Punomoć za prodaju motora...

Zdravac1974

Member
Ne znam jel već bilo (nisam uspio naći), ali molim nekoga tko ima TOČNU i AKTUALNU informaciju.
Može li muž ženi, ili nekoj drugoj punoljetnoj osobi dati punomoć da proda motor koji glasi na njega, dok on nije prisutan?
Tj. znam da može, ali da li je tu punomoć potrebno ovjeriti kod bilježnika, ili je dovoljno da ta osoba ima punomoć i osobnu vlasnika motocikla?
Hvala
 
ma sad ti to ne treba. Papirna kopija osobne i ugovor potpisan kupljen u knjizari je dovoljno... ostalo napise kupac pri prodaji.
 
ma sad ti to ne treba. Papirna kopija osobne i ugovor potpisan kupljen u knjizari je dovoljno... ostalo napise kupac pri prodaji.
Možda nisam bio jasan. Kupujem motor od čovjeka koji nije prisutan (a vlasnik je vozila) I sad da ne čekam 3 tjedna dok se vrati, plan je da on da punomoć svojoj ženi i da s njom napravim kupoprodajni u njegovo ime. Njegova osobna je prisutna.
Taj dio me zanima. Da ne putujem bez veze ako se ne može.
Tnx
 
Ako imas njegovu osobnu, imas sve. NN po ugovor i na tehnicki.
Nije točno...

U tom slučaju vlasnik bi trebao potpisati se na prazan kupoprodajni i pustit podatke. Kupac pusti keš rodbini i popuni ono ostalo i ide prepisati motor na tehnički.Punomoć igra jedino ako će žena od kupca ići obaviti umjesto kupca osobno...
 
Nije točno...

U tom slučaju vlasnik bi trebao potpisati se na prazan kupoprodajni i pustit podatke. Kupac pusti keš rodbini i popuni ono ostalo i ide prepisati motor na tehnički.Punomoć igra jedino ako će žena od kupca ići obaviti umjesto kupca osobno...


U poštenom svijetu da. Preslika osobne i nek zena zaskraba njegov potpis i ravno na tehnicki.. Ne bi trebalo biti problema
 
Zapravo, sad vidim da sam sam sebi zakomplicirao priču. Vlasnik može unaprijed ispuniti i potpisati kupoprodajni sa podacima koje mu ja dam (kao kupac) i ostaviti ga meni. Ja njemu lovu ostavim i sa ugovorom idem na stanicu i prebacim motor na sebe. Ne treba mi dalje uopće njegova osobna, a ne treba mi niti on fizički.
 
  • Like
Reactions: pikacu79
Bez njegovog prisustva treba preslika osobne.
 
Bez njegovog prisustva treba preslika osobne.
Ne treba. Ja sam neki dan prodao motor. On došao kod mene, ispunili kupoprodajni i on sam otišao na stanicu i riješio sve dalje.
Velim, sam sam sebi u glavi zakomplicirao priču s time kaj lika nema tu, ali može mu žena potpisati ugovor i popuniti podatke i to je to.
 
Ne treba. Ja sam neki dan prodao motor. On došao kod mene, ispunili kupoprodajni i on sam otišao na stanicu i riješio sve dalje.
Velim, sam sam sebi u glavi zakomplicirao priču s time kaj lika nema tu, ali može mu žena potpisati ugovor i popuniti podatke i to je to.
Da samo ako su posvađani on i žena može ti ukinuti registraciju pa da bude dosta pizdarija :mrgreen:
 
Nije točno...

U tom slučaju vlasnik bi trebao potpisati se na prazan kupoprodajni i pustit podatke. Kupac pusti keš rodbini i popuni ono ostalo i ide prepisati motor na tehnički.Punomoć igra jedino ako će žena od kupca ići obaviti umjesto kupca osobno...
Cjepidlacis... pa to se podrazumijeva.
 
samo ti treba prometna od vozila,jedino je ona bitna u toj prici....a potpisati kupoprodajni moze bilo koji covjek kojeg sretnes putem do STP-a ionako nitko ne utvrdjuje vjerodostojnost potpisa ili nekog dokumenta..jer kako oni kazu njihov je posao prijenos vlasnistva...lijepa nasa Hrvatska :ROFLMAO:
 
a,jeste zakomplicirali... pa sta će ti vlasnik uopće ,potrebni su samo podaci sa osobne, ispuni kupoprodajni di oces, mos i kod njegove žene, neka potpise, a mos i ti potpisati...daj Lovu.../ platiš motor /,uzmeš ugovor i odeš na tehnicki pregled prepisati, platiš sta ima,i vozi...
 
  • Like
Reactions: Zdravac1974
a,jeste zakomplicirali... pa sta će ti vlasnik uopće ,potrebni su samo podaci sa osobne, ispuni kupoprodajni di oces, mos i kod njegove žene, neka potpise, a mos i ti potpisati...daj Lovu.../ platiš motor /,uzmeš ugovor i odeš na tehnicki pregled prepisati, platiš sta ima,i vozi...
Tako je. Kupio auto i prodao motor u zadnjih par mjeseci. Sve sam obavio sam bez prodavatelja za auto, i kupac motora je sve obavio sam, bez mene za motor koji je uz to bio i odjavljen. Samo tocno popunjen kupoprodajni ugovor, prometna i TVOJA osobna, kad si kupac.
Kad si prodavatelj, briga te, samo uzmes pare i das prometnu kupcu, on si popunjava ugovor i potpisuje ak se tebi ne da :mrgreen:
 
Jedno usputno (možda i glupo pitanje)....

Ovo mi je sve jasno...
Nađeš motor, auto, ispuniš s prodavateljem ugovor i odeš u STP na prijepis. Ne treba prodavatelj, sve radiš sam. To je ok.

1. znam da je bila neka fora da se ne može prepisati vozilo ako postoji neka neplaćena kazna ili sl.. ? Jesam u pravu ?
I sad... Ti popuniš ugovore, daš prodavatelju pare, odeš u STP i šta onda ?

2. kad se kupuje vozilo sa reg pločicama drugačijim od mjesta prebivališta kupca... Kako onda ide ?
Dal ja kao kupac mogu staviti u ugovor ''reg. pločice ostaju kupcu'', odem doma, odjavim te pločice i prijavim one koje pripadaju mjestu prebivališta ?
Ili prodavatelj mora odjaviti, ja dobijem probne i idem doma ?

Radi se o registriranom vozilu.

Malo mi je taj dio u magli pa rekoh da pitam.

Hvala ekipa.
 
1. Vratiš mu se doma i zaljepiš ga za vrata dok ne istrese pare (ključno je odmah se vratit da ne potroši te pare u prvoj birtiji). Ne znam jel možeš unaprijed nazvat STP ili MUP da provjere jel ima kakvih tereta(ovrhe i sl) odnosno da li bi dali te informacije s obzirom da nisi vlasnik
2. Možeš, oni ponište njegove tablice a tebi daju tvoje nove naravno ukoliko prodavatelj želi ostavit svoje tablice. Ljudi znaju ne odradit prijenos, napravit kazne pa dođe vlasniku i onda kreće veselje, odnosno vlasnik samo priloži ugovor da ti ga je prodao s tim datumom pa tebe gone dalje

E da, još jedna bitna stvar. U istom danu se NE MOGU napraviti DVIJE radnje za ISTU šasiju. Dakle ne možeš isti dan odjavit i ponovno regat isti motor, ali možeš recimo iste tablice stavit na čuvanje i regat DRUGI motor sa istim tablicama.