
    IMG_20220410_205331.jpg
    3.5 MB · Views: 0
Andrea, ono tipična austrijanka, od ženstvenosti, od muškarčine pa do monice belluchi, svrstao bi je u rangu conchite wurst.
Samo što se wurst zna obući ko žena.
 
Nije to baš tako jednostavno, poklopile su se neke stvari a čak nije niti nebitan Rossijev angažman u satelitskom timu, mislim i na Petronas ranije i VR46 sada, u smislu percepcije jer on je taj koji probija led. Gresini je ove godine uz uigrani tim dobio praktično tvornički materijal a kvaliteta vozača između njih i tvorničkog tima nikad nije bila manja. Zapravo čak suprotno, većina nas Millera nikad nije vidjela kao prvaka pa je pitanje tko je tu pokupio šlag. Osim toga, niti onih pet Ducatija na vrhu kvalifikacija nisu slučajni. Ove godine su se odlučili baciti na glavu pa šta bude. Hondu i Yamahu spašavaju MM i FQ pa me ne bi ni čudilo da sredinom sezonu krenu priče i o njihovim transferima u Ducati. Pogotovo se to odnosi na Francuza koji vjerojatno neće progutati Yamahine priče o budućem razvoju.
Nisam siguran ako bih se slozio.
Koliko se da reci za online pratitelja, dosta sam pratio taj razvoj novih DUCATI momcadi, u MotoGP i moje misljenje je da je u svim pregovorima Gresini dobio najslabiji paket. Naravno najslabiji tu je vrlo tijesno sa VR46, ali svakako nizi od PRAMACa.
 
Moguće, iznosim samo svoje mišljenje iako smo se nagledali primjera u GPu da novo nije uvijek i bolje ali po meni su razlike minimalne.
 
  • Like
Reactions: Mocippaldi
Ma naravno, svi mi ovdje samo pisemo kako nam se cine stvari.

U svakom slucaju sigurno Gresini teamu nije najlakse i cinjenica da je Fausto zavrsio u bolnici i na kraju umro usred cijelih pregovora i formiranja cijele price te kako onda obitelj preuzima sve zajedno kao spomenik na sjecanje voljenog clana familije, meni je cudo od price. Sponzori i budget su osigurani doslovno u zadnjim sekundama. Moj favorit #1 ❤️🏆
 
A sad odgovori na sva tri posta iznad.

Ovi sa paraolimpijcem i sobom su me fakat dobro nasmijali!!! I svaka vam čast Marrin i Zagrepčan(y)

A kad se već pominje Rossi i on je nekad znao na nekim trkama zbog grešaka ili već nekako pasti na začelje i probiti se naprijed, pa i do pobjede, no nažalost to nismo vidjeli u zadnjih par godine njegove karijere. Zadnjih par godina to možemo vidjeti samo kod MMa s vremena na vrijeme. Na kraju, tako se i spičko 2019te na prvoj trci radi koje je poslje ostale duuuuugo gledao na telki. Bil je naprijed, opal je i opet praktički došao na postolje, ali je ponovo zveknuo jer nije baš normalan. Ali tako nešto napraviti i to ne jednom u najjačoj klasi, a da se zna to je radio i ranije u nižim klasama, samo je on u stanju napraviti u zadnjih nekoliko godina. I NIJE TO NAPRAVIO JEDNOM NEGO VIŠE PUTA. Kao što je prije njega i Rossi to napravio par puta dok još nije bilo MMa. Bio je i poneki slučaj u manjim klasama da se neki od vozača sjebe pa se vrati naprijed u poretku ko da mu netko stisne neki gumb na motoru iz boxa, no ti vozači su takvo što napravili jednom, moooožda dva puta u GP karijeri.
Mislite li da bi bilo koji od vozača u GP klasi od 2019te do sad koji je osvajao postolja u tom periodu mogao napraviti nešto takvo više od eventualno jednom? Ja mislim da ne. Prije niti jednom, nego dva put. A svi znamo da dva put je dva put.

Mick Doohan i Marc Marquez jedini su paraolimpijci koji su pobjeđivali u najjačoj klasi. Svi ostali imali su "dječje" povrede u usporedbi sa njima. Nadam se da se nebute sad na ovo fest nakačili.

Trka je bila sjajna! Čestitke Enei, Rins sjajan, Mir isto, Miller jebaj ga, žao mi je, Quattro pogon se dobro borio, ali eto. . ., MM super. Ostali? Neznam kaj bi reko.
5 Dukaca naprijed na startu obećavalo je da bu trka interesantna i fakat je bila.
 
Jebeno...
Postoje vozači kao Vinales... Lorenzo... Enea za sada djeluje kao njihova suprotnost. Neka tako i ostane
 
Nije cudo primjetiti da si MM fan, a jos manje da ja nisam, ali sto se tice paraolimpijade, ima tu cijela lepeza prvaka uz Doohana i MM.

Prvi je svakako Djokica zbog kojeg je klaun vjerojatno si i unistio karieru misleci ako je Djoko uspio u 3 dana nakon loma vozit da moze i on. Onda je tu cijeli defile debosa koji su prkosili doktorskim preporukama....
 
  • Like
Reactions: Mocippaldi
Ja mislim da je Joker i bez desne ruke bolji i brzi od sviju,.kad ih vec razvaljuje bez glave more onda i bez ruke... kae jaran umene 😁
 
  • Haha
Reactions: Dene